وبلاگ

تعمیر گوشی پوکو x6 و x6 pro
دسته بندی:
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

فهرست مطالب

تعمیر گوشی پوکو x6 و x6 pro

بعد از حدود یک سال انتظار کمپانی بزرگ شیائومی یا به اصطلاحی کمپانی poco با معرفی نسل جدید گوشی‌های پوکو x6 و پوکو x6 pro کاربران را سوپرایز کرد. همانطور که می‌دانید در سال گذشته گوشی‌های pocox5pro و گوشیpoco m5 معرفی شدند.

اما امسال با معرفی سری جدید گوشی‌های خود بازار را به دست گرفته گوشی‌های معرفی شده عبارتند از poco x6pro  و poco m6pro اما در این مقاله سعی داریم نحوه تعمیرات گوشی poco x6pro را باهم برسی کنیم.

همانطور که در جریان مشکلات گوشی‌های شیائومی هستیم اکثر گوشی‌های شیائومی با مشکل پردازنده و هارد روبه رو هستند، ولی چون قابل توضیح نیست سعی داریم تعویض قطعاتی همچون باتری، ال سی دی، nfc ، و… را به شما آموزش دهیم ولی اگر فردی هستید که در این زمینه تخصصی ندارید و در حوزه موبایل هیچ تخصصی ندارید بهتر است به نمایندگی رمی ما در تهران مراجعه کنید تا با نازل ترین قیمت و بالاترین کیفیت گوشی خود را تعمیر کنید. اما در بحث تعمیرات تمامی مراحل را باهم انجام می‌دهیم.

 

تعمیر گوشی پوکو x6 و x6 pro

 

نحوه ی تعمیر باتری گوشی شیائومی پوکو x6

در مرحله اول دستگاه را خاموش می‌کنیم، و سپس خشاب اسلات سیم کارت را جدا  می‌کنیم.

 

برای تعمیر گوشی شیائومی خود کلیک کنید.

بازکردن درب پشت گوشی شیائومی پوکو x6

مرحله بعد باید دستگاه را باز کنیم که این امر از طریق باز کردن درب پشت دستگاه امکان پذیر است. برای باز کردن درب پشت دستگاه دستگاه را روی سبلاتور قرار می‌دهیم تا چسب‌های آن کمی خود را رها کنند تا این کار سخت و با دردسر انجام نشود. بعد از اینکه دستگاه را روی سبلاتور قرار دادیم. با درب باز کن پلستیکی( توجه باشید که حنما درب باز کنی که استفاده می‌کنید پلاستیکی باشد تا در موقع باز کردن خط و خش و مشکلاتی از این قبیل به وجود نیاید) درب پشت را به آرامی باز می‌کنیم توجه داشته باشید عجله و بدون احتیاط بودن در این مرحله باعث شکستگی و خرابی درب پشت می‌شود پس با آرامش و تمرکز درب پشت را باز کنید.

 

باز کردن شیلدهای محافظ گوشی شیائومی پوکو x6

بعد از بازکردن درب پشت دستگاه با شیلدهای محافظ قرار گرفته روی بردهای بالا پایین قرار دارد مواجه می‌شویم برای باز کردن این شیلدهای محافظ باید پیچ‌های آن‌هارا باز کنیم تا بتوانیم به برد دستگاه دسترسی داشته باشیم.

در این قسمت وقتی شیلدهای محافظ را جدا کردیم باید فلت متصل به باطری و فلت متصل ننده برد بالا به پایین را جدا کنیم فقط بهه آرامی و بدون زور زدن این امر صورت بگیرد تا خدا نکرده به برد و فلت آسیب جدی وارد نشود.

برای تعمیر هندزفری شیائومی خود کلیک کنید

جداکردن باتری گوشی شیائومی پوکو x6

اگر شما با مشکل باتری روبه رو هستید و حس می‌کنید که باتری باید تعویض شود در این مرحله بای باتری را جدا کنیم. برای جدا کردن باتری بعد ز جدا کردن فلت‌های قرار گرفته شده زیر باتری حلال چسب را وارد می‌کنیم تا چسب‌های باتری کمی از مقاومت خود را از دست بدهند. بعد از وارد کردن حلال چسب باتری را با کم فشار و زور زدن جدا می‌کنیم. اگر دستگاه شما مشکل باتری دارد در این مرحله باتری جدید را ر دستگاه قرار دهید و فلت‌های آن را متصل کنید و برای بستن گوشی‌هم تمامی این مراحل را به اول باز می‌گردیم.

 

 

برای تعمیر ساعت هوشمند شائومی خود کلیک کنید.

 

باز کردن برد بالا و پایین گوشی شیائومی پوکو x6

برای با کردن برد بالا و پایین فلت‌های ان را جدا می کنیم و متصل کنند برد را جدا می‌کنیم و بردهای بالا و پایین را جدا می‌کنیم.

 

مرحله آخر بستن دستگاه گوشی شیائومی پوکو x6

برای بستن دستگاه نیز باید تمامی این مراحل را به اول برگردیم تا دستگاه را ببندیم اگر بخاهیم یک اشاره کلی به آن بکنیم بردهای بالا و پایین را می‌بندیم و فلت‌های آن را متصل می‌کنیم، در ادامه فلت باتری را متصل می‌کنیم و فلت متصل کننده برد بالا به پایین را متصل می کنیم، شیلدهای محافظ پلاستیکی فراموش نشود شیلدهای محافظ را پیچ‌هایش را ببندیم. سپس درب پشت را چسب می‌زنیم و دستگاه را می‌بندیم.

 

 

نمایندگی شیائومی ارائه دهنده ی خدماتی همچون تعمیر گوشی شیائومی، تعمیر لپ تاپ شیائومی، تعمیر ساعت هوشمند شیائومی، تعمیر مانیتور شیائومی، تعمیر هندزفری شیائومی، تعمیر تلویزیون شیائومی، تعمیر تبلت شیائومی و حتی و تعمیر پرینتر شیائومی و… نیز می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

سبد خرید