وبلاگ

بکاپ گیری از طریق تنظیمات گوشی شیائومی
دسته بندی:
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

فهرست مطالب

آموزش بکاپ گیری از گوشی شیائومی

یکی از اقدامات کاربردی در سیستم های هوشمند نظیر گوشی، بکاپ گیری از گوشی و اطلاعات آن می‌باشد. به ویژه با وجود این احتمال همیشگی که ممکن است اطلاعات شخصی کاربر به صورت ناگهانی حذف شوند یا این که به دنبال گم شدن و سرقت گوشی داده های مهم ذخیره شده در آن  از دست برود، بنابراین بکاپ گیری از داده ها امری بسیار مهم محسوب میشود. حتی با انجام این کار شما می توانید در صورت خراب شدن گوشی، مفقود شدن یا حتی سوختن آن، نیاز به بازگردانی به حالت کارخانه گوشی و … از بابت اطلاعات خود آسوده خاطر باشید.

راهکارهای متفاوتی برای بکاپ گرفتن از گوشی موجود است که می توان بنا به نوع دسترسی و دلخواه یکی از آنها را انتخاب نمود. در این مقاله قصد داریم گزینه های مختلف بکاپ گیری از گوشی شیائومی را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم. بنابراین درصورتی که از کاربران این گوشی ها می‌باشید در ادامه با همراه ما باشید تا با راهکار های مختلفی که می توانید از اطلاعات گوشی خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید آشنا شوید.

آموزش بکاپ گیری از گوشی شیائومی

راهکار های بکاپ گیری از گوشی شیائومی

برای این که بتوانید از گوشی های شیائومی یک نسخه پشتیبان تهیه کنید چندین گزینه وجود دارد. این راهکار ها را می توان بسته به شرایط و برای راحتی بیشتر استفاده کرد. چند روش مهم و کاربردی بکاپ گرفتن از گوشی شیائومی شامل موارد زیر می شود که مورد تایید تکنسین های نمایندگی شیائومی می‌باشد.

  • بکاپ گیری از طریق تنظیمات گوشی
  • بکاپ گیری آنلاین از داده های گوشی
  • بکاپ گیری از طریق Mi Cloud
  • بکاپ گیری از طریق Local Storage Xiaomi
  • بکاپ گیری از طریق Tunesbro Android Manager TunesBro
  • بکاپ گیری از گوشی شیائومی از طریق Mi PC Suite

این راهکار ها بهترین گزینه هایی به شمار میروند که می توان با استفاده از آنها از اطلاعات روی گوشی خود یک نسخه پشتیبان تهیه نمائید. در ادامه روش استفاده از هر یک از این راهکارها را بررسی خواهیم کرد.

بکاپ گیری از طریق تنظیمات گوشی شیائومی

بکاپ گیری از طریق تنظیمات گوشی شیائومی

اولین قدمی که برای بکاپ گیری از گوشی شیائومی پیش روی شماست، استفاده از تنظیمات خود دستگاه می‌باشد. می توان با استفاده از این طریق عکس ها، فیلم ها و هر گونه داده مهم روی گوشی را بکاپ گیری کرد. برای این منظور باید ابتدا وارد بخش تنظیمات گوشی شیائومی شده و به نبال گزینه Additional setting باشید. حالا در این مرحله روی گزینه Backup & Restore ضربه بزنید و بسته به این که می خواهید اطلاعات را در کدام قسمت بکاپ گیری کنید، یکی از گزینه های Mobile device یا کامپیوتر را انتخاب نمائید.

درصورتی که ترجیح شما Mobile device بود باید ابتدا رمز ورود به گوشی را وارد کنید و سپس انتخاب کنید که می خواهید از چه بخش هایی از دستگاه نسخه پشتیبان تهیه کنید. به این ترتیب گوشی شروع به بکاپ گرفتن از داده ها خواهد کرد و در پایان فایل پشتیبان اطلاعات در حافظه گوشی ذخیره خواهد شد. در نظر داشته باشید که شما می توانید از طریق بخش مدیریت فایل ها و فولدر بکاپ؛ فایل نسخه پشتیبان داده ها را به کامپیوتر یا حافظه خارجی انتقال دهید و در جای دیگری آن را مجدداً ذخیره نمائید.

بکاپ گیری از طریق تنظیمات گوشی شیائومی

بکاپ گیری از طریق Mi Cloud

درصورتی که تمایل دارید بکاپ گیری گوشی شیائومی خود را از طریق فضای ابری می  انجام دهید که فاضایی است طراحی شده مختص گوشی های شیائومی؛ دو راه کار پیش رو دارید. در طریقه‌ی اول شما می توانید در بخش تنظیمات گوشی وارد Additional setting شده و برروی گزینه‌ی Backup & Restore کلیک کنید. در مرحله ی بعدی که صفحه ای جدید برای شما نمایش داده میشود میتوانید در بین موار ثبت شده، گزینه Xiaomi Cloud را بیابید.

اکنون کافی است وارد حساب کاربری فضای ابری شیائومی خود شده یا این که یک حساب کاربری جدید برای خود بسازید. در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می توانید از هر بخش دستگاه خود به آسانی نسخه پشتیبان تهیه نمایید.

با استفادهاز طریقه ی دوم نیز لازم است مجدداً وارد بخش تنظیمات گوشی شده و گزینه حساب ها را یافته، و بر روی آن کلیک کنید. در این مرحله در قسمت پایینی این منو روی گزینه Mi Account ضربه بزنید تا وارد حساب ابری شیائومی خود شوید.

در این بخش شما قادرید قسمت بکاپ و ریستور را انتخاب کرده و روی پشتیبان گیری از گوشی کلیک نمائید. در قدم بعدی لازم است پس از یافتن پشتیبان گیری ابری شیائومی این گزینه را فعال کنید. به این ترتیب نسخه پشتیبان شما در فضای ابری شیائومی به آسانی ذخیره می شود و شما قادرید با هر دستگاه دیگری که به اینترنت دسترسی دارد آن را بازیابی کنید.

بکاپ گیری از طریق تنظیمات گوشی شیائومی

بکاپ گیری از طریق Local Storage Xiaomi

روش بعدی برای بکاپ گیری از گوشی شیائومی، بکاپ گیری از طریق Local Storage Xiaomi می‌باشد که به کاربران اجازه ی تهیه یک نسخه پشتیبان روی سایر دستگاه ها را نیز می دهد. برای مثال می توانید این نسخه پشتیبان را در یک کارت حافظه SD یا یک سیستم و گوشی دیگر ذخیره سازی نمائید. از طریق تنظیمات گوشی قاد رخواهید بود که برروی گزینه‌ی Backup and Restore کلیک کرده و در ادامه برروی گزینه Local Storage Xiaomi ضربه بزنید. در این مرحله شما باید تصمیم بگیرید که بکاپ گیری در چه قسمتی باید انجام شود و داده ها در کدام قسمت ذخیره بشوند.

بکاپ گیری از طریق Tunesbro Android Manager TunesBro

Tunesbro Android Manager TunesBro یک نرم افزار کاربری است که می توان از آن برای پشتیبان گیری از موبایل های اندرویدی نظیر شیائومی بهره برد. این برنامه نه تنها از داده های گوشی یک نسخه پشتیبان تهیه می کند بلکه امکان تعمیر، انتقال و بازیابی داده ها را نیز به شما خواهد داد.

کافی است در وب سایت مربوط به این برنامه نسخه ای از آن را دانلود و نصب نمائید و پس بر اساس دستوراتی که در برنامه به شما داده می شود از آن برای پشتیبان گیری از داده های گوشی خود استفاده نمائید. این مورد را نیز باید بدانید که  به غیر از این نرم افزار  اپلیکیشن های متعدد دیگری هم وجود دارند که می توان از آنها برای بکاپ گیری از گوشی شیائومی یا هر گوشی اندرویدی دیگری بهره مند شد. البته این نکته رادر نظر داشته باشید که قطعا کار با نرم افزارهای ایمن بسیار راحت تر و مطمئن تر هستند.

بکاپ گیری از گوشی شیائومی از طریق  Mi PC Suite

از دیگر نرم افزار های اختصاصی گوشی های شیائومی برای بکاپ گیری از گوشی های این برند، برنامه Mi PC Suite می‌باشد. با استفاده از این برنامه می توان از داده های روی گوشی یک نسخه پشتیبان روی کامپیوتر تهیه نمائید. با استفاده از این اپلیکیشن کاربران قادرند به آسانی از اداده های موبایل خود یک نسخه پشتیبان جمع آوری کنید. این برنامه ای است که اختصاصا توسط شیائومی برای تمامی گوشی های این کمپانی تعبیه شده است و می توان از آن برای بکاپ گیری از گوشی های مختلف شیائومی نیز بهره مند شد.

ابتدا باید این برنامه را روی سیستم دسکتاپ نصب کرده و سپس گوشی را از طریق کابل به کامپیوتر متصل نماید. سپس با استفاده از این برنامه می توانید فرایند بکاپ گرفتن از موبایل شیائومی را آغاز نمائید. بعد از متصل شدن گوشی به سیستم برنامه ها برررسی خواهند شد و پس از این مرحله شما میتوانید انتخاب کنید که کدام فایل را میخواهید برای بکاپ گیری انتخاب کنید. با کلیک کردن روی گزینه بکاپ فایل ها از گوشی به کامپیوتر منتقل خواهند شد. در صورت نیاز به ریکاوری فایل ها نیز می توانید از همین برنامه استفاده کنید.

نمایندگی شیائومی ارائه دهنده ی خدماتی همچون تعمیر گوشی شیائومی، تعمیر لپ تاپ شیائومی، تعمیر ساعت هوشمند شیائومی، تعمیر مانیتور شیائومی، تعمیر هندزفری شیائومی، تعمیر تلویزیون شیائومی، تعمیر تبلت شیائومی و حتی و تعمیر پرینتر شیائومی و… نیز می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

سبد خرید