وبلاگ

دسته بندی:
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

فهرست مطالب

روش های افزایش سرعت گوشی شیائومی

با گذشت زمان، از عمر گوشی‌های هوشمند شیائومی ممکن است کند شوند و کاربران به دنبال راه هایی برای افزایش سرعت گوشی خود باشند. این امر کاملا امکان پذیر می‌باشد و میتوان با روش هایی که در این مقاله قصد داریم درمورد آنها توضیح دهیم سرعت گوشی شیائومی را افزایش داد. اما باید دقت داشته باشید که کند شدن گوشی شیائومی عواملی دارد که در 90 درصد آنها مقصر خود کاربر است.

برخی از عوامل که باعث کند شدن گوشی شیائومی میشود را در ادامه برایتان آورده ایم که میتوانید با رعایت آنها از کند شدن گوشی شیائومی خود جلوگیری کنید. این راهکار ها در طولانی مدت و یا کوتاه مدت میتوانند گوشی شما را به قدری کند کنند که دیگر کلافه کننده بوده و امکان استفاده از آن نباشد. مشکل کند شدن گوشی شیائومی را باید جدی بگیرید در غیر این صورت ممکن است به باقی قسمت های موبایل شما نیز آسیب هایی برسانند.

عوامل کند شدن گوشی شیائومی

نصب برنامه‌های زیاد و یا سنگین

نصب برنامه‌های زیاد و یا سنگین

برنامه های سنگین و زیاد به دو صورت میتوانند موجب کند شدن گوشی شیائومی شوند که این مورد از دیگر مورد مهمتر است.

این امر به دو دلیل اتفاق می افتد :

 1. پر شدن حافظه که در مورد بعدی توضیح داده شده است
 2. پر شدن رم. پر شدن رم میتواند باعث خرابی این قطعا نیز بشود همچنین نصب کردن و باز کردن چندین نرم افزار سنگین میتواند به پردازنده نیز فشار زیادی اعمال میکند و پردازنده در صورتی که توانایی پردازش اطلاعات بسیار زیاد هم زمان را نداشته باشد میتواند باعث کند شدن گوشی شیائومی شما شود .افزایش سرعت گوشی شیائومی در این حالت بدون پاک کردن برنامه های سنگین امکان پذیر نیست.

اشغال شدن فضای ذخیره‌سازی

حافظه نقش مهمی در کارکرد و سرعت عمل گوشی شما دارد. با پر شدن حافظه قطعا فشار زیادی بر پردازنده و هارد وارد میشود که میتواند باعث کند شدن حافظه گوشی شیائومی شود. فایل های کاربر ، فایل های ناخواسته و فایل های کش برنامه ها یا پیامرسان های مختلف میتوانند باعث پر شدن حافظه گوشی شوند. گوشی های امروزی از حافظه ی بالایی برخوردار هستند و فایل ها نیز حجم بالایی را شامل میشوند که به راحتی میتوانند حافظه را پر کنند.

برخی از کاربران اهمیت خاصی به پرشدن حافظه و ذخیره شدن عکس ها در گالری قائل نیستند. این موضوع میتواند دلیل اصلی پر شدن حافظه باشد. با پر شدن حافظه پردازنده گوشی مجبور است تعداد زیادی از فایل ها را پردازش کند تا به فایل موردنظر خود یا شما برسد. قطعا این پروژه زمان زیادی صرف خواهد کرد تا حافظه به طور کامل خالی شود.

اشغال شدن فضای ذخیره‌سازی

انباشته شدن فایل‌های ناخواسته

پر شدن حافظه همیشه بر اثر ذخیره کردن عکس ها و فیلم ها و یا هر فایل دیگری که توسط کاربر ایجاد میشود اتفاق نمی افتد. برخی از نرم افزار ها یا بازی های مختلف فایل هایی برای اجرای لحظه ای خود نیاز دارند که بعد از انجام عملی دیگر به آن فایل ها سر نمیزنند اما در هر صورت این فایل ها در حافظه شما باقی می‌مانند. به این فایل ها فایل های ناخواسته گفته میشود. فرض کنید در یک نرم افزار ادیت ویدیو برای یک عملکرد خاص نیاز به دانلود فایلی به مقدار 100 مگابایت دارید. شما این فایل را دانلود کرده و در حافظه دارید ، از آن قابلیت استفاده میکنید و دیگر سراغ آن نمیروید. اما فایل با راکد ماندن حذف نخواهد شد و در حافظه باقی خواهد ماند.

اصطلاحا به این فایل های ناخواسته فایل های کش برنامه نیز گفته میشود که به صورت دوره ای باید برای پاک کردن آنها اقدام نمایید در غیر این صورت فضا برای فایل ها مهم شما نیز باقی نخواهد ماند.

به‌روز نبودن برنامه‌ها

برنامه هایی که روی دستگاه شما به صورت پیشفرض نصب هستند و یا برنامه هایی که خود شما بر روی گوشی خود نصب میکنید همیشه آپدیت هایی را شامل میشوند. برنامه نویسان این آپدیت ها را به دلایل مختلف ارائه میدهند که یکی از اصلی ترین دلایل آن سرعت بیشتر و کارایی بهتر برنامه است. یکی دیگر از مهم ترین دلایل ارائه آپدیت ها رفع ایراداتی است که نسخه قبلی برنامه دارد که با این کار ایرادات برنامه ها نیز برطرف می‌شود.

با آپدیت کردن برنامه ها نیز میتوانید سرعت بیشتری از برنامه ها و به طور کلی از موبایل شیائومی خود دریافت نمایید. برنامه هایی که آپدیت میشوند ارتباط بهتری و بهینه تری از برنامه های قدیمی دارند که باعث افزایش سرعت گوشی شیائومی میشود.

به‌روز نبودن برنامه‌ها

به‌روز نبودن سیستم عامل

سیستم عامل تمالم گوشی شماست. سیستم عامل ها بزرگ ترین و پیچیده ترین برنامه ای است که توسط بشر اختراع شده است پس میتواند شامل باگ ها و ایرادات زیادی باشد. آپدیت های سیستم عامل نیز همانند آپدیت های برنامه ها برای بهتری کردن کارایی آن و همچنین برطرف کردن ایرادات آن ارائه می‌گردد. با آپدیت کردن سیستم عامل به احتمال بسیار زیاد سرعت موبایل شما تا حد قابل توجهی بالا میرود زیرا کارایی و پرفونمنس سیستم عامل جدید به مراتب بالا تر از نسخه قدیمی آن می‌باشد.

به‌روز نبودن سیستم عامل

راه های افزایش سرعت گوشی شیائومی

تا این قسمت از مقاله دلایل و احتمالا کم شدن سرعت گوشی شیائومی را برایتان شرح دادیم و در ادامه قصد داریم راه های افزایش سرعت گوشی شیائومی را به شما ارائه دهیم. این راهکار ها حاصل تجربه چندین ساله ما در نمایندگی تعمیرات شیائومی بوده و اکثر آنها قابل اجرا بوده، موثر واقع میشوند. در این آموزش تنها راه هایی را که توسط کاربران قابل انجام است آورده شده است که برای انجام آنها نیازی به مراجعه نمایندگی تعمیرات شیائومی را نخواهید داشت، اما اگر این راهکار ها موثر نبودند میتوانید به یکی از شعب نمایندگی تعمیرات گوشی شیائومی مراجعه کرده و درخواست عیب یابی نمایید.

همکاران ما در اصرع وقت جهت رفع ایراد، مشکل شما را پیگیری خواهند کرد.

راه های افزایش سرعت گوشی شیائومی

 1. سیستم عامل و برنامه‌ها را به‌روز نگه دارید.

به‌روزرسانی‌های سیستم عامل و برنامه‌ها معمولاً شامل رفع اشکالات و بهبود عملکرد می‌باشد. برای بروزرسانی سیستم عامل میتوانید از مسیر زیر استفاده کنید اگر هیچ بروزرسانی برای گوشی شما وجود نداشت باید سیستم عامل شما مجدد نصب شود که این کار تنها توسط یک تعمیرکار مجرب امکان پذیر می‌باشد.

ابتدا از منوی موبایل تنظیمات را یافته و روی آن ضربه بزنید. با این کار وارد تنظیمات موبایل شیائومی خود میشوید.

بعد از وارد شدن به تنظیمات موبایل گزینه ی اول که در گوشی های فارسی “درباره تلفن ” و در گوشی ها انگلیسی “about phone ” نام دارد را لمس کنید و وارد مشخصات کلی موبایل خود شوید.

بعد از ورود به مشخصات گوشی روی گزینه مشخص شده که ورژن MIUI یا رابط کاربری شما را نمایش میدهد کلیک کنید تا وارد صفحه آپدیت گوشی خود شوید. در این صفحه اگر آپدیتی برای سری گوشی شما ارائه داده شده باشد نمایش داده میشود.

در زیر این صفحه روی گزینه “Check for updates” کلیک کنید تا اگر بروزرسانی برای موبایل شما وجود دارد نمایش داده شود. همانطور که در تصویر مشاهده مینمایید جمله no update available  نمایش داده شده است که به معنی به روز بودن دستگاه است. در این صورت باید سیستم عامل را مجدد نصب نمایید که باید توسط تعمیرکار مجرب انجام شود.

 1. فایل‌های کش و سایر فایل‌های ناخواسته را پاک کنید.

همانطور که در بالا گفته شد برخی از برنامه ها فایل هایی را تولید میکنند و برای پاک کردن فایل های کش میتوانید از مسیر زیر استفاده کنید. با این کار میتوانید مقدار قابل توجهی از حافظه خود را خالی نمائید.

ابتدا از منوی گوشی فایل منیجر را پیدا کرده و وارد شوید. در این برنامه فایل های شخصی و فایل های دیگر را میتوانید مشاهده کنید. در زیر این صفحه علامتی به شکل جارو مشاهده میکنید که برای پاکسازی حافظه استفاده شد است.

فایل‌های کش و سایر فایل‌های ناخواسته را پاک کنید.

روی این گزینه که با علامت جاری مشخص شده است ضربه بزنید تا وارد منوی پاکسازی حافظه شوید. دقت داشته باشید که برای پاک کردن حافظه کش تنها روی گزینه مشخص شده کلیک نمائید و گزینه های دیگر میتواند فایل های مهم شما را پاک کند.

روش های پاکسازی حافظه گوشی شیائومی

در موردی که ما برای آموزش استفاده کردیم به مقدار 3.73 گیگ فایل کش وجود دارد که با کلیک روی گزینه مشخص شده میتوانید آنها را پاک نمایید. با انتخاب این گزینه هیچکدام از فایل های مهم شما پاک نمیشود و تنها فایل هایی که قابل مشاهده نیستند و اضافی میباشند پاک میشوند.

 1. برنامه‌های غیر ضروری را حذف کنید.

هر برنامه‌ای که از آن استفاده نمی‌کنید، فضای ذخیره‌سازی و منابع گوشی شما را اشغال می‌کند. برای حذف برنامه‌ها، به تنظیمات گوشی خود بروید و گزینه‌ی Apps را انتخاب نمائید. سپس، برنامه‌ای را که می‌خواهید حذف کنید، انتخاب کنید و دکمه‌ی Uninstall را فشار دهید. با حذف کردن برنامه های اضافی حافظه شما خالی تر شده و فشار از روی هارد و سی پی یو کمتر شده و سرعت گوشی افزایش پیدا خواهد کرد.

 1. از قابلیت رم مجازی استفاده کنید.

قابلیت رم مجازی بخشی از فضای ذخیره‌سازی گوشی شما را به عنوان رم مجازی در اختیار برنامه‌ها قرار می‌دهد. این امر می‌تواند عملکرد گوشی شما را در هنگام اجرای چندین برنامه به‌طور همزمان بهبود بخشد. همچنین در هنگام اجرای برنامه ها و بازی های سنگین نیز این کار میتواند مقدار قابل توجهی به سرعت گوشی شما بیافزاید.برای فعال کردن این قابلیت میتوانید از مسیر زیر استفاده کنید.

از قابلیت رم مجازی استفاده کنید.

از منوی تنظیمات روی گزینه Additional settings یا تنظیمات اضافه کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه وارد برخی از تنظیمات پیشرفته موبایل خواهید شد.

تنظیمات گوشی شیاومی

از منوی Additional settings  روی گزینه Memory extension کلیک کرده تا وارد مرحله بعد شوید.

Memory extension

در این منو میتوانید مقدار رم مورد نیاز خود را انتخاب کنید. هر مقداری را انتخاب نمایید از حافظه موبایل شما کم شده و بر روی مقدار رم اجرایی دستگاه اضافه خواهد شد. دقت داشته باشید که به مقدار موردنظر خود برای افزایش رم حافظه خالی روی موبایل خود داشته باشید. ما در این آموزش 5 گیگ را انتخاب نمودیم پس باید مقداری بیشتر از 5 گیگ در حافظه موبایل ما موجود باشد. بعد از انتخاب مقدار موردنظر گوشی شما یک بار ری استارت شده و این مقدار را اعمال می‌کند.

Additional settings

همانطور که مشاهده میکنید مقدار رم انتخابی ما به مقدار رم دستگاه اضافه شده است که میتواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش سرعت گوشی شیائومی را تجربه کنید.

 1. سرعت انیمیشن ها را افزایش دهید

انیمیشن‌های رابط کاربری می‌توانند جذاب باشند، اما می‌توانند باعث کند شدن گوشی نیز شوند. این انیمیشن ها اگر روی سرعت کم تنظیم شده باشند میتوانند احساس کند بودن را به شما منتقل کنند . با افزایش سرعت آنها میتوانید احساس سرعت بیشتری را داشته باشید. برای افزایش سرعت انیمیشن ها میتوانید از مسیر زیر استفاده کنید.

سرعت انیمیشن ها را افزایش دهید

از منوی تنظیمات گزینه Home screen را انتخاب نمایید تا وارد تنظیمات صفحه نمایش شوید.

Animation speed

از منوی هوم Home screen رو گزینه Animation speed کلیک کنید.

Animation speedAnimation speed

از بین گزینه های نمایش داده شده گزینه ی fast را انتخب کنید و کار تمام است. از این پس با سرعت بالای انیمیشن ها احساس سرعت بیشتری از تلفن همراه خود دارید.

 1. از لانچر سبک‌وزن استفاده کنید.

لانچرها برنامه‌هایی هستند که رابط کاربری گوشی شما را کنترل می‌کنند. لانچرهای سنگین می‌توانند باعث کند شدن گوشی شوند. برای استفاده از لانچر سبک‌وزن، یک لانچر از فروشگاه Google Play دانلود کنید و آن را نصب کنید. از لانچر های سبک میتوان به apex luncher اشاره نمود.

 1. از حالت POWER SAVING استفاده کنید.

حالت Power Saving می‌تواند عملکرد گوشی شما را با کاهش مصرف انرژی بهبود بخشد. برای فعال کردن حالت Power Saving، به تنظیمات گوشی خود بروید و گزینه‌ی Battery را انتخاب کنید. سپس، دکمه‌ی دوحالته‌ی کنار گزینه‌ی Battery Saver را در حالت فعال قرار دهید.

 1. میتوانید از نرم‌افزارهای پاک‌کننده‌ی گوشی استفاده کنید.

نرم‌افزارهای پاک‌کننده‌ی گوشی می‌توانند فایل‌های ناخواسته و سایر مشکلاتی را که ممکن است باعث کند شدن گوشی شوند، شناسایی و برطرف نمایند.

 1. گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید.

اگر همه‌ی روش‌های بالا را امتحان کردید و باز هم گوشی شما کند است، ممکن است لازم باشد آن را به تنظیمات کارخانه بازگردانی کنید. این کار تمام داده‌های گوشی شما را حذف می‌کند، بنابراین قبل از انجام آن، از داده‌های خود پشتیبان تهیه نمائید.

با انجام این روش‌ها، می‌توانید سرعت گوشی شیائومی خود را افزایش داده و از آن لذت کافی را ببرید.

 1. به تعمیر کار مراجعه نمایید 

اگر تمامی روش های بالا برای افزایش سرعت گوشی شیائومی شما کارساز نبود است و به احتمال زیاد گوشی شما دچار خرابی های سخت افزاری از جمله هارد یا پردازنده شده است که در این صورت باید به نمایندگی تعمیرات شیائومی مراجعه فرمائید تا تکنسین های ما ایراد گوشی شما را در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف کنند.

نمایندگی شیائومی ارائه دهنده ی خدماتی همچون تعمیر گوشی شیائومی، تعمیر لپ تاپ شیائومی، تعمیر ساعت هوشمند شیائومی، تعمیر مانیتور شیائومی، تعمیر هندزفری شیائومی، تعمیر تلویزیون شیائومی، تعمیر تبلت شیائومی و حتی و تعمیر پرینتر شیائومی و… نیز می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

سبد خرید