از دست رفتن داده های گوشی، چه برای یک کاربر معمولی و چه برای یک تکنسین، می‌تواند تجربه‌ای بد و پرهزینه باشد. از این رو، پشتیبان گیری از اطلاعات گوشی، امری ضروری و حیاتی است. گوشی‌های شیائومی، با ارائه روش‌های مختلف برای گرفتن بکاپ گوشی ، این امکان را به کاربران خود می‌دهند تا به آسانی از اطلاعاتشان نسخه پشتیبان تهیه کنند.

این بار در این مقاله 3 مدل از بهترین روش های پشتیبان گیری برای گوشی شیائومی را به شما عزیزان به طور کامل مورد بررسی قرار داده ایم. بنابراین درصورتیکه قصد محافظت و حفظ داده های خود را دارید در ادامه مقاله باما همراه باشید.

روش پشتیبان گیری از گوشی شیائومی

پشتیبان گیری از گوشی شیائومی

درمجموع سه روش اصلی برای بکاپ گرفتن از گوشی وجود دارد که عبارت زیر می‌باشند:

بکاپ گیری با ابزار داخلی گوشی شیائومی

بکاپ گیری با حساب کاربری

پشتیبان گیری با استفاده از کامپیوتر

 

پشتیبان گیری با ابزار داخلی گوشی شیائومی

یکی از راه‌های ساده و کارآمد برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات گوشی شیائومی، استفاده از ابزار داخلی تعبیه شده در MIUI است. این ابزار به شما این قابلیت را می‌دهد که به طور مرتب از اطلاعات مهم همچون تصاویر، ویدئوها، مخاطبین، پیام‌ها، تنظیمات سیستم و برنامه‌ها بکاپ تهیه کنید و آنها را در حافظه داخلی گوشی یا فضای ابری شیائومی ذخیره نمائید.

 

مراحل روش اول

برای شروع کار، برنامه تنظیمات را در گوشی خود باز کنید.

در منوی تنظیمات، به دنبال گزینه سیستم و دستگاه بگردید و آن را انتخاب کنید.

در منوی سیستم و دستگاه، گزینه پشتیبان گیری و بازیابی را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.

در این مرحله، دو گزینه بکاپ گیری محلی و بکاپ گیری به Mi Cloud را مشاهده خواهید کرد. برای بکاپ گیری در حافظه داخلی گوشی، گزینه پشتیبان گیری محلی را انتخاب کنید.

در این مرحله، لیستی از بخش‌های مختلف گوشی که می‌توانید از آنها بکاپ تهیه کنید، نمایش داده می‌شود. می‌توانید از مخاطبین، پیام‌ها، تصاویر، ویدئوها، تنظیمات سیستم، برنامه‌ها و data برنامه‌ها بکاپ بگیرید. بخش‌هایی را که می‌خواهید از آنها بکاپ تهیه کنید، انتخاب کنید.

در این مرحله، باید مشخص کنید که می‌خواهید بکاپ را در حافظه داخلی گوشی یا کارت حافظه جانبی ذخیره کنید. به طور پیش فرض، حافظه داخلی گوشی انتخاب شده است. اگر فضای کافی در حافظه داخلی ندارید، می‌توانید کارت حافظه جانبی را انتخاب کنید.

پس از انتخاب بخش‌های مورد نظر و محل ذخیره سازی، روی دکمه شروع بکاپ گیری ضربه بزنید. پشتیبان گیری از اطلاعات مدنظر شما اجرا خواهد شد.

در طول پشتیبان گیری، می‌توانید میزان پیشرفت را در نوار وضعیت مشاهده کنید.

پس از اتمام بکاپ گیری، پیامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن عملیات نمایش داده می‌شود. می‌توانید با رفتن به مسیر MIUI > Backup > All Backup به فایل‌های بکاپ دسترسی داشته باشید.

 

چند نکته مهم قبل از پشتیبان گیری

قبل از شروع پشتیبان گیری، از شارژ کامل بودن گوشی خود مطمئن شوید. چرا که در هنگام بکاپ گرفتن اگر گوشی شما خاموش شود عملیات بکاپ گیری به صورت کامل انجام نمیشود.

برای پشتیبان گیری، از یک مکان امن و مطمئن استفاده کنید.

به طور مرتب از اطلاعاتتان بکاپ تهیه کنید. چرا که حادثه خبر نمیکند و ممکن است بر اثر اتفاقی تمامی اطلاعات مهم شما پاک شود.

از چند روش مختلف برای بکاپ‌گیری استفاده کنید تا در صورت بروز مشکل، بتوانید از اطلاعاتتان بازیابی کنید.

 

پشتیبان گیری از حساب کاربری شیائومی

یکی دیگر از روش‌های کارآمد برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات گوشی شیائومی، استفاده از حساب کاربری شیائومی یا همان Mi Cloud است. این روش به شما امکان می‌دهد تا از اطلاعات مهمتان مانند مخاطبین، پیام‌ها، تصاویر، ویدئوها، تنظیمات سیستم و برنامه‌ها در فضای ابری شیائومی بکاپ تهیه کنید و به آنها در هر زمان و مکانی که به اینترنت دسترسی دارید، دسترسی داشته باشید.

 

مراحل روش دوم

در این مرحله، لیستی از بخش‌های مختلف گوشی که می‌توانید از آنها بکاپ تهیه کنید، نمایش داده می‌شود. می‌توانید از مخاطبین، پیام‌ها، تصاویر، ویدئوها، تنظیمات سیستم، برنامه‌ها و data برنامه‌ها بکاپ تهیه کنید. بخش‌هایی را که می‌خواهید از آنها بکاپ تهیه کنید، انتخاب کنید.

پس از انتخاب بخش‌های مورد نظر، روی دکمه شروع پشتیبان گیری ضربه بزنید. پشتیبان گیری از اطلاعات مدنظر شما به فضای ابری شیائومی اجرا خواهد شد.

پس از اتمام پشتیبان گیری، پیامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن عملیات نمایش داده می‌شود. می‌توانید با رفتن به وب سایت Mi Cloud و ورود به حساب کاربری خود، به فایل‌های بکاپ دسترسی داشته باشید.

 

نکات مهم در مورد پشتیبان گیری

برای استفاده از این روش، باید به یک شبکه اینترنتی متصل باشید.

فضای ذخیره سازی رایگان Mi Cloud محدود است. در صورت نیاز به فضای بیشتر، باید اشتراک پولی خریداری کنید.

از رمز عبور قوی برای حساب کاربری شیائومی خود استفاده کنید.

 

پشتیبان گیری از طریق کامپیوتر

اگر به دنبال روشی مطمئن و آسان برای پشتیبان گیری از اطلاعات گوشی شیائومی خود هستید، استفاده از کامپیوتر می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. با این روش، می‌توانید از تمام اطلاعات گوشی خود، از جمله مخاطبین، پیام‌ها، تصاویر، ویدئوها، data برنامه‌ها و حتی تنظیمات سیستم، یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و آن را در کامپیوتر خود ذخیره کنید.

 

مراحل روش سوم

در پنجره باز شده، پوشه‌هایی را که می‌خواهید از آنها بکاپ تهیه کنید، انتخاب کنید. می‌توانید پوشه‌هایی مانند Pictures، Music، Videos، Documents و DCIM را که حاوی تصاویر، ویدئوها، موسیقی و اسناد شما هستند، انتخاب کنید.

پس از انتخاب پوشه‌های مورد نظر، فایل‌های داخل آنها را به یک مکان دلخواه در کامپیوتر خود کپی کنید. می‌توانید از گزینه Copy در منوی Edit یا کلیدهای میانبر Ctrl+C برای کپی کردن فایل‌ها استفاده کنید و سپس آنها را در مکان مورد نظر خود با استفاده از گزینه Paste در منوی Edit یا کلیدهای میانبر Ctrl+V جسب کنید.

برای پشتیبان گیری از مخاطبین، پیام‌ها و تنظیمات سیستم، می‌توانید از نرم افزارهای مخصوص مانند Mi PC Suite استفاده کنید. اپلیکیشن‌ها به شما این قابلیت را می‌دهند تا به طور کامل از اطلاعات گوشی خود بکاپ تهیه نمائید و در صورت نیاز آنها را بازیابی کنید.

 

نتیجه گیری

ما در نمایندگی تعمیرات شیائومی سعی در رضایت شما عزیزان داریم پس اگر این مقاله نتوانست به شما جهت پشتیبان گیری از اطلاعات گوشی شیائومی به شما کمک کند میتوانید به یکی از شعب ما مراجعه نمائید تا تکنسین های ما نسبت به پشتیبانی گرفتن از داده های شما شما اقدام کنند. همچنین میتوانید برای گرفتن اطلاعات بیشتر و راهنمایی انلاین با شماره 021.45102 تماس حاصل فرمائید تا تکنسین های ما شما را در بکاپ گرفتن از گوشیتان راهنمایی خواهند کرد.

امیدواریم این مقاله به شما در بکاپ گرفتن از اطلاعاتتان مفید اقع شده باشد. نسخه ی پشتیبان و بکاپ گرفتن از داده های مهم  بسیار حیاتی است چرا که در بسیاری از مشکلات نرم افزاری و یا حتی آسیب‌های سخت افزاری هارد امکان دارد تمامی اطلاعات شما حذف شود بنابراین همیشه از اطلاعات خود یک نسخه بکاپ داشته باشید.

نمایندگی شیائومی ارائه دهنده ی خدماتی همچون تعمیر گوشی شیائومی، تعمیر لپ تاپ شیائومی، تعمیر ساعت هوشمند شیائومی، تعمیر مانیتور شیائومی، تعمیر هندزفری شیائومی، تعمیر تلویزیون شیائومی، تعمیر تبلت شیائومی و حتی و تعمیر پرینتر شیائومی و… نیز می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *