وبلاگ

دسته بندی:
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

فهرست مطالب

نحوه فعال دستیار صوتی گوگل کردن در گوشی شیائومی

Google Assistant یا به عبارت دیگر دستیار صوتی گوگل یکی از جذاب ترین و کاربردی ترن قابلیت هایی است می‌تواند به راحتی پاسخگوی بسیاری از سوالات شما باشد و همچنین انوع کارها را از طریق دستورات صوتی اجرا می‌کند. این برنامه‌ی گفتاری علاوه بر اینکه در گوشی شیائومی استفاده می‌شود در دیگر محصولات الکترونیکی هوشمند شیائومی نیز کاربرد دارد. در ادامه نحوه استفاده و فعال سازی برنامه Google Assistant در گوشی های شیائومی را شما آموزش خواهیم داد لطفا با ما همراه باشید.

Google Assistant

دستیار گوگل «Google Assistant» چیست؟

دستیار هوشمند گوگل دارا امکانات زیادی همچون پاسخ به سوالات شما، یادآوری مناسبت های مختلف ویا کار های روزمره، پیگیری اخبار روز، تنظیم هشدار زنگ ، ترجمه، محاسبات ریاضی، دستور پخت غذا ، سرگرمی و اجرای انواع برنامه‌ها در گوشی شما می‌باشد. در ابتدای ایجاد این قابلیت، فقط برای استفاده از صفحه نمایش بود اما حالا با بروز رسانی این قابلیت کاربردی تبدیل به یک ابزار هوشمند شده است که به راحتی می‌توانید با آن به مکالمه بپردازید و تبدیل به یک دستیار هوشمند حرفه‌ای برای کاربران شده است.

همانطور که گفته شد دستیار صوتی گوگل دارای امکانات زیادی است که هروز هم به قابلیت‌های آن افزوده می‌شود و اکنون Xiaomi در بسیار از دستگاه‌های هوشمند دیگر مانند اسپیکر شیائومی برنامه گوگل اسیستنت یا گفتار با دو واژه‌ی  Hey Googleو  Google  Okبه طور هوشمند فعال است. برای توصیف بهتر چند نمونه از قابلیت های Google Assistant میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 

کنترل دستگاه های هوشمند.

کنترل کردن موسیقی در حال پخش در گوشی از راه دور

تنظیم یادآوری ها و هشدارها

ترجمه های سریع حتی در حین مکالمه

جست و جو در اینترنت.

اعلام خودکار وضعیت ، آب و هوا، اخبار و حتی شرایط ترافیکی شهری

پخش محتوا در تلویزیون هوشمند.

امکان اتصال تماس ویا ارسال پیام از راه دور با تلفن هوشمند خود

باز کردن و فعال کردن برنامه ها و ابزارهای گوشی هوشمند

و …

جالب است که بدانید دستیار صوتی گوگل دارای قابلیت بسار جذاب تشخیص صدای اشخاص می‌باشد و درصورتی که در تلفن همراه خود چند پروفایل صدا ایجاد کنید امکان تشخیص این موردرا دارد که با چه کسی درحال مکالمه هستید و پاسخ ها را تطبیق می‌دهد.

Google Assistant

نحوه فعال کردن دستیار صوتی گوگل در گوشی شیائومی

در تمام گوشی‌های شیائومی قابلیت استفاده از دستیار صوتی گوگل موجود است، برای فعال سازی این قابلیت کافیست مراحل زیر را اجرا کنید.

ابتدا برنامه گوگل را باز کنید

در این قسمت بر روی پروفایل خود ضربه بزنید.

در صفحه باز شده وارد تنظیمات شوید.

سپس بر روی گفتار یا گوگل اسیستنت کلیک کنید.

در قسمت Hey Google & Voice Match کلیک کنید.

حالا میتوانید گزینه Hey Google را انتخاب نمائید.

درصورتی که برای اولین بار وارد این بخش شوید، می‌توانید با گفتن Ok Google صدای خود را ضبط کنید، جالب است که این قابلیت در حالت رانندگی و حتی صفحه نمایش خاموش نیز قابل استفاده بوده، کمک بسیاری به کاربر می‌کند تا در صورتی که از صفحه نمایش به هر نحوی نمی‌تواند استفاده کند، میتواند به راحتی از Google Assistant برای انجام بسیاری از کارها استفاده نماید.

نحوه فعال کردن دستیار صوتی گوگل در گوشی شیائومی

آموزش غیر فعال کردن Google Assistant در گوشی شیائومی

گاهی ممکن است برای مدتی نخواهید از اینقابلیت استفاده کنید که میتوانید به راحتی این دستیار صوتی گوگل را غیر فعال نمائید تا دیگر با گفتن کلمه کلیدی خود که قبلا انتخاب کرده اید همچون OK Google علامت دستیار صوتی بر روی گوشی شما ظاهر نشود.  برای غیر فعال کردن این قابلیت کافیست مراحل زیر را دنبال کنید.

همانند مراحل قبل که برای فعال سازی گفته شد از طریق تنظیمات مراحل ۱ تا ۵ فعالسازی را طی نمائید

وارد برنامه گوگل شده سپس بر روی پروفایل و گفتار Google Assistantضربه بزنید.

روی بخش Hey Google & Voice Match کلیک کنید.

سپس به راحتی میتوانید گزینه Hey Google را غیر فعال نمائید.

اکنون دستیار صوتی گوگل گوشی شما غیر فعال شده است، اما در برنامه Android Auto برای همیشه فعال می‌باشد که کمک زیاد در هنگام رانندگی می‌تواند به کاربر بکند که کار با گوشی هنگام رانندگی عامل حادثه غیر قابل جبران نشود.

آموزش غیر فعال کردن Google Assistant در گوشی شیائومیآموزش غیر فعال کردن Google Assistant در گوشی شیائومیآموزش غیر فعال کردن Google Assistant در گوشی شیائومیآموزش غیر فعال کردن Google Assistant در گوشی شیائومی

غیر فعال کردن برنامه گفتار با نگه داشتن دست بر روی دکمه هوم

از دیگر قابلیت های کاریکی دیگر از امکاناتی که برنامه دستیار گوگل دارد، استفاده از دسترسی سریع است. به طوری که با لمس و نگه داشتن دکمه هوم یا آیکون مرکزی برای چند ثانیه فعال می‌شود. این قابلیت بسیار مفید است اما گاهی اوقات ممکن است تا به آن نیازی نداشته باشید برای غیرفعال کردن کافیست مراحل زیر را انجام دهید، برای تمام گوشی های شیائومی و اندرویدی نیز عمل می‌کند.

نحوه غیر فعال کردن گوگل اسیستنت از دکمه هوم:

 

وارد تنظیمات گوشی شیائومی شوید.

گزینه تنظیمات اضافی (Additional Settings) را انتخاب کنید.

بر روی گزینه میانبر ها (Gesture shortcuts) ضربه بزنید.

بر روی گزینه اول ضربه بزنید دستیار گوگل را راه اندازی کنید (Launch Google Assistant)

در اینجا دو روش برای استفاده وجود دارد که می‌توانید  هر یک را خاموش کنید. (گزینه اول برای خاموش کردن میانبر دکمه هوم و گزینه ئوم دوبار روی صفحه است)

غیر فعال کردن بنامه گفتار با نگه داتن دست بر روی دکمه هوم

غیر فعال کردن از تنظیمات گوگل میتوانید مراحل زیر زا انجام دهید:

 

وارد برنامه گوگل شوید.

بر روی پروفایل خود ضربه بزنید.

صفه را به سم پایین اسکرول کنید و روی General کلیک نمائید.

حال باید به قسمت USE Screen Context رفته، در ادامه میتوانید هریک از گزینه ها را غیر فعال نمائید.

 

موارد قابل استفاده در برنامه گفتار و از جلمه موارد دیگر که میتواید با این قابلیت کاربردی انجام دهید را میتوانید از سایت assistant.google مشاهده کرده آموزش لازم برای استفاده از آن را از این سایت ببینید. در صفحه ی لینک شده مثال‌های زیادی گفته شده است تا بیشتر علاقه‌مند به استفاده از این سرویس گوگل در گوشی های شیائومی  و یا دیگر گوشی های ادرویدی شوید. در صورت وجود هرگونه مشکل میتوانید در بخش کامنت ها با همکاران ما در ارتباط باشید.

 

نمایندگی شیائومی ارائه دهنده ی خدماتی همچون تعمیر گوشی شیائومی، تعمیر لپ تاپ شیائومی، تعمیر ساعت هوشمند شیائومی، تعمیر مانیتور شیائومی، تعمیر هندزفری شیائومی، تعمیر تلویزیون شیائومی، تعمیر تبلت شیائومی و حتی و تعمیر پرینتر شیائومی و… نیز می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

سبد خرید