وبلاگ

دسته بندی:
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

فهرست مطالب

علت سفید شدن صفحه گوشی شیائومی و راه حل آن

سفید شدن صفحه گوشی یکی از مشکلات رایج در گوشی های هوشمند است که می تواند کار کرد کربر را مختل کند. این مشکل معمولا به صورت ناگهانی رخ می دهد و صفحه نمایش گوشی به طور کامل سفید می شود. در برخی موارد، ممکن است این مشکل به صورت خطوط سفید یا نقاط سفید روی صفحه نمایش ظاهر شود. در ادامه به بررسی علل بروز سفید شدن صفحه گوشی شیائومی و راه های حل آن خواهیم پرداخت. همچنین قصد داریم نکاتی را برای پیشگیری از بروز این مشکل رای شما کاربران گرامی ارائه دهیم.

علت سفید شدن صفحه گوشی شیائومی و راه حل آن

آشنایی با مشکل صفحه نمایش سفید در گوشی های شیائومی

مشکل صفحه نمایش سفید در گوشی های شیائومی می تواند علل متعددی داشته باشد. برخی از این دلایل شامل موارد زیر می‌باشند:

خرابی قطعات نمایشگر: خرابی اجزای مختلف نمایشگر مانند تاچ گلس، پنل LCD، یا فلت می تواند یکی از دلایل اصلی ایجاد مشکل صفحه نمایش سفید شود. اسیب دیدن صفحه گوشی شیائومی به هر دلیلی یکی از عاملین اصلی سفید شدن صفحه گوشی شیائومی به شمارمی رود.

مشکلات نرم افزاری: برخی از مشکلات نرم افزاری مانند خرابی فایل های سیستمی، ویروس ها یا نصب برنامه های ناسازگار نیز می توانند باعث بروز این مشکل شوند. اگر احتمال میدهید که بعد از نصب برنامه خاصی تلفن همراه شما دچار این مشکل شده است شاید بهتر باشد که آخرین نرم افزارها را پاک کنید. به دلیل این که در برخی موارد احتمال بروز اختلال نرم افزاری وجود دارد. این موضوع نیز یکی ازعلت های سفید شدن صفحه گوشی شیائومی میباشد.

آسیب فیزیکی به صفحه نمایش: افتادن گوشی، ضربه خوردن، یا قرار دادن گوشی در معرض فشار زیاد می تواند باعث آسیب دیدن نمایشگر و بروز مشکل، صفحه نمایش سفید شود. بسیاری از مواقع وقتی گوشی را در جیب و یا کیف قرار میدهیم ممکن است خواسته یا ناخواسته تحت فشار قرار گیرد. این فشار میتواند به ال سی دی و اجزای داخلی گوشی آسیب بزند و پس از گذر زمان به طور اتفاقی شاهد سفید شدن گوشی خواهید بود.

مشکلات مربوط به باتری: در برخی موارد، مشکلات مربوط به باتری مانند شارژ بیش از حد (شارژ شدن گوشی شب تا صبح) یا شارژ نشدن صحیح نیز می توانند باعث بروز مشکل صفحه نمایش سفید شوند.

بیش از حد متصل بودن گوشی به شارژر و یا استفاده از گوشی هنگام شارژ شدن نیز ممکن است باعث سفید شدن صفحه گوشی شیائومی شود.

راه های حل مشکل صفحه نمایش سفید در گوشی های شیائومی

برای حل شدن مشکل صفحه نمایش سفید در گوشی های شیائومی می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

روش های ساده و ابتدایی رفع مشکل: در ابتدا بهتر است از روش های ساده و ابتدایی مانند ریستارت کردن گوشی، پاک کردن حافظه پنهان (Cache) و حذف برنامه های نصب شده جدید شروع کنید. اگر با این کار متوجه این شدید که دیگر اتفاق تکرار نشد پس شما موفق به رفع ایراد شده اید. و احتمالا دیگر شاهد آن نخواهید بود.

روش های پیشرفته رفع مشکل: اگر روش های ابتدایی موثر نبودند، باید از روش های پیشرفته مانند تعویض قطعات نمایشگر یا فلش کردن رام رسمی استفاده کنید. این موارد به تخصص و تجربه احتیاج دارد که فقط توسط کارشناسان مجرب و متخصص نمایندگی تعمیر گوشی شیائومی قابل بررسی می‌باشند.

پیشگیری از بروز مشکل صفحه نمایش سفید

پیشگیری از بروز مشکل صفحه نمایش سفید

برای پیشگیری از بروز مشکل صفحه نمایش سفید در گوشی های شیائومی بهتر است نکات زیر را رعایت فرمائید:

استفاده از محافظ صفحه نمایش: استفاده از محافظ صفحه نمایش می تواند از صفحه نمایش گوشی در برابر ضربه و خط و خش محافظت کند. این یکی از راهکاریی است که میتواند از سفید شدن صفحه گوشی شیائومی جلوگیری کند.

جلوگیری از قرار دادن گوشی در معرض ضربه و فشار: از قرار دادن گوشی در معرض ضربه و فشار زیاد خودداری فرمائید. همچنین، از افتادن گوشی و وارد شدن ضربه به آن جلوگیری کنید.

اجتناب از استفاده بیش از حد از گوشی در نور مستقیم خورشید: استفاده بیش از حد از گوشی در نور مستقیم خورشید می تواند به صفحه نمایش گوشی آسیب برساند.از قرار دادن گوشی خود در جاهایی که نور مستقیم به آن میتابد ویا حرارت بالایی دارند خودداری کنید. البته گوشی های هوشمند شیائومی دارای سنسور حرارتی قوی هستند که در صورت بالا رفتن حرارت به شما اخطار خواهند داد.

شارژ کردن صحیح گوشی: گوشی خود را به طور صحیح شارژ کنید. از شارژ بیش از حد یا بدون شارژ نگه داشتن بیش از اندازه، حدالامکان خودداری کنید.

هزینه تعمیر سفید شدن صفحه گوشی شیائومی

بروز هر گونه ایرادی در گوشی های شیائومی میتواند ذهن شما را درگیر کند. اینکه به گوشی خود احتیاج دارید ، زمان بر بودن پروسه تعمیرات و از همه مهمتر هزینه تعمیر سفید شدن صفحه گوشی شیائومی. اگر مشکل شما به صورت نرم افزاری برطرف شود قطعا هزینه زیادی را برای شما در بر نخواهد داشت.و شاید حتی توسط خودتان قابل عیب یابی و رفع ایراد باشد. اما اگر موارد سخت افزاری در سفید شدن صفحه گوشی Xiaomi شما دخیل باشد احتمالا نیاز به باز کردن گوشی توسط کارشنان نمایندگی شیائومی و تعمیر یا تعویض قطعات خواهید داشت. در همین رابطه متخصصان ما بعد از عیب یابی و تست های نهایی با شما تماس خواهند گرفت. و هزینه احتمالی را برای شما شرح خواهند داد. در صورت رضایت مشتری تعمیر انجام خواهد شد.

به تعمیرگاه تخصصی گوشی شیائومی مراجعه کنید

احتمال میدهیم راهکارهایی که در این مطلب به آن ها اشاره شد بتواند به شما در رفع ایراد علت سفید شدن صفحه گوشی شیائومی کمک کند. اما در مواقعی که این مشکل ادامه داشته باشد و امکان برطرف کردن آن را نداشته باشید تنها راهکار شما مراجعه به نمایندگی و تعمیرگاه تخصصی گوشی شیائومی است. در همین رابطه میتوانید در ساعات اداری با شماره تماس 45102 تماس حاصل نمایید. و یا به صورت حضوری به نمایندگی رسمی شیائومی واقع در تهران، صادقیه، فلکه دوم صادقیه، برج گلدیس طبقه 11 واحد 14 مراجعه کنید و از نظر و تخصص کارشناسان ما بهره ببرید.

سوالات متداول

  • آیا می توان به تنهایی مشکل صفحه نمایش سفید را حل کرد؟

در برخی موارد، ممکن است بتوانید با انجام روش های ساده و ابتدایی مشکل صفحه نمایش سفید را حل کنید. اما اگر این روش ها موثر نبودند، باید گوشی خود را به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید.

  •  اگر مشکل صفحه نمایش سفید حل نشد باید چه کار کنم؟

اگر روش های ساده و ابتدایی موثر نبودند، باید گوشی خود را به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید. تعمیرکار می تواند مشکل صفحه نمایش را تشخیص دهد و راه حل مناسب را ارائه دهد.

  •  چگونه می توان هزینه تعمیر صفحه نمایش را کاهش داد؟

برای کاهش هزینه تعمیر صفحه نمایش می توانید نکات زیر را رعایت کنید:

از یک تعمیرکار حرفه ای و معتبر کمک بگیرید.

از قطعات اصلی برای تعمیر گوشی استفاده کنید.

از تخفیفات و جشنواره های شیائومی استفاده کنید.

  • آیا امکان تعمیر گوشی شیائومی بدون تعویض نمایشگر وجود دارد؟

در برخی موارد، ممکن است بتوان مشکل صفحه نمایش سفید را بدون تعویض نمایشگر حل کرد. اما در بیشتر موارد، تعویض نمایشگر تنها راه حل مشکل است.

نمایندگی شیائومی ارائه دهنده ی خدماتی همچون تعمیر گوشی شیائومی، تعمیر لپ تاپ شیائومی، تعمیر ساعت هوشمند شیائومی، تعمیر مانیتور شیائومی، تعمیر هندزفری شیائومی، تعمیر تلویزیون شیائومی، تعمیر تبلت شیائومی و حتی و تعمیر پرینتر شیائومی و… نیز می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

سبد خرید