اگر با مشکلات وجود ویروس در گوشی شیائومی خود دست و پنجه نرم می‌کنید، با آموزش حذف ویروس گوشی شیائومی در ادامه با ما همراه باشید.

گوشی‌های موبایل با مشکلی به نام ویروس مواجه هستند. این ایراد می‌تواند کار کردن با گوشی را مختل کرده و بر روی کارایی گوشی اثر بگذارد. به همین دلیل بهتر است در این شرایط به فکر رفع مشکل بود. آموزش حذف ویروس گوشی شیائومی ساده است و ویروس یابی گوشی شیائومی به سادگی انجام می‌شود تنها باید دقت داشت و کار را به درستی انجام داد.

حذف ویروس گوشی شیائومی
حذف ویروس گوشی شیائومی

حذف ویروس گوشی شیائومی

راه‌ حل‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کرده و به  حذف ویروس گوشی شیائومی خود بپردازید. در ادامه در مورد روش‌ها و راه حل‌هایی صحبت می‌کنیم که به وسیله آن‌ها می‌توان گوشی شیائومی خود را ویروس کشی کرد. با ما همراه باشید.

علائم ویروسی شدن گوشی شیائومی چیست؟

در ادامه چندین نشانه اصلی که سبب می‌شوند ما به این نتیجه برسیم که گوشی موبایل ما ویروسی شده ‌است، آمده است:

علائم ویروسی شدن گوشی شیائومی چیست؟
علائم ویروسی شدن گوشی شیائومی چیست؟

ویروس یابی گوشی شیائومی به وسیله آنتی ویروس

برای حذف ویروس گوشی شیائومی و استفاده کردن از ویروس کش گوشی شیائومی راهکار بسیار ساده‌ای وجود دارد. فقط باید گوشی خود را به آخرین نسخه به روزرسانی کرده و به Settings> About the phone> MIUI version بروید و در صورت وجود به‌روزرسانی‌های جدید آن را انجام دهید. در ادامه می‌خواهیم از اپلیکیشن امنیتی آنتی ویروس گوشی شیائومی استفاده کنیم:

1.وارد برنامه security که به طور پیش فرض روی گوشی موبایل نصب شده شوید.

  1. گزینه Security Scan را انتخاب کنید.
  2. منتظر بمانید تا همه‌ی فایل‌ها و برنامه‌ها اسکن شوند.
  3. در صورتی که ویروسی پیدا شد، آن را برای همیشه حذف کنید.

در حقیقت با این روش اگر اپلیکیشنی در گوشی موبایل شما ویروسی باشد، این آنتی ویروس گوشی شیائومی آن را تشخیص داده، نام اپلیکیشن را نشان می‌دهد و از شما می‌خواهد که آن را حذف نمایید. اگر قصد دارید به طور کامل از این ویروس کش گوشی شیائومی مطمئن شوید، پس از انجام اسکن به منوی تنظیمات در قسمت بالا سمت راست رفته و در قسمت Definitions نوع آنتی ویروس را عوض کنید، شما می‌توانید یکی از دو آنتی ویروس Avast ، AVL را انتخاب نمایید.

حذف بدافزارهای حاوی ویروس

بهترین و آسان ترین روش حذف ویروس گوشی شیائومی مربوط به شناسایی بد افزار حامل ویروس و حذف آن از گوشی موبایل است. با حذف بدافزار مد نظر کارهای مخرب آن هم متوقف می‌شوند و به نوعی پاک کردن ویروس با موفقیت صورت می‌پذیرد.

ریست فکتوری گوشی

از آنجایی که ریست فکتوری کردن گوشی‌های شیائومی منجر به حذف تمام برنامه‌های نصب شده روی آن می‌شود، به همین دلیل عملا با انجام این کار فرایند پاک کردن ویروس موبایل هم انجام می‌شود. بنابراین این روش حذف ویروس گوشی شیائومی در شرایطی استفاده می‌شود که شما نتوانید بدافزار حاوی ویروس نصب شده روی موبایل خود را پیدا کنید و آنتی ویروس هم قابلیت پیدا کردن بدافزار و توقف کارایی آن را نداشته باشد. در این شرایط یک ریست فکتوری می‌تواند کلیه مشکلات ایجاد شده را برطرف کرده و منجر به پاک شدن ویروس موبایل شود.

پاک کردن حافظه پنهان

اگر می‌بینید تبلیغات پاپ ‌آپ (ظاهر شونده) در گوشی موبایلتان پخش می‌شود، بهترین راه پاک کردن حافظه پنهان مرورگر چه از داخل تنظیمات گوشی و چه از تنظیمات خود برنامه می‌باشد. برای انجام این کار به تنظیمات گوشی رفته و از بخش برنامه‌ها و نوتیفیکیشن‌ها و سپس کروم و بعد حافظه داخلی گزینه پاک کردن حافظه پنهان را بزنید. این کار بهتر از روش ریست کردن گوشی موبایل برای حذف ویروس است.

پاک کردن حافظه پنهان
پاک کردن حافظه پنهان

راه‌اندازی در حالت امن

برنامه‌های آنتی ویروس اندرویدی مثل Bitdefender Mobile Security گزینه خوبی هستند چرا که اجازه نمی‌دهند بدافزارها همان ابتدا و به سادگی وارد گوشی شوند. چنین اپلیکیشن‌هایی ویروس‌ها را تشخیص داده و آن‌ها را حذف می‌کنند و حتی درصورتی که برنامه مخربی نیز وجود داشته باشد، آن را از بین خواهد برد. اگر خودتان می‌دانید ایراد اصلی از کجا شروع شد، می‌توانید به صورت دستی آن را پاک کنید. بهترین کار آن است که اول وارد حالت امن (Safe Mode) شوید، زیرا این کار از اجرا شدن نرم‌افزارهای مخرب جلوگیری می‌کند. حذف یک برنامه آلوده به بدافزار در حالت عادی بعید است به سادگی انجام شود. در صورتی که در منوی پاور گوشی شیائومی خود گزینه‌ای به نام حالت امن وجود ندارد، باید همزمان که گوشی در حال restart شدن است، دکمه کاهش صدا را فشار دهید. اگر این حالت فعال شد، در گوشه پایین سمت چپ صفحه نمایش، گزینه Safe mode را خواهید دید. تنظیمات را اجرا کرده و منوی برنامه‌ها و نوتیفیکیشن‌ها را بزنید و سپس به پایین لیست بیایید و اپلیکیشن‌هایی که به آن‌ها مشکوک هستید را حذف کنید. این نرم افزارها می‌توانند مواردی باشند که اصلاً یادتان نمی‌آید چه زمانی دانلودشان کرده‌اید و یا شباهتی با نرم‌افزارهای اصلی اندروید ندارند. علاوه بر این بد نیست روی اسم آن ضربه بزنید تا صفحه اطلاعات برنامه را مشاهده کنید.

فعال کردن قسمت google play protect

گوگل بخشی را در نظر گرفته که google play protect  نام دارد. این بخش می‌تواند کارایی برنامه‌ها را بررسی کرده و رفتارهای مشکوک را شناسایی کند. در حقیقت اگر این بخش را فعال کنید، برنامه‌هایی که الگوهای رفتاری شبیه به بدافزارها را دارند، مشخص کرده و حذف می‌کند.

نصب کردن آنتی ویروس

برنامه‌های ضد بدافزار که با اسم آنتی ویروس نیز شناخته می‌شوند، بهترین راه حل برای جلوگیری از به خطر افتادن گوشی شیائومی هستند. هر موقع احساس کردید دستگاه شما از وجود بدافزار آسیب می‌بیند با نصب این اپلیکیشن‌ها می‌توانید بدافزار را از گوشیتان پاک کنید. آنتی ویروس‌های اندرویدی مختلفی وجود دارند که امکان اسکن و شناسایی برنامه‌های مخرب را فراهم می‌کنند. با نصب یکی از این آنتی ویروس‌ها در دستگاه خود و انجام یک اسکن روی برنامه‌های نصب شده، می‌توانید نرم افزار مخرب و ویروسی را شناسایی و نسبت به پاک کردن ویروس گوشی اقدام نمایید. در حال حاضر برنامه‌های زیادی در پلی استور وجود دارد که بعضی رایگان و بعضی نیز پولی هستند؛ به همین دلیل قبل از اقدام، نسبت به انتخاب اپلیکیشن مناسب تحقیق کنید.

نصب کردن آنتی ویروس
نصب کردن آنتی ویروس

پاک کردن حافظه پنهان

ویروس‌ها یا بدافزارها می‌توانند بسیار خطرناک باشند یا به طور کلی سبب کار نکردن گوشی موبایل شوند. با اینکه گوشی‌های موبایل امروزی امنیت بالایی دارند و خیلی کم ویروسی می‌شوند، اما باز هم بهتر است در استفاده از آن‌ها دقت شود تا دچار خسارت نشوید. برای حفظ امنیت گوشی موبایل، همواره نرم افزارهای مورد نیاز را از فروشگاه google play دانلود کنید. همچنین علاوه بر ویروس، استفاده کردن از لوازم جانبی نامرغوب نیز می‌تواند سیستم امنیتی دستگاه را به خطر بیندازد. با وجود اینکه خود شرکت شیائومی از آنتی ویروس در گوشی‌های خود استفاده کرده است و به نصب اپلیکیشن جداگانه نیازی وجود ندارد، اما باز هم اگر بخواهید از اپلیکیشن دیگری برای ویروس کشی استفاده کنید، می‌توانید بهترین آنتی ویروس‌ها را از لیست زیر انتخاب کنید:

  1. Ahnlab v3 Mobile Security
  2. AVG Mobile Antivirus
  3. F-Secure Mobile Security
  4. Avast Mobile Security
  5. ESET Mobile Security & Antivirus
  6. Bitdefender Mobile Security & Antivirus

باید در نظر داشت که اکثر آنتی ویروس‌ها مخصوصا نسخه‌های رایگان با نشان دادن تبلیغات اضافی سبب کاهش سرعت گوشی یا در مواقع کمی سبب هنگ کردن آن می‌شوند. بنابراین، اگر با استفاده از آنتی ویروس خود گوشی شیائومی، ایراد حل می‌شود تلاش کنید آنتی ویروس جداگانه نصب نکنید.

در این مقاله که در مورد آموزش حذف ویروس گوشی شیائومی بود یاد گرفتیم که چگونه ویروس یابی گوشی شیائومی خود را انجام دهیم. ویروس کشی شیائومی ساده است و شما می‌توانید به وسیله راه حل‌هایی که در اینجا بررسی شد، به حذف ویروس گوشی شیائومی خود بپردازید.

سوالات متداول

حذف ویروس گوشی شیائومی چگونه انجام می‌شود؟

گوشی‌های موبایل شیائومی از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند. سیستم عامل اندروید امنیت بسیار خوبی دارد و ویروسی شدن دستگاه‌های استفاده کننده از این سیستم عامل خیلی کم اتفاق می‌افتد. در این مقاله، درباره‌ی حذف ویروس گوشی شیائومی مواردی ارائه شد. به علاوه به این نتیجه رسیدیم که بهترین آنتی ویروس گوشی شیائومی، همان آنتی ویروس پیش فرض خود گوشی موبایل است. بعضی از بهترین آنتی ویروس‌های مناسب برای گوشی شیائومی نیز معرفی شدند تا در صورت نیاز بتوانید از آنها بهره ببرید. شما می‌توانید به واسطه موارد گفته شده در اینجا مشکل ویروسی شدن گوشی موبایل خود را به آسانی حل کنید.

چگونه از ویروسی شدن گوشی موبایل جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از ویروسی شدن گوشی موبایل، اپلیکیشن‌ها را از توسعه‌دهندگان قابل اعتماد دریافت کنید و هیچ پیوستی را از افراد ناشناس روی دستگاه خود دانلود نکنید. زیرا انجام این کار باعث می‌شود که ویروس وارد موبایل شما شود. بسیاری از اپلیکیشن‌های آپلود شده در اینترنت آلوده به ویروس هستند که هنگامی که آن‌ها را دانلود و بر روی گوشی موبایل خود نصب کنیم، این ویروس به دستگاه ما هم نفوذ می‌کند.

نمایندگی شیائومی

نمایندگی شیائومی ارائه دهنده ی خدماتی همچون تعمیر گوشی شیائومی، تعمیر لپ تاپ شیائومی، تعمیر ساعت هوشمند شیائومی، تعمیر مانیتور شیائومی، تعمیر هندزفری شیائومی، تعمیر تلویزیون شیائومی، تعمیر تبلت شیائومی و حتی و تعمیر پرینتر شیائومی و… نیز می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *