امرز قصد داریم در این مقاله به بررسی بهترین و کارآمدترین روش‌های ضبط مکالمه دوطرفه در گوشی شیائومی، هم در گوشی‌های سری جدید و هم گوشی‌های سری قدیمی  می‌پردازیم.

بهترین روش ضبط مکالمه برای شیائومی؛ آیا همه به این قابلیت دسترسی دارند؟

بهترین روش ضبط مکالمه برای شیائومی؛ آیا همه به این قابلیت دسترسی دارند؟

شیائومی یکی از بزرگ‌ترین برند های فعال در زمینه‌ی تولید گجت‌های هوشمند می‌باشد که محصولات تولیدی این کمپانی امکانات و قابلیت‌های متعددی دارند. یکی از این قابلیت‌ها، امکان ضبط مکالمه می‌باشد؛ که به کاربران این اجازه را می‌دهد تا تماس‌های خود را ضبط نمایند. ضبط مکالمه شیائومی همواره یکی از قابلیت‌های جذاب و بحث‌برانگیز گوشی‌های این شرکت بوده است.

جالب است بدانید که در ابتدا برخی از شرکت‌های دیگر هم امکان ضبط مکالمه را به صورت بومی به کاربران خود داده بودند اما گوگل بعدها اعلام کرد به خاطر نقص قوانین مربوط به حریم خصوصی، این قابلیت باید از گوشی‌های مجهز به سیستم‌عامل اندروید برداشته شود. شیائومی اما برای مدتی بدون توجه به این قانون، قابلیت یادشده را در رابط MIUI خود در دسترس کاربران قرار داده بود.

با این حال پس گذرمدت زمانی، شیائومی هم مجبور شد با این قابلیت در گوشی‌های خودبرای همیشه خداحافظی کند. اما جای نگرانی نیست. دارندگان گوشی‌های قدیمی این شرکت هنوز هم می‌توانند با استفاده از روشی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، به ضبط مکالمهه تماس خود بپردازند اما دارندگان گوشی‌های جدید این شرکت چینی از این قابلیت بی‌بهره‌اند و باید به سراغ بهترین برنامه ضبط مکالمه برای شیائومی بروند. برنامه‌هایی که فراوان در فروشگاه‌های مختلف اندرویدی یافت می‌شوند و عملکرد خوبی هم دارند و می‌توانند حتی به ضبط مکالمه دوطرفه شیائومی نیز بپردازند.

آیا ضبط تماس شیائومی با تغییر منطقه فعال می‌شود؟

بسیاری از وب‌سایت‌ها مدعی شده‌اند که می‌توان با تغییر منطقه‌ی گوشی، قابلیت ضبط مکالمه را در آن‌ها فعال کرد. اما باید بگوییم چنین چیزی امکان‌پذیر نیست. گوگل نظارت بسیار سفت و سختی روی گوشی‌های مجهز به اندروید دارد و وقتی اعلام کرده چنین قابلیتی نباید در گوشی‌های مجهز به این سیستم‌عامل وجود داشته باشد، یعنی قطع به یقین به شدت با بی‌قانونی برخورد خواهد کرد. در نتیجه شیائومی برای دریافت خدمات از سوی این شرکت آمریکایی، ناچار است علی رغم میل باطنی خود، تن به خواسته‌ی آن بدهد.

با این حال برخی از گوشی‌های شیائومی با اندروید ۸ به پایین که در واقع جز گوشی‌های قدیمی این شرکت به شمار میروند، و ممکن است هنوز هم گزینه ی ضبط مکالمه را در تنظیمات مربوط به آن در گوشی‌های خود داشته باشند اما مدل‌های مجهز به اندروید ۹ به بالا، تقریبا می‌توان گفت بعید است که از این قابلیت بهره ببرند. با این حال ما در این مقاله هر دو شرایط را در نظر گرفته‌ایم؛ هم برای کسانی که نیاز به برنامه ضبط مکالمه شیائومی دارند و هم برای کسانی که شاید همچنان این قابلیت را در گوشی خود به صورت بومی فعال دارند.

برخی از افراد هم معتقدند با تغییر رام گوشی به چین یا هند، می‌توان به قابلیت یادشده دسترسی داشت که این ادعا هم دروغی بیش نیست. به خصوص برای هند که قوانین سخت‌گیرانه‌ای در این زمینه دارد. بنابراین اگر به دنبال ضبط مکالمه برای شیائومی پوکو X3 با رام هند یا ضبط مکالمه برای ردمی نوت ۸ با رام چین هستید، باید بگوییم وقت خود را بیهوده هدر خواهید داد.

آیا ضبط تماس شیائومی با تغییر منطقه فعال می‌شود؟

آموزش ضبط مکالمه شیائومی؛ چگونه مکالمات خود را در گوشی‌های شیائومی ضبط کنیم؟

اولین بخش این آموزش مربوط به گوشی‌های شیائومی با امکان ضبط مکالمه است. به این صورت که شما با ورود به تنظیمات تماس، همچنان می‌توانید گزینه‌ی مربوط به ضبط تماس شیائومی را مشاهده نمائید. بنابراین اگر از گوشی‌های جدید این شرکت استفاده می‌کنید شاید با طی کردن دستورالعمل‌های زیر، نتیجه‌ی دلخواه خود را به دست بیاورید. برای انجام این کار در ادامه با ما همراه باشید.

آموزش ضبط مکالمه شیائومی؛ چگونه مکالمات خود را در گوشی‌های شیائومی ضبط کنیم؟

ضبط مکالمه شیائومی به صورت گروهی

حال زمان آن رسیده است که به یک موضوع بسیار جذاب بپردازیم، یعنی ضبط مکالمه گروهی شیائومی. در روش بالا، شما فقط به صورت تکی امکان ضبط مکالمه را داشتید. یعنی هر بار که تماسی برقرار شود، شما میتوانید با کلیک کردن روی گزینه ی ضبط مکالمه ریکوردر را  فعال کنید و مکالمه را ضبط کرده در پوشه گشی خود ذخیره نمائید. اما یک روش وجود دارد که با کمک آن می‌توانید از گوشی بخواهید تا به صورت خودکار، همه‌ی تماس‌های گرفته شده و تماس های دریافتی با گوشی را ضبط کند. برای این منظور روش زیر را دنبال کنید.

ضبط مکالمه شیائومی به صورت گروهی

ضبط تماس شیائومی؛ انتخاب شماره‌های دلخواه

با روش‌های بالا، شما می‌توانید هر تماسی را ضبط کنید. البته با روش نخست، این کار به صورت دستی و طبق خواسته‌ی شما برای هر شماره یا مخاطبی که بخواهید انجام خواهد شد و در روش همه‌ی تماس‌های ورودی و خروجی به صورت خودکار ضبط خواهند شد. روش دوم راحت‌تر است و هر بار نیازی ندارید گزینه‌ی ضبط تماس را انتخاب کنید. اما حسن گزینه‌ی نخست در ایتن است که  شما حق انتخاب دارید و هر مکالمه‌ی بی‌فایده‌ای را ضبط نخواهید کرد. اما یک قابلیت در گوشی‌های مجهز به ضبط تماس شیائومی وجود دارد و آن هم این است که می‌توانید یک سری شماره‌ی دلخواه را برای ضبط مکالمه شیائومی انتخاب کنید. به این صورت که از این پس فقط تماس‌های شما با این شماره‌ها به صورت خودکار ضبط خواهد شد و نه تماس دیگری. برای فعال‌سازی این قابلیت مسیر زیر را دنبال کرده به خاطر بسپارید.

ضبط مکالمه شیائومی به صورت گروهی

تماس‌های ضبط شده در کجا ذخیره می‌شوند؟

تماس‌های ضبط شده در کجا ذخیره می‌شوند؟

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که بسیاری از کاربران با آن مواجه میشوند این است که تماس‌های ضبط شده در کدام قسمت گوشی ذخیره می‌شوند و چطور می‌شود به آن‌ها مجدد دسترسی پیدا کرد. برای اینکه به مکالمات ضبط شده دسترسی داشته باشید باید روش زیر را دنبال کنید.

تماس‌های ضبط شده در کجا ذخیره می‌شوند؟

بهترین روش ضبط مکالمه دوطرفه شیائومی؛ چگونه در گوشی‌های جدید مکالمات را ضبط کنیم؟

برای اینکه بتوانید در گوشی‌های جدید شیائومی به ضبط مکالمه بپردازید، باید در ابتدا بدانید هیچ روش بومی وجود ندارد. این یعنی گوشی‌های جدید شیائومی هیچ قابلیت یا گزینه‌ای برای این منظور ندارند و شما باید از برنامه ضبط مکالمه شیائومی استفاده کنید. پیشنهاد ما به شما استفاده از اپلیکیشن‌هایی است که در فروشگاه‌های معتبر در دسترس قرار دارند چون عملکرد آن‌ها تضمین شده است اما با این حال از هر اپلیکیشنی که می‌دانید عملکرد خوبی دارد هم می‌توانید استفاده کرده و از آن بهره لازم را ببرید.

منظور از این که میگوییم بهترین برنامه ضبط مکالمه شیائومی هدفمان لزوما گوشی‌های این برند نیست بلکه می‌توانید با استفاده از این اپلیکیشن‌ها، تماس‌های خود را در بسیاری از گوشی‌های اندرویدی دیگر هم ضبط کنید. همچنین برنامه ضبط مکالمه شیائومی با تمام گوشی‌های این شرکت هم سازگاری دارد و از این حیث مشکلی وجود نخواهد داشت. سعی کرده‌ایم با توجه به نظرات و بازخورد کاربران، فقط دو برنامه ضبط مکالمه شیائومی را به شما معرفی کنیم تا در بین انتخاب‌های زیاد، برا شما کاربر عزیز سردرگمی ایجاد نشود.

۱. Cube ACR؛ بهترین نرم افزار ضبط مکالمه برای شیائومی با کیفیت بالای صدا

اگر به دنبال برنامه ضبط مکالمه شیائومی با کیفیت بسیار بالا و عملکرد فوق‌العاده عالی هستید، می‌توانید از این اپلیکیشن استفاده نمائید. این برنامه از قابلیت‌های گوناگونی بهره می‌برد که به شما این امکان را می‌دهد مکالمات خود را به صورت گروهی و تکی ضبط کنید. از جمله مهم‌ترین قابلیتی که سبب شده است تا این اپلیکیشن از سایر اپلیکیشن‌های موجود در گوگل پلی برای ضبط مکالمه از دیگر برنامه ها متمایز شود، امکان ضبط مکالمه‌های پیام‌رسان‌هاست به این صورت که شما می‌توانید در صورت برقراری تماس در اپ‌های پیام‌رسان نظیر واتساپ، تلگرامم، ایمو و… هم مکالمات را ضبط و آن‌ها را در گوشی خود ذخیره کنید. از جمله قابلیت‌های این برنامه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهترین روش ضبط مکالمه دوطرفه شیائومی؛ چگونه در گوشی‌های جدید مکالمات را ضبط کنیم؟

۲.  Call Recorder 2023؛ بهترین برنامه ضبط مکالمه دوطرفه شیائومی

Call Recorder 2022 اگر بهترین برنامه ضبط مکالمه برای شیائومی نباشد، قطعا یکی از بهترین‌هاست که توانسته با امکانات و قابلیت‌های خارق‌العاده‌ای که دارد، میتواند نیاز کاربران را به شکل حرفه‌ای برطرف سازد. یکی از مکانات خوب  این اپلیکیشن می‌توان به امکان ضبط مکالمه دوطرفه شیائومی اشاره کرد که یعنی هم صدای شما و هم صدای مخاطب‌تان ضبط و در یک پوشه‌ی خاص در گوشی ذخیره میشود، تا بتوانید به آن دسترسی داشته باشید. از جمله سایر امکانات این اپلیکیشن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۲.  Call Recorder 2023؛ بهترین برنامه ضبط مکالمه دوطرفه شیائومی

نکته ۱: به صورت کلی پیشنهاد ما به شما این است که قبل از اینکه به دانلود یک برنامه ضبط مکالمه شیائومی اقدام نمائید، حتما نظرات و امتیاز آن را در نظر داشه باشید. همچنین با یک جست‌وجوی ساده در اینترنت هم می‌توانید به بهترین برنامه ضبط مکالمه برای شیائومی دسترسی داشته باشید.

نکته ۲: همانطور که گفته شده، سخت‌گیری‌های زیادی به خاطر تجاوز به حریم خصوصی کاربران با ضبط مکالمات وجود دارد که همین مورد سبب میشود تا بسیاری از توسعه‌ دهندگان، نتوانند اپ‌های خود را به قابلیت ضبط صدای دوطرفه مجهز کنند. از همین رو شاید این اپلیکیشن‌ها بسته به نسخه‌ی اندروید گوشی شما، امکان ضبط مکالمه دوطرفه را نداشته باشند و فقط صدای خود شما در آن ضبط شود.

وجود مشکل در فرآیند ضبط تماس شیائومی

اگر به هر دلیلی در فرایند ضبط مکالمه برای شیائومی نوت ۸، ضبط مکالمه برای شیائومی ردمی ۹ و گوشی‌های دیگر این شرکت چینی که اندکی قدیمی‌تر هستند با مشکل مواجه شده‌اید، کافی است یک بار گوشی را ریست کرده یا حافظه‌ی کش اپلیکیشن تماس را پاک نمائید. به جز این مورد، راه کار دیگری به خصوص آپدیت پیشنهاد نمی‌شود چون گوشی اگر به رابط یا سیستم‌عامل دیگری آپدیت شود، این قابلیت به احتمال زیاد از آن حذف خواهد شد. با این حال این بستگی به شما و نیازتان دارد.

سخن پایانی

در این مطلب تلاش کردیم بهترین ضبط مکالمه برای شیائومی را به شما آموزش دهیم؛ توجه داشته باشید هم می‌توانید برنامه ضبط مکالمه شیائومی را دانلود کنید که برای گوشی‌های جدید با اندروید ۹ به بالا پیشنهاد می‌شود و هم با کمک قابلیت بومی به انجام این کار اقدام نمائید که در گوشی‌های قدیمی‌تر شیائومی در دسترس کاربر قرار میگیرد. همچنین باید به این نکته هم دقت داشته باشید که با دریافت آپدیت‌های امنیتی و نرم‌افزاری جدید، ممکن است عملکرد قابلیت ضبط مکالمه گوشی موبایل شیائومی یا برنامه ضبط مکالمه شیائومی با مشکل مواجه شود. پس این مورد را حتما مد نظر داشته باشید.

آیا شما هم به قابلیت ضبط مکالمه شیائومی در گوشی خود دسترسی دارید یا باید از برنامه ضبط مکالمه برای شیائومی استفاده کنید؟ لطفاً نظرات خود را برای آگاهی بیشتر مخاطبین این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول درباره ضبط مکالمه شیائومی

شما می‌توانید با مراجعه به برنامه‌ی تماس (Phone) و کلیک روی فلش روبروی نام مخاطب به مکالمات ضبط شده دسترسی پیدا کنید. اما اگر از برنامه ضبط مکالمه شخص ثالث استفاده می‌کنید باید به دنبال پوشه‌ی مربوط به نام آن اپلیکیشن در فایل منجر گوشی خود باشید.

پیشنهاد می‌شود به این حرف‌ها توجهی نکنید و با دانلود یک اپلیکیشن شخص ثالث خیال خود را آسوده کنید. تعویض رام به هیچ عنوان مگر در شرایط ضروری توصیه نمی‌شود.

برنامه‌های زیادی برای این منظور وجود دارند که ما دو مورد از بهترین‌ها را در این مطلب معرفی کرده‌ایم.

معمولا به خاطر دلایل امنیتی، چنین اتفاقی پیش می‌آید و نمی‌توانید صدای مخاطب را واضح بشنوید. اگر اندروید پایین‌تر از ۹ داشته باشید احتمالا مشکلی نخواهید داشت.

نمایندگی شیائومی ارائه دهنده ی خدماتی همچون تعمیر گوشی شیائومی، تعمیر لپ تاپ شیائومی، تعمیر ساعت هوشمند شیائومی، تعمیر مانیتور شیائومی، تعمیر هندزفری شیائومی، تعمیر تلویزیون شیائومی، تعمیر تبلت شیائومی و حتی و تعمیر پرینتر شیائومی و… نیز می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *