وبلاگ

گوشی شیائومی اب خورده
دسته بندی:
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

فهرست مطالب

بعد از افتادن گوشی در آب چطور آن را نجات دهیم؟

افتادن گوشی در آب ممکن است برای کاربران خسارات زیادی داشته باشد و خسارت‌های آن غیرقابل جبران باشد. اما خاموش کردن سریع گوشی می‌تواند به عنوان یک راه نجات آن مطرح شود. در واقع، چندین مرحله برای نجات گوشی آب‌ خورده وجود دارد که در اینجا به آن‌ها اشاره می‌کنیم. این روش‌ها ممکن است در شرایط فوری به شما کمک کنند.

تعمیر گوشی‌های آب خورده شیائومی از جمله کارهای متداول تعمیرکاران در طول روز است. هنگامی که گوشی شیائومی به آب بیفتد، این ممکن است یکی از بدترین اتفاقات برای آن باشد. حتی اگر گوشی پس از آب خوردن همچنان کار کند، خسارات آب خوردگی می‌تواند به مرور زمان به برد دستگاه آسیب زیادی برساند. بنابراین، به شدت توصیه می‌شود که حتی اگر گوشی پس از آب خوردن همچنان کار می‌کند، به یک مرکز تعمیراتی مجاز برای سرویس و تعمیرات مراجعه کنید.

یکی از اتفاقاتی که معمولا برای کاربران پیش می آید آبخوردگی گوشی است. در صورتی که گوشی دچار آبخوردگی شد نباید چندان نگران و مضطرب شد چرا که امکان تعمیر آن فراهم شده است. البته میزان آب خوردگی گوشی نیز حائز اهمیت است چرا که نمی توان مدعی بود که صد در صد، تعمیر گوشی آب خورده شیائومی ممکن است.

آب رفتن در گوشی شیائومی به عوامل زیادی بستگی دارد. برخی از گوشی های شیائومی که به صورت ضدآب به بازار عرضه میشوند احتمال آب خوردگی بسیار پایینی دارند زیرا اطراف گوشی به صورت کاملا حرفه ای با چسب های مخصوص آب بندی شده است اما باز هم این گوشی ها در یک عمق خاص آب را درون خود راه میدهند.

هنگام افتادن گوشی در آب نکات زیر را مرور کنید وقتی تبلت یا گوشی موبایل خیس می‌شود، باید سریع عمل کنید. آب و برق با هم سازگار نیستند و می‌توانند برای دستگاه‌های الکترونیکی مشکلات زیادی ایجاد کنند. یک دستگاه خیس ممکن است اتصال کوتاه ایجاد کند و حتی موجب شوک الکتریکی شود. آب می‌تواند به صفحه نمایش و سایر قسمت‌های داخلی دستگاه وارد شده و آنها را آسیب بزند. اصولاً نباید اجازه داد دستگاه شما خیس شود، اما اگر این اتفاق افتاده است، باید سریعاً اقدامات لازم را انجام دهید. تلاش برای روشن کردن دستگاه خیس را متوقف کنید و اگر می‌خواهید آن را دوباره استفاده کنید، باید دستگاه را خشک کنید.

 

 

گوشی شیائومی اب خورده

 

صدایی که آب را از گوشی خارج میکند

هنگامی که گوشی شما در درون آب افتاده و بلندگوی آن حس خوبی ندارد میتوانید با استفاده از این روش  آب را از اسپیکر آن بیرون کنید تا آب از گوشی آب خورده شما خالی شده خشک شود. این صدا با لرزاندن اسپیکر کار را برای شما انجام میدهد.

 

 

ابتدا گوشی را خاموش کنید

اگر گوشی شما در آب رفت یا با آب در تماس بود، اولین کاری که باید انجام دهید، خاموش کردن دستگاه است. همچنین اگر باتری گوشی جدا شد، بهتر است آن را بیرون بیاورید و در یک مکان خشک قرار دهید تا خشک شود. مهم است که وقت خود را صرف بررسی این که آیا گوشی آب خورده هنوز هم کار می‌کند یا خیر، نکنید؛ این کار فقط ممکن است موضوع را پیچیده‌تر کند. بهتر است در اسرع وقت ممکن به مراحل خشک کردن گوشی یا تبلت خیس شده بپردازید. توصیه می‌شود به محض واقعه، زمان را صرف بررسی مشکل یا وضعیت دستگاه نکنید.

 

 

بخش‌های جداشدنی گوشی را خارج کنید

همانطور که اشاره شد، اگر دستگاه قدیمی با باتری قابل جداشدن دارید، از این فرصت بهره ببرید و باتری را سریعاً خارج کنید. همچنین در کنار آن باید مراحل زیر را در نظر بگیرید:

شما باید سیم کارت را با یک حوله کاغذی خشک کرده و در مکان ایمنی قرار دهید. همچنین کارت حافظه جانبی خود را خارج کرده و آن را خشک کنید. اگر گوشی در آب دریا افتاده است، حتماً با یک دستمال نم، گوشی آب خورده و ورودی‌های آن را تمیز کنید تا اثر مخرب نمک کمتر شود.

 

گوشی آب خورده یا تبلت آب خورده را خشک کنید

شما نباید فقط به جدا کردن خشاب سیم کارت یا میکرو اس‌دی محدود شوید. به جای این کار، باید هر قطره‌ی آبی که در دستگاه مشاهده می‌کنید را پاک کنید. اطمینان حاصل کنید که همه‌ی قطرات آب از لبه‌های نمایشگر پاک شده‌اند. باید اطراف دستگاه و پیچ‌های موجود در آن را نیز بررسی کنید. وقتی که مطمئن شدید که همه‌ی قطرات آب از دستگاه و بخش‌های دسترسی‌پذیر پاک شده‌اند، باید تلاش کنید تا رطوبت باقی‌مانده را از بین ببرید. رسیدن به خشکی کامل و حذف رطوبت بسیار مهم است و باید به این مسئله توجه کنید. آیا با روش‌های حذف رطوبت از دستگاه بدون نیاز به باز کردن آن، آشنا هستید؟ در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با این روش‌ها آشنا شوید.

 

 

بعد از افتادن گوشی در آب چطور ان را نجات دهم؟

 

2 روش برای خشک کردن گوشی آب خورده یا تبلت آب خورده

ظرف برنج

تا کنون با این موارد بسیار مواجه شده در سایت های مختلف در مورد این موارد بسیار مقاله خوانده اید اما جالب است بدانید که این موارد به هیچ عنوان کاربردی نبوده و برعکس برای دستگاه شما مضر نیز می‌باشند.

مواردی همچون استفاده از برنج برای خشک کردن داخل گوشی که هیچ تاثیری ندارد و قابلیت خشک کردن قطرا آب از داخل دستگاه شمارا ندارد و میتوان گفت آب در هاون کوبیدن است. در داخل گوشی‌های همراه و تبلت‌ها، محتویاتی مانند پردازنده‌ها، برد‌های مداری و سایر قطعات وجود دارند که ممکن است مکان تجمع قطرات آب می‌باشند. قطعات داخل گوشی از جنس مس هستند و مس نیز واکنش خیلی سریعی با آب دارد، و آب جمع شده در داخل دستگاه باعث پوشیدگی و زنگ زدن قطعات میشود. بنابراین هرچه سریعتر باید آب وارد شده در دستگاه به روش درست خشک شده از دستگاه خارج شود.

 

ظرف برنج برای خشک کردن گوشی آب خورده

 

استفاده از ژل سیلیکا

آیا به بسته‌بندی‌های حاوی کیسه‌های سیلیسی که معمولاً در بسته‌بندی کالاهای الکترونیکی می‌بینید، توجه کرده‌اید؟ آیا این کیسه‌های سیلیسی را در دسترس دارید؟ بسیار توصیه میشود گوشی آب خورده یا تبلت خود را در یک جعبه با کیسه‌های سیلیس فراوان قرار داده و آن را برای 24 ساعت در آنجا نگه دارید تا رطوبت بهبود یابد. این روش همچون برنج کاربرد خاصی در خشک کردن قطعات داخل دستگاه ندارد اما در بسیاری از سایت ها توصیه میشود.

 

استفاده از ژل سیلیکا برای خشک کردن گوشی آب خورده

 

مراجعه به مراکز تعمیر مجاز

بهترین راه حل برای شما قطعا این است که پس از افتادن گوشی داخل آب بلافاصه دستگاه را به نمایندگی تعمیر معتبر ببرید تا در آنجا تکنسین های مجرب با استفاده از دستگاه ها و روش های منحصر به فرد خود گوشی را باز کرده تمام نقاط داخل دستگاه را ریز به ریز خشک کنند. به این نکته توجه داشته باشید که اقدام به ارجاع نمایندگی هرچه سریعتر انجام گیرد به نفع شما کاربر گرامی میباشد چرا که در این صورت  احتمال این که این موضوع به قطعات دیگر دستگاه آسیب برساند کمتر است.

بنابراین، توصیه می‌شود گوشی آب خورده را خاموش کرده و به مراکز تعمیرات مجاز ارجاع دهید. مهم است که این مراکز اعتبار و شناخته شده باشند، به هیچ عنوان دستگاه خود را به مراکز غیرمجاز یا کسانی که در زمینه تعمیرات حرفه‌ای نیستند، نسپرید. زیرا این خود نیز فاجعه ای بزرگ است.

نکته ی دیگر که بد نیست به آن توجه داشته باشید این است که گاها ممکن است گوشی شما داخل آب افتاده هیچ عکس العملی از خود نشان ندهد و همچنان کار کند، این اتفاق این این معنا نیست که هیچ اتفاقی نیوفتاده است . ممکن است در طی زمان با پوسیدگی از داخل باعث از کار افتادن دستگاه شما شود.

نمایندگی رسمی شیائومی

 

پیشگیری از افتادن گوشی یا تبلت در آب

روش‌های ذکرشده برای بدترین حالات ممکن استفاده می‌شوند. اما بهتر است اجازه ندهید گوشی یا تبلت شما خیس شود. حتی چند قطره باران هم ممکن است مشکلی ایجاد نکند، اما مقدار بیشتر ممکن است به فاجعه منجر شود. بهترین روش پیشگیری از افتادن گوشی در آب است و برای این منظور، موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • از گوشی یا تبلت خود در توالت، سینک یا حمام استفاده نکنید.
  • گوشی خود را در حمام قرار ندهید؛ بخار آب گرم ممکن است متراکم شود و به مشکلاتی منجر شود.
  • به خرید گوشی‌هایی با گواهی‌نامه IP68 یا IP67 که ضدآب هستند توجه کنید. اگر گوشی شما این گواهی‌نامه‌ها را ندارد، مدل‌هایی با حداقل گواهی IP53 که مقاومت در برابر پاشش آب دارند را ترجیح دهید.

 

هزینه تعمیر گوشی آب خورده شیائومی

زمانی که گوشی شیائومی در معرض آب قرار می‌گیرد، هر قطعه‌ای ممکن است آسیب ببیند. باتری‌های گوشی‌های جدید شیائومی جدا نمی‌شوند و این باعث می‌شود که جریان باتری همیشه در برد گوشی باقی بماند. آب یک رسانای الکتریکی است و این جریان باتری می‌تواند منجر به اتصالات غیرمنتظره در مدارات موبایل شود.

در صورت آب خوردگی، اجزای مانند سی‌پی‌یو، هارد، اسپیکر، مدار آنتن و دیگر قطعات ممکن است آسیب ببینند و هزینه تعمیر آن‌ها بعد از تشخیص عیب مشخص خواهد شد.

هر قطعه از اینها هزینه‌های مختلفی دارد و باید حتما توسط یک تعمیرکار مورد بررسی قرار بگیرند. هزینه نهایی پس از تشخیص عیب و بررسی به شما اعلام خواهد شد.

 

نمایندگی تعمیر گوشی شیائومی

 

آیا شیائومی نوت ۱۱ ضد آب است؟

این سوال برای بسیاری از کاربران گوشی‌های شیائومی مطرح است و جواب آن نه کاملاً مثبت نیست و نه کاملاً منفی! گوشی شیائومی نوت 11 در یک عمق خاص ممکن است آب را درون خود نفوذ دهد، بنابراین نه می‌توان گفت این گوشی به صورت قطعی ضدآب است و نه می‌توان گفت که کاملاً ضدآب نیست.

حتی اگر تصاویری نشان دهنده استفاده از گوشی شیائومی نوت 11 در زیر آب برای عکسبرداری و فیلم‌برداری وجود داشته باشد، توصیه می‌شود که از تماس گوشی با آب خودداری کنید. در مواجهه با آب، احتمال نفوذ آب به داخل گوشی و خسارت‌های ناشی از فشار آب وجود دارد که ممکن است باعث خرابی شود. بنابراین، نمی‌توان به صورت قطعی تضمین کرد که گوشی در این شرایط سالم باقی خواهد ماند.

 

شیائومی نوت 11 گشی ضد آب

 

جمع‌بندی

افتادن گوشی در آب برای کاربران یک اتفاق ناراحت‌کننده و ناخوشایند است که با اقدامات پیشگیرانه قابل پیشگیری است. در این مقاله تلاش کرده‌ایم بهترین روش برای نجات گوشی آب خورده از آسیب آب آموزش دهیم؛ اگر تجربه‌ای یا روش‌هایی برای این موضوع دارید، خوشحال می‌شویم اگر با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

سوالات متداول

آیا می‌توان بعد از افتادن گوشی در آب برای اطمینان، دستگاه را روشن کرد؟

خیر؛ هنگامی که گوشی درون آب افتاد، باید در سریع‌ترین آن را خاموش کرده و سپس مراحل خشک کردن را انجام دهید.

 

مدت زمان قرار دادن گوشی در برنج چه قدر است؟

معمولا 24 ساعت می‌تواند زمان مناسبی باشد، اما اگر میزان خیس شدن زیاد باشد، بهتر است 48 ساعت آن را درون ظرف برنج قرار دهید.

 

نمایندگی شیائومی ارائه دهنده ی خدماتی همچون تعمیر لپ تاپ شیائومی، تعمیر ساعت هوشمند شیائومی، تعمیر مانیتور شیائومی، تعمیر هندزفری شیائومی و حتی تعمیر پاوربانک شیائومی و… نیز می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

سبد خرید