وبلاگ

بررسی کنید که آیا جهت سیم کارت درست است یا خیر
دسته بندی:
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

فهرست مطالب

رفع مشکل عدم شناسایی سیم کارت گوشی شیائومی

دلایل مختلفی برای عدم شناسایی سیم کارت در گوشی شیائومی  وجود دارد. یکی از عمده ترین دلایل این ماجرا می‌تواند جاگزاری نشدن درست سیم کارت داخل دستگاه باشد. و یا این که گوشی شما با مشکل نرم افزاری روبروست. به هر دلیلی، زمانی که پیام “سیم کارت شناسایی نشده است” را مشاهده کردید باید به سرعت به دنبال یک راه حل درست باشید.

 

علت نخواندن سیم کارت در گوشی شیائومی

نیازی به گفتن نیست که وضعیت برای شما تا چه حد آزاردهنده است و به یک راه حل فوری نیاز دارید. اگر مطمئن نیستید که در چنین شرایطی چه کاری انجام دهید، ما این 7 راه حل توصیه شده توسط تکنسین های مجرب نمایندگی شیائومی را به شما ارائه می دهیم تا زمانی که سیم کارت گوشی شیائومی شما شناسایی نشد، آن را امتحان کنید.

 

رفع مشکل عدم شناسایی سیم کارت گوشی شیائومی

 

دلایل مشکل سیم کارت در گوشی‌ شیائومی

مشکل نرم‌افزاری گوشی

معیوب بودن سیم کارت یا جاگیری نادرست آن

اشتباه در پانچ شدن سیم کارت

مشکل فنی در اسلات سیم کارت

تنظیمات غلط شبکه

مشکل رجیستری و ثبت قانونی سیم کارت

خراب کاری بد افزارها

بررسی دلایل عدم شناسایی سیم کارت

 

بررسی دلایل عدم شناسایی سیم کارت

خاموش و روشن کردن گوشی برای عدم شناسایی سیم کارت

علت نخواندن سیم کارت در گوشی شیائومی و برندهای دیگر اندرویدی می‌تواند مشکل نرم افزاری باشد که با یک خاموش و روشن کردن ساده سیستم برطرف می‌شود. دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید تا گزینه “Restart” برای شما نمایش داده شود. برای راه اندازی مجدد گوشی روی گزینه ی رو به رو را لمس کنید.

این کار می‌تواند بسیار کارساز باشد و به احتمال زیاد مشکل شما را حل کند.  اما برخی از کاربران گزارش داده‌اند که Restart کردن مشکل را رفع نکرد و اینکه علت نخواندن سیم کارت در گوشی شیائومی، سونی و نوکیا هنگام روشن شدن سیستم عامل به وجود می‌آید. این دسته از کاربران میتوانند با استفاده از روش دیگر یک بار دیگر تلاش به رفع مشکل کنند. با خاموش کردن دستگاه، ۳۰ ثانیه صبر کردن و سپس روشن کردن مجدد گوشی این مشکل بر طرف خواهد شد.

اگر با این کار مشکل شما برطرف شد، از این پس به جای Restart کردن گوشی خود همیشه از همین روش (۳۰ ثانیه خاموش بودن) استفاده نمائید. این مشکل نرم افزاری است و به احتمال زیاد با به‌روزرسانی بعدی اندروید ویا تنظیمات شرکت مخابراتی برای همیشه رفع خواهد شد.

 

بررسی کنید که آیا جهت سیم کارت درست است یا خیر

علت نخواندن سیم کارت در گوشی شیائومی می‌تواند قرارگیری نادرست سیم کارت داخل جایگاه خود یعنی داخل خشاب سیم کارت باشد. بسیاری از افراد این اشتباه را مرتکب می‌شوند که سیم کارت را به جهت اشتباه وارد می‌کنند و به همین دلیل با مشکل نخواندن سیم کارت همراه اول، ایرانسل و یا رایتل مواجه می‌شوند. بنابراین، اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که آیا جهت سیم کارت درست است یاخیر. معمولاً یک نماد یا یک تصویر رو/زیر/کنار اسلات سیم‌کارت وجود دارد که نحوه صحیح قرار دادن سیم کارت را به شما به طور کامل نمایش می‌دهد. در گوشی‌های قدیمی که مشکلات نرم افزاری خاصی نداشتند، از رایج‌ترین علت های نخواندن سیم کارت  قرار گیری ناصحیح سیم کارت بود.

اما هم اکنون ما با مشکلات نرم افزاری نیز رو به رو هستیم. بنابراین اگر می‌بینید سیم کارت در هیچ جهتی به درستی در داخل اسلات مربوطه قرار نمی‌گیرد، پانچ سیم کارتتان برای تلفن همراه مورد نظر مناسب نیست.

 

بررسی کنید که آیا جهت سیم کارت درست است یا خیر

 

اسلات سیم کارت به درستی وارد شده است یا خیر؟

پس از قرار دادن صحیح سیم کارت، علت نخواندن سیم کارت در گوشی شیائومی می‌تواند وارد شدن اسلات از جهت نادرست باشد. آن را به درستی بردارید و دوباره وارد کنید. برای در آوردن اسلات سیم کارت، سوزن سیم کارت که توسط تولید کننده در جعبه محصول قرار گرفته را داخل روزنه ی کناری اسلات سیم کارت فرو کنید. فشار کمی وارد کنید تا اسلات سیم کارت خارج شود. حالا آن را با احتیاط نگه دارید، دوباره بدون اینکه به هیچ زاویه ای فشاری وارد کنید، به طور مستقیم و آرام بیرون بکشید. سیم کارت را در جهت درست در محل قرارگیری آن قرار دهید و سپس در همان جهت دوباره به آرامی وارد جایگاه خود کنید. فشار سخت ممکن است پین یا برد منطقی را بشکند و مشکل “سیم کارت شناسایی نشد” شما را چند برابر کند.

 

 

اسلات سیم کارت به درستی وارد شده است یا خیر؟

فعال بودن سیم کارت را تست کنید

این مورد قطعاً کمک خواهد کرد تا مشخص شود مشکل دقیقا از کجاست. از سیم کارت در دستگاه تلفن همراه دیگری استفاده کنید. اگر آن گوشی هم سیم کارت شما را نمی‌شناسد، مشکل از خود سیم کارت است.

در این وضعیت ابتدا با ارائه دهنده خدمات شبکه خود صحبت کنید تا تأیید کنید که سیم کارت فعال است یا خیر.

همچنین استعلام بگیرید و اطمینان حاصل کنید که ثبت سیم کارت به درستی انجام شده باشد.

بررسی کنید که آیا نقاط طلایی سیم کارت تمیز هستند یا خیر. اگر گرد و غبار یا کربن روی آن دیدید، با یک پارچه نخی نرم به آرامی تمیز کنید. اما مطمئن شوید که آن را خراش نمی‌دهید. در غیر این صورت ممکن است ناخواسته آسیب بیشتری به سیم کارت وارد کنید.

 

کانکتور سیم کارت را بررسی کنید

گاهی گرد و غبار روی اسلات سیم‌کارت و کانکتور جمع می‌شود و باعث می‌شود دستگاه سیم کارت را به درستی نشناسد. پس به این موضوع نیز توجه داشته باشید. به آرامی روی کانکتور دستمال نرمی بکشید تا آلودگی از روی آن پاک شود. همچنین بررسی کنید که اسلات سیم کارت ​​آسیب دیده نشده باشد. شکستگی محل قرار گیری سیم کارت می‌تواند باعث مشکل نخواندن سیم کارت همراه اول، ایرانسل یا رایتل و علت نخواندن سیم کارت در گوشی شیائومی و دیگر برند ها نیز باشد. برای هر گونه آسیب سخت افزاری، بهتر است به نمایندگی تعمیرات گوشی خود برند تولید کننده گوشی اندرویدی مراجعه کرده و با کمک تکنسین‌های آموزش دیده و مجرب آن را تعمیر یا تعویض کنید.

 

اسلات سیم کارت به درستی وارد شده است یا خیر؟

 

فعال کردن سیم کارت (تنظیمات)

اکنون تنظیمات شبکه و سیم کارت خود را بررسی کنید. از طریق تنظیمات > شبکه موبایل را باز کنید. در قسمت اطلاعات سیم کارت و تنظیمات، روی سیم کارت ضربه بزنید و گزینه Enabled را روشن کنید. همچنین مطمئن شوید که رومینگ داده روشن است تا زمانی که در یک منطقه رومینگ هستید از مشکل نخواندن سیم کارت همراه اول حدالامکان جلوگیری کنید.

 

اطلاعات cache را پاک کنید

وقتی با مشکل «سیم کارت شناسایی نشد» مواجه می‌شوید، پاک کردن داده‌های کش می‌تواند راه‌حل مؤثری برای این موضوع باشد. پاک کردن فایل‌های ناخواسته‌ای که از طریق شبکه های مجازی در گوشی ذخیره میشوند ممکن است عملکرد و رفتار تلفن شما را مختل سازند، این مسئله کاری است که باید به صورت یک عادت در بازه‌های زمانی کوتاه برای سلامت بیشتر گوشی خود اجرا کنید. در اکثر گوشی‌های اندرویدی می‌توانید از مسیر Setting > Storage > Internal Storage > Cached Data داده‌های کش را حذف کنید.

 

مشکل رجیستری برای عدم شناسایی سیم کارت

اگر تا کنون نتیجه نگرفته‌اید، شاید پاسخ سوال چرا سیم کارت بالا نمیاد خود را در رجیستری گوشی پیدا کنید. علت نخواندن سیم کارت در گوشی شیائومی می‌تواند رجیستر نشدن گوشی یا ثبت نشدن گوشی به نام صاحب سیم کارت باشد. مشکل رجیستر نشدن گوشی بیشتر برای گوشی‌های قاچاق شده پیش می‌آید. در واقع از چند سال گذشته قانون رجیستری اجرا شد تا با گوشی‌های قاچاق وارد شده به کشور مبارزه شود. شماره سریال گوشی یا IMUI را می‌توانید زیر جعبه گوشی خود پیدا کنید. برای دیدن شماره سریال گوشی خود کد #06#* را شماره گیری کنید و آن را با کد روی جعبه تطبیق دهید. برای اطلاع از رجیستر شدن قانونی گوشی IMUI دستگاه را به شماره ۷۷۷۷ پیامک کنید.

 

فلش کردن رام کاستوم برای رفع عدم شناسایی سیم کارت

یکی دیگر از امکانات جذاب گوشی‌های اندرویدی قابلیت تعویض یا فلش کردن رام میباشد. برخی کاربران به دلایل مختلف مانند ایجاد تنوع در رابط کاربری و به‌روزرسانی سیستم عامل روی گوشی‌های قدیمی اقدام به این کار می‌کنند. اما فلش کردن رام می‌تواند علت نخواندن سیم کارت در گوشی شیائومی شما باشد چرا که با نصب رام جدید، ممکن است شماره سریال گوشی یا IMUI پاک شود. با پاک شدن IMUI با مشکل نخواندن سیم کارت همراه اول، ایرانسل یا رایتل مواجه خواهید شد. پس از رام‌های رسمی و عرضه شده توسط تولید کننده گوشی هوشمند خود استفاده کنید.

 

حالت شبکه را به خودکار تغییر دهید

یک علت نخواندن سیم کارت در گوشی شیائومی می‌تواند انتخاب ناصحیح حالت شبکه باشد. برای مثال زمانی که سیم کارت شما از نسل پنجم شبکه پشتیبانی نمی‌کند اما حالت شبکه روی 5G است. به همین خاطر تغییر حالت شبکه به خودکار روش دیگری است که می‌توانید امتحان کنید ابتدا از طریق  “Settings -> Mobile Networks -> Network Mode” و انتخاب اولین گزینه که LTE/WCDMA/GSM (اتصال خودکار) خواهد بود، را اجرا کنید. در صورتی که از گوشی‌های هوشمند دو سیم کارته استفاده می‌کنید، ابتدا باید سیم کارت مورد نظر را انتخاب کنید.

 

خراب بودن سیم کارت در عدم شناسایی سیم کارت

در نهایت، اگر هیچ یک از موارد بالا علت نخواندن سیم کارت در گوشی ساده و یا هوشمند اندرویدی شما نبودند، امکان دارد عیب از خود سیم کارت باشد. آن را برای خش خوردگی و ضربه بررسی کنید. برای اطمینان از سالم یا معیوب بودن سیم کارت، آن را روی یک گوشی دیگر نصب و مجدداً امتحان کنید. در صورتی که علت نخواندن سیم کارت در گوشی شیائومی شما، معیوب بودن سیم کارت تشخیص داده شد، سیم کارت خود را به دفاتر رسمی اپراتور خود برده مشکل را از آن طریق حل کنید.

 

خراب بودن سیم کارت در عدم شناسایی سیم کارت

 

سوالات متداول

چرا سیم کارت ایرانسل بالا نمیاد؟

علت نخواندن سیم کارت در گوشی شیائومی می‌تواند مشکل نرم افزاری گوشی، معیوب بودن سیم کارت یا جاگیری نادرست آن، اشتباه در پانچ شدن سیم کارت، تنظیمات غلط شبکه، مشکل فنی در اسلات سیم کارت، مشکل رجیستری و ثبت قانونی سیم کارت باشد.

 

علت نخواندن سیم کارت در گوشی ساده چیست؟

جهت صحیح وارد کردن سیم کارت و سالم بودن محل قرارگیری آن را بررسی کنید. اگر همه چیز درست است، گوشی را خاموش کنید، باتری را در بیاورید و ۳۰ ثانیه منتظر بمانید تا جریان برق کاملاً از مدار خارج شود و سپس مجدد گوشی را روشن نمائید. علت نخواندن سیم کارت در گوشی ساده می‌تواند معیوب بودن سیم کارت هم باشد بنابراین برای اطمینان بیشتر، سیم کارت خود را روی یک گوشی دیگر نیز امتحان کنید.

 

نمایندگی شیائومی ارائه دهنده ی خدماتی همچون تعمیر گوشی شیائومی، تعمیر لپ تاپ شیائومی، تعمیر ساعت هوشمند شیائومی، تعمیر مانیتور شیائومی، تعمیر هندزفری شیائومی، تعمیر تلویزیون شیائومی، تعمیر تبلت شیائومی و حتی و تعمیر پرینتر شیائومی و… نیز می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

سبد خرید