یکی از رایج ترین مشکلات پیش آمده برای کاربران شیائومی ناپدید شدن آیکون اپلیکیشن ها در این گوشی می‌باشد. این مشکل به چند دلیل می‌تواندایجاد شود و البته راه‌حل‌هایی نیز دارد. در این مقاله همراه شما هستیم با آموزش نحوه برگرداندن ایکون حذف شده در گوشی شیائومی و حل مشکل پاک شدن ناگهانی برنامه های آن تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

علت ناپدید شدن آیکون در شیائومی چیست؟

 

 ناپدید شدن برنامه ها در گوشی شیائومی

در حال حاضر بسیاری از گوشی های شیائومی بر روی نسخه MIUI 12 Global اجرا می‌شوند که کاربران را با مشکلات عجیب رو‌به‌رو. مشکل مربوط به تنظیمات صفحه اصلی MIUI یعنی رابط کاربری اختصاصی شیائومی می‌باشد، دقیقا همان جایی که پس از هر بار راه اندازی مجدد، آیکون‌ برنامه‌های صفحه اصلی به‌طور ناگهانی و خودکار ناپدید می‌شوند.

بدیهی است که بعضی از برنامه‌های سیستمی همچون برنامه گوگل، پیامک یا تماس قابل حذف نیستند، ولی با این حال بعضی از کاربران شیائومی ادعا می‌کنند برنامه پیامک از گوشیشان حذف شده و به دنبال علت و راه‌حل می‌باشند. در اصل دلیل اصلی این اراد مربوط به باگ نرم افزاری نسخه خاصی از لانچر شیائومی می‌باشد که در MIUI ۱۲ رایج است. خوشبختانه، با آپدیت‌های جدید این باگ حل می‌شود. با این تفاسیر، در این مقاله قصد دارین اطلاعات دقیق‌تری را در مورد باگ صفحه اصلی MIUI 12 و نحوه برطرف شدن مشکل ناپدیدی آیکون های برنامه ها در شیائومی در اختیار شما کاربران گرامی خواهیک گزاشت.

 

حل مشکل ناپدید شدن آیکون برنامه‌ ها در شیائومی

زمانی که آیکون‌های برنامه را بر اساس اولویت در صفحه اصلی هر دستگاه شیائومی با رابط کاربری MIUI 12 مرتب می‌کنید و سپس به هر دلیلی آن را مجدداً راه‌اندازی می‌کنید یا آن را در حالت شارژ قرار می‌دهید، آنچه رخ میدهد برای شما بسیار آزاردهنده خواهد بود. این روند تکرار میشود و پس از هر بار راه‌اندازی مجدد، تمام اطلاعات قرار داده‌ی شما بر روی صفحه اصلی از بین خواهد رفت. و آیکون‌های برنامه‌هایی مانند YouTube و… پس از خاموش و روشن شدن گوشی از صفحه اصلی حذف می‌شوند. معمولاً این اتفاق زمانی پیش می‌آید که گوشی را خاموش و روشن میکنید یا از قابلیت راه اندازی مجدد استفاده می نمائید ویا حتی  زمانی که بعد از کم شدن باتری آن را به شارژر متصل کنید. نحوه برگرداندن ایکون پیام در شیائومی یا هر آیکون دیگر در ادامه برای شما کاربران گرامی به ‌طور کامل توضیح داده شده است…

App drawer یک ویژگی جدید در MIUI است و ممکن است علت این مشکل پاک شدن آیکون پیام ها یا تماس در گوشی شیائومی همین مورد باشد. بنابراین، باید تنظیمات صفحه اصلی را برای حل شدن این مشکل، تغییر بدهید.

از طریق تنظیمات گوشی وارد تنظیمات صفحه اصلی (Home screen) شوید.

در قسمت صفحه اصلی یعنی (Home screen) را از بین گزینه‌های دگیر پیدا کرده بر روی آن کلیک کنید تا دو گزینه برای شما نمایش داده شود: Classic و With App drawer.

در اینجا طرح زمینه کلاسیک (Classic) را انتخاب نمائید.

اینک زمانی که گوشی را پس از سفارشی‌سازی صفحه اصلی، مجدداً راه‌اندازی نمائید، هیچ تغییری نخواهید دید اما، تمام آیکون‌های شما طبق سفارش قبلی شما در مجدد بازیابی خواهند شد.

در ادامه ی مطلب به دو راه حل برای برگرداندن شماره گیر شیائومی که مربوط به همین قابلیت است خواهیم پرداخت…

حل مشکل ناپدید شدن آیکون برنامه‌ ها در شیائومی

برگرداندن آیکون شماره‌ گیر شیائومی

یکی دیگر از سوالات متداول که این روزها از کاربران شنیده می‌شود در رابطه با ناپدید شدن ایکون تماس و برگرداندن آن است.

در صورتی که تا چند ثانیه انگشت خود را روی ایکون شمارگیر گوشی شیائومی نگه دارید می‌توانید آن را از صفحه اصلی گوشی خود حذف کنید. برخی مواقع کاربران به اشتباه این دکمه را فشار داده و آن را حذف می‌کنند. اگر App drawer را فعال کرده باشید کافیست که از پایین نمایشگر به سمت بالا بروید سپس ایکون تماس را در این قسمت پیدا گرده و با انگشت روی آن فشار دهید و آن را روی صفحه ی اصلی یا به اصطلاح هوم اسکرین بکشید. به همین سادگی ایکون تماس شما مجدد به صفحه ی اصلی شما انتقال خواهد یافت.

در نهایت اگر با تمام مواردی که گفته شد باز هم نتوانستید ایکون شماره گیری را بر روی صفحه ی اصلی خود بیاورید، از بخش  appsویا تم‌ها استفاده کنید یا از یک شمارگیر سفارشی دیگر را بررسی کنید که در این صورت قسمت شماره گیری به صورت خود کار مجدداً برای شما نمایش داده خواهد شد. همچنین بخش تنظیمات تماس گوشی شیائومی هم در مواردی کاربردی خواهد بود.

به این نکته توجه داشته باشید که قبل از انجام هر اقدامی از حذف و یا پنهان نشدن ایکون شماره گیری ناپدید شده ی گوشی توسط خود کاربر اطمینان حاصل فرمائید. با این حال، راه‌های دیگری هم برای اوردن برنامه ها روی صفحه گوشی شیائومی وجود دارد:

 

 گوشی را Restart کنید.

بسیاری از کاربران ناپدید شدن برنامه تلفن را تجربه کرده‌اند، یکی از سوالات متداول در  میان کاربران که بیشترین سرچ را در گوگل دارد، این است که چگونه برنامه تلفن شیائومی را برگردانیم؟ برای حل این مشکل بوجود آمده قبل از هر اقدامی گوشی خود را ری استارت کنید. برای این کار دکمه “Power” را فشار داده، تا چند ثانیه نگهدارید، سپس بر روی گزینه ی “Restart” کلیک کنید. تجربه نشان میدهد که اکثر کاربران با این راه حل جواب گرفته توانسته اند مشکل خود را برطرف کنند.

 

علت ناپدید شدن آیکون در شیائومی چیست؟

 

ری استارت کردن لانچر هوم اسکرین

این مرحله هوم اسکرین گوشی شیائومی شما را به طور کامل بازنشانی خواهد کرد و فقط زمانی اجرای آن به کاربر توصیه می‌شود که ناپدید شدن آیکون‌ گوشی  تبدیل به یک مشکل همیشگی شده باشد.

ابتدا از طریق تنظیمات > برنامه‌ها و اعلان‌ها > اطلاعات برنامه را باز کنید.

در صورتی که منوی گوشی شما انگلیسی می‌باشد میتوانید مسیر زیر را دنبال کنید.

Settings > Apps & notifications” > App info

بر روی برنامه‌ای کلیک کنید که لانچر را مدیریت ‌کند. برنامه مورد نظر ما بسته به دستگاه متفاوت می‌باشد. به دنبال چیزی مرتبط یا حاوی کلمات “Home”،”Quicklaunch” یا “Launcher” باشید (مثال: Nova Launcher).

“Storage” را انتخاب نموده، سپس “Clear data” را فشار دهید.

 

لانچر بازی را غیرفعال کنید

درصورتی که آیکون‌ بازی‌های شما در صفحه اصلی نمایش داده نمی‌شوند، ممکن است به علت ناپدید شدن آیکون باشد که د آپدیت جدید کمپانی برای گوشی شما یک لانچر جداگانه برای بازی‌ها درنظر گرفته است. درصورت فعال بودن، تمامی برنامه‌های بازی شما  فقط در لانچر همچون یگ پوشه نمایش داده می‌شوند. معمولاً می‌توانید راه‌انداز بازی را با باز کردن «Game Launcher»، انتخاب More > Settings و تغییر تنظیمات Show game apps خاموش کنید.

با استفاده از این روش‌ها می‌توانید اقدام به برگرداندن آیکون پیام ها در تمامی گوشی های شیائومی و یا هر برنامه‌ای دیگری کنید.

 

سوالات متداول

به دلیل باگ نرم افزاری ممکن است با مشکل ناپدید شدن آیکون برنامه‌ها مواجه شوید که این مساله به راحتی از طریق روش‌های گفته شده در مقاله قابل حل می‌باشد.

 

چند روش مختلف برای حل این مشکل وجود دارد که در مقاله بطور کامل توضیح داده شده است.

 

برای برگرداندن آیکون پیام شیائومی کافیست گوشی را مجدداً ری استارت کنید یا راه‌حل‌های موجود در مقاله را انجام دهید.

 

نمایندگی شیائومی ارائه دهنده ی خدماتی همچون تعمیر گوشی شیائومی، تعمیر لپ تاپ شیائومی، تعمیر ساعت هوشمند شیائومی، تعمیر مانیتور شیائومی، تعمیر هندزفری شیائومی، تعمیر تلویزیون شیائومی، تعمیر تبلت شیائومی و حتی و تعمیر پرینتر شیائومی و… نیز می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *