شماره سریال گوشی یک کد منحصر به فرد است که برای شناسایی هر دستگاه تلفن همراه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کد قادر است برای تشخیص دستگاه شما از سایر دستگاه‌های تلفن همراه استفاده شود.

برای دریافت خدمات پس از فروش شماره سریال دستگاه برای دریافت خدمات پس از فروش، همچون تعمیر یا تعویض دستگاه، ضروری می‌باشد. ارائه شماره سریال تلفن همراه به خدمات پس از فروش به آن‌ها کمک می‌کند تا دستگاه شما را شناسایی کرده و خدمات مورد نیاز شما را ارائه دهند.

برای تشخیص تقلبی بودن دستگاه شماره سریال دستگاه‌های تقلبی معمولاً با شماره سریال دستگاه‌های اصلی تطابقی ندارد. درنتیجه، می‌توان از شماره سریال گوشی برای تشخیص جعلی بودن گوشی بهره برد.

ردیابی دستگاه به هنگام مفقود شدن یا سرقت شدن شماره سریال گوشی می‌تواند برای ردیابی محصول در صورت مفقود شدن یا به سرقت رفتن استفاده شود. با ارائه شماره سریال دستگاه به پلیس یا سایر مقامات قانونی، این امکان را دارید که برای پیدا شدن دستگاه به آن مقام کمک لازمه را کرده باشید.

طریقه ی پیدا کردن شماره سریال گوشی

طریقه ی پیدا کردن شماره سریال گوشی

برای پیدا کردن گوشی مفقود شده، می‌توانید از یکی از روش‌های زیر اقدام نمائید:

 

 

این نکته را درنظر داشته باشید که، کد سریال گوشی شیائومی و سایر گوشی‌های اندروید از این روش است.

طریقه ی پیدا کردن شماره سریال گوشی

از طریق جعبه گوشی

شماره سریال گوشی معمولاً در پشت جعبه گوشی حک شده است.

از طریق جعبه گوشی

از طریق مرکز خدمات پس از فروش

به مرکز خدمات پس از فروش مراجعه کنید و درخواست کنید که شماره سریال موبایل شما را برای شما صادر کنند.

 

نکاتی برای نگهداری شماره سریال گوشی

برای جلوگیری از گم شدن شماره سریال تلفن همراه، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 

  1. شماره سریال گوشی خود را یادداشت کرده و در مکانی امن و دسترس نگهداری نمائید.
  2. شماره سریال تلفن همراه  خود را در نرم‌افزارهای مدیریت گوشی ذخیره کنید.
  3. عکس شماره سریال موبایل خود را بگیرید و آن را در فضای ابری نگهداری کنید.

 

یکی از راه‌های فعال سازی گوشی از طریق شماره گیری کد USSD می‌باشد.

قبل از هر اقدامی نیاز به شماره سریال ۱۵ رقمی گوشی یا همان IMEI خواهید داشت. نگرانی از بابت گم شدن شماره سریال گوشی شیائومی نداشته باشید. سوالی که برای شما پیش خواهد آمد این است که کد فعال سازی گوشی کجاست؟ برای دریافت شماره سریال گوشی شیائومی یا IMEI لازم است کد (#06#*) را شماره گیری نمائید. راهکار دیگر پیدا کردن IMEI، چک کردن پشت جعبه محصول می‌باشد. شرکت شیائومی کد IMEI را روی یک برچسب به پشت گوشی‌های خود نصب کنید.

یکی از راه‌های فعال سازی گوشی از طریق شماره گیری کد USSD می‌باشد.

پس از دریافت کد فعال سازی گوشی شیائومی از کد #06#* استفاده کنید. راهکار دیگر برای این کار شماره گیری کد #7777* است. با اینکار چهار گزینه از طرف سامانه همتا برای شما قابل مشاهده خواهد بود.

در صورت تمایل کاربر قادر است با انتخاب گزینه ۱ و وارد کردن کد IMEI محصول، از ثبت شدن دستگاه شیائومی در شبکه اطمینان لازم را حاصل نماید.

 

فعال‌سازی گوشی

در این قسمت به کد فعال سازی گوشی، در واقع همان سریال ۱۵ رقمی IMEI محصول احتیاج دارید. در این حالت می‌توانید در قسمت «کد فعال سازی گوشی کجاست» و بالاتر این دو کد را بیابید

 

 

جمع بندی

شماره سریال گوشی یکی از کدهای مهم محصول به شمار می‌رود که کاربردهای متفاوتی دارد. در نتیجه، خوب است از آن خود مراقبت لازم را داشته باشید و آن را در یک مکان امن نگهداری فرمائید.

 

سوالات متداول

با داشتن شماره سریال IMEI دستگاه کاربر قادر است به غیر فعال سازی گوشی شیائومی خود بپردازد. با پشتیبان شبکه تماس گیرد و IMEI گوشی را به اطلاع‌ آنها برساند. حتی در صورتی که سارقین سیم کارت گوشی را تغییر داده یا از گوشی به کل خارج کرده باشد، با این روش گوشی غیر فعال می‌شود. حتی اگر موفق به پیدا کردن دستگاه خود نشدید، به این حالت می‌توانید جلوی فروش رفتن ویا استفاده از آن را بگیرید.

 

درصورتی گوشی دست دوم تهیه کرده‌اید، با وارد کردن سیم کارت خود به دستگاه به سرعت این پیام روی دستگاه برای شما نمایش داده خواهد شد. برای جلوگیری از مشکلات احتمالی از فروشنده بخواهید عملیات انتقال مالکیت را برای شما انجام دهد. با این کار یک کد فعال سازی برای شما ارسال خواهد شد. با شماره گیری کد #7777* تلفن همراه خود را در سامانه همتا فعال سازی نمائید.

 

نمایندگی شیائومی ارائه دهنده ی خدماتی همچون تعمیر گوشی شیائومی، تعمیر لپ تاپ شیائومی، تعمیر ساعت هوشمند شیائومی، تعمیر مانیتور شیائومی، تعمیر هندزفری شیائومی، تعمیر تلویزیون شیائومی، تعمیر تبلت شیائومی و حتی و تعمیر پرینتر شیائومی و… نیز می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *