وبلاگ

رفع مشکل خاموش شدن گوشی های شیائومی
دسته بندی:
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

فهرست مطالب

رفع مشکل خاموش شدن گوشی های شیائومی

در این مقاله به بررسی علت ها و راهکارهای روشن نشدن گوشی های شیائومی می پردازیم. البته این مشکل کلی است و در انواع مدل و برند موبایل ها مشاهده می شود. پس علل و راهکارهای بیان شده در زیر برای تمامی برندها صدق می کند. خاموش روشن شدن گوشی شیائومی و سایر برندها ممکن است نشان دهنده مشکل جدی یا جای نگرانی داشته باشد.

اگر این یک بار اتفاق افتاده است و دیگر تکرار نشده ، جای نگرانی نیست.

ولی اگر دائم شاهد خاموش و روشن شدن گوشی شیائومی هستید، بهتر است در اسرع وقت به مرکز

نمایندگی تعمیرات شیائومی که مورد اعتماد است مراجعه نمایید تا تکنسین ها بتواند دستگاه را بررسی کنند.

در ادامه دلایل خاموش روشن شدن گوشی شیائومی  و روش های حل این مشکل را در اختیار شما قرار می دهیم.

دلایل خاموش شدن گوشی های شیائومی

  • بروز رسانی ناقص گوشی شیائومی
  • خراب شدن cpu گوشی شیائومی
  • نصب برنامه های مخرب
  • خراب شدن باتری شیائومی
  • مشکلات سیستم عامل گوشی شیائومی
  • فعال بودن گزینه خاموش و روشن شدن خودکار گوشی
  • پر بودن حافظه گوشی
  • خراب شدن دکمه پاور گوشی

راه حل برای رفع مشکل خاموش شدن گوشی های شیائومی:

1. بروز‌رسانی ناقص گوشی شیائومی

اولین علت که می تواند موجب خاموش شدن گوشی شیائومی شود بروز رسانی ناقص گوشی است.

اگر شارژ باتری گوشی شما حین بروز رسانی کم و در طول بروز رسانی گوشی خاموش شود در این صورت فایل ها به طور کامل نصب نمی شوند و باعث اختلال در روشن شدن گوشی می شوند.

توصیه می کنیم قبل از بروز رسانی شارژ باتری خود را کامل کنید و از اینترنت وای فای با سرعت مناسب بروز رسانی گوشی را انجام دهید.

2. خراب بودن CPU گوشی شیائومی

CPU  یا همان پردازنده به عنوان مغز گوشی شما تمامی کارکرد گوشی را کنترل می کند و قادر است تعداد زیادی برنامه را در پس زمینه اجرا نماید.

با این حال، استفاده طولانی مدت و افزایش حرارت گوشی و انجام کار های سنگین با آن موجب خرابی و اختلال در کارکرد آن می شود بهتر است از انجام بازی های سنگین به طور طولانی مدت خودداری نمایید.

البته ناگفته نماند در گوشی هایی مثل Xiaomi Poco X3 Pro ، Xiaomi Note 10 Pro، mi 11 lite  مشکل خراب شدن سی پی یو رایج است.

رفع مشکل خاموش شدن گوشی های شیائومی

3. نصب برنامه های مخرب

ممکن است بعد از نصب یک برنامه جدید متوجه خاموش و روشن شدن ناگهانی گوشی خود شوید،این احتمال وجود دارد که برنامه نصب شده با گوشی شما سازگار نیست در اینجا می توانید سعی‌کنید برنامه را حذف کنید و دستگاه خود را مجددا ری‌استارت نمایید.

از طرف دیگر، می‌توانید بعضی از برنامه‌های خود را یکی یکی امتحان کنید و گوشی خود را مجدداً راه‌اندازی نمایید تا بررسی کنید که آیا مشکل از این برنامه ها هست یا خیر.

اگر همه راه‌حل‌های پیشنهادی بالا برای شما کار نمی‌کند، به این معنی است که شما نمی‌توانید مشکلات را حل نمایید. یکی دیگر از مواردی که می تواند موجب خاموش شدن گوشی شما به صورت ناگهانی شود، خرابی های سخت افزاری است که ممکن است ناشی از رطوبت و ضربه فیزیکی باشد و تنها با مراجعه به مرکز خدمات تعمیر گوشی می توان آن را برطرف کنید.

4. خراب شدن باتری شیائومی

باتری یکی از مهم ترین قسمت های موبایل همراه است، اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که آیا خاموشی ناگهانی گوشی شما به خاطر خرابی باتری است یا خیر.

در صورتی که باتری جریان کافی نداشته باشد، می تواند دستگاه را به صورت مکرر خاموش کند.

یکی از راه حل های آن شارژ کردن گوشی است چون ممکن است باتری شما ضعیف باشد. کافی است دستگاه را چند ساعت بگذارید تا کامل شارژ شود و بررسی کنید که آیا اکنون به خوبی کار می کند یا خیر.

اگر گوشی شما هنوز به خوبی کار نمی کند، به این معنی هست که مشکل بزرگتری وجود دارد. احتمالا باتری شما خراب است و باید آن را برای بررسی و تعویض به تعمیرگاه ببرید در مواردی با شوک دادن به باتری مشکل حل می شود که برای شوک دادن باید به تعمیرکار مراجعه نمایید،سعی نکنید باتری داخلی را خودتان جدا کنید چون ممکن است باعث وارد شدن آسیب بیشتر به دستگاه شود.

خاموش شدن گوشی های شیائومی 

5.مشکلات سیستم عامل گوشی شیائومی

غیر از نقص سخت افزاری، اشکال های نرم افزاری و اشکال های سیستم عامل می تواند موجب خاموش شدن گوشی های شیائومی  به صورت خودکار شود.

سازنده دستگاه شما همیشه در تلاش است تا اشکالات سیستم عامل را که ممکن است موجب می شود دستگاه شما کند کار کند، باتری را تخلیه کند و حتی موجب بی ثباتی سیستم شود، رفع کند.

به همین علت است که باید دستگاه خود را به صورت مرتب به ‌روزرسانی کنید. ممکن است پس از به ‌روزرسانی  مشکل خاموش شدن خودکار دستگاه شما برطرف شود.

برای بررسی و نصب به‌روزرسانی روی دستگاه ، Settings  خود را باز کنید و بعد در پایین صفحه وارد SYSTEM  شده  و بعد روی System update  کلیک کنید تا به‌ روزرسانی‌ها را بررسی نمایید.

ممکن است لازم باشد قبل از دانلود به WiFi خود متصل شوید تا داده های خود را ذخیره کنید.

مطمئن شوید همانطور که در بالا توضیح داده شد فقط دستگاه را از برنامه به‌ روزرسانی سیستم در تنظیمات گوشی شیائومی خود

به روزرسانی کنید، هر گونه تلاش برای نصب در جای دیگر امکان دارد و توصیه نمی‌شود.

6.فعال بودن گزینه خاموش و روشن شدن خودکار گوشی

روشن و خاموش کردن خودکار یک ویژگی مفید در گوشی های شیائومی است که به شما کمک می‌کند تا به صورت خودکار گوشی خود را در شب خاموش کنید و آن را در صبح طبق تنظیم زمان دل‌خواه خود روشن کنید.

برای مثال، اگر شما بخواهید یک بعد از ظهر گوشی را خاموش نمایید دقیقاً  روزهایه بعدی ساعت یک بعد از ظهر تلفن شما خاموش می‌شود.

یکی دیگر از مواردی که باید بررسی کنید این است که آیا گوشی شما به صورت خودکار در زمان خاصی خاموش می شود یا خیر.

ممکن است شما ناخواسته تنظیمات خاموش و روشن شدن خودکار را فعال کرده باشید یا توسط شخص دیگری روشن شده باشد و

برای جلوگیری از خاموش شدن خودکار بیشتر باید آن را غیرفعال نمایید.

برای این کار، وارد Settings  شوید و به System  بروید و روی گزینه Schedule power on & off   کلیک کنید تا بررسی کنید که آیا تنظیمات فعال است یا خیر. اگر فعال است، علت مشکل همین است و باید آن را غیر فعال کنید.

7. پر بودن حافظه گوشی

بازی سنگین یا حافظه ناکافی برای اجرای عملیات می تواند موجب خاموش شدن خودکار گوشی شود. اگر متوجه شدید که گوشی شما پس از انجام یک بازی سنگین یا اجرای بعضی از برنامه‌ها خاموش می‌شود، سعی کنید تعداد برنامه‌هایی را که در یک زمان اجرا می‌کنید را محدود نمایید تا گوشی شما به خوبی کار کند. همچنین می‌توانید برنامه‌های اخیر را پاک کنید تا حافظه آزاد شود و اجازه دهید گوشی بعد از ساعت‌ها استفاده استراحت کند.

 

8.خراب شدن دکمه ‌پاور گوشی

اگر همه ی راه حل های بالا را امتحان کرده اید و گوشی شما دائم خاموش می شود، باید دکمه پاور را بررسی نمایید.

به طور معمول، اکثر گوشی های شیائومی طوری طراحی شده که پس از ۸ تا ۱۰ ثانیه نگه داشتن دکمه پاور، مجددا راه اندازی شوند. پس، کارکرد نادرست دکمه پاور می تواند موجب شود دستگاه شما  مکرر و به صورت خورکار روشن یا خاموش شود .

برای خلاص شدن ازاین مشکل، اگر قاب گوشی دارید ابتدا برای مدتی آن را در بیاوردید.

بعد باید بررسی کنید که آیا قاب دکمه پاور را به‌ درستی نگه داشته یا خیر برخی موارد ممکن است دکمه شما جرم گرفته باشد کافی است با استفاده از یک گوش پاک کن کمی آن را تمیز نمایید و مجددا امتحان کنید.

اگر متوجه شدید که دکمه پاور خراب است، کافی است آن را برای بررسی به نمایندگی تعمیرات شیائومی ببرید و آن را تعمیر نمایید تا دستگاهتان مجددا کار کند.

رفع مشکل خاموش شدن گوشی های شیائومی

مراجعه به تعمیرگاه معتبر جهت عیب‌یابی دقیق

ما  مشکل خاموش شدن گوشی های شیائومی را با ارائه بهترین خدمات وپشتیبانی واقعی حضوری و یا اینترنتی انجام می دهیم .

نمایندگی شیائومی ارائه دهنده رسمی خدمات تعمیرات گوشی های شیائومی به طور فوری و با قطعات اورجینال است. شما کاربران می توانید به صورت حضوری گوشی شیائومی خود را در شرکت ما تحویل دهید تا تکنسین های ما آن را تعمیر نمایند.

سبد خرید