وبلاگ

حل مشکل آنتن دهی گوش شیائومی
دسته بندی:
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

فهرست مطالب

حل مشکل آنتن دهی گوشی شیائومی

یکی از رایجترین مشکلات درمیان کاربران گوشی های هوشمند شیائومی که باعث شکایت آنها و مراجعه به مراکز تعمیرات گوشی می‌شود، پریدن آنتن گوشی و یا مشکل آنتن دهی شیائومی می‌باشد. درصورتی شما هم به مشکل شبکه گوشی های شیائومی مواجه شده اید و به دنبال رفع مشکل آنتن دهی ضعیف در گوشی های شیائومی می‌باشید در ادامه مارا همراهی کنید.

در بیشتر مواقع مشکل شبکه گوشی‌های شیائومی بدون علت است و بدون دلیل آنتن گوشی پریده و حالت Emergency Call فعال می‌شود. در این موقعیت حتی با تنظیمات دستی و جستجوی شبکه‌های موجود هم نمی‌توان سیمکارت را بر روی شبکه‌های گوشی مورد نظر ثبت نمود.

حل مشکل آنتن دهی گوش شیائومی

علل بروز مشکل در آنتن دهی گوشی شیائومی

احتمال دارد مشکل آنتن دهی شیائومی، با پیام‌هایی همچون تماس‌های اضطراری، عدم وجود سرویس یا عدم وجود سیگنال برای شما باعث بروز مشکل شود. اما نیازی نیست نگران چیزی باشید چراکه برای رفع مشکل آنتن دهی ضعیف در گوشی های شیائومی روش‌های مختلفی وجو دارد که در ادامه به صورت مفصل برای شما کاربران گرامی مورد بررسی قرار دادیم.

مشکل شبکه گوشی شیائومی

شبکه‌های موبایل به دلیل مشکلات فنی احتمال دارد در مواقعی از دسترس خارج شده و مانع رفع مشکل پریدن آنتن گوشی شیائومی شوند. اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که قطع شدن آنتن با برنامه ریزی های قبلی که به دلیل تعمیر و نگهداری شبکه گوشی توسط ارائه دهنده خدمات شبکه اجر می‌شود، ممکن است علت اصلی بروز مشکل آنتن دهی گوشی شیائومی شما باشد.

اختلال در عملکرد یا اشکال نرم‌افزاری

علاوه بر موارد یاد شده آنتن دهی ضعیف گوشی شیائومی می تواند به علت بروز اشکالات نرم افزاری یا کارکرد نادرست برنامه‌ها در گوشی نیز باشد. به‌روزرسانی خود برنامه یا سیستم عامل گوشی‌ معمولاً، موارد جزئی را برطرف می‌کند و آنتن‌دهی گوشی‌تان را بهبود می‌بخشد.

حل مشکل آنتن دهی گوش شیائومی

مشکلات مربوط به سیم کارت

مشکلات مربوط به سیم کارت مانند سیم کارت آسیب دیده یا قرار دادن نادرست سیم کارت در جایگاه آن نیز ممکن است عامل دریافت پیام‌های خطای مربوط به آنتن دهی شود و این عامل سبب قطع ارتباط مخابراتی شما باشد.

در صورتی که گرد و خاک پین‌​​های سیم کارت را پوشانده باشد نیز همین اتفاق رخ خواهد داد. آلودگی می‌تواند موجب شود که پین‌ها تماس‌ مناسبی با شیار سیم‌کارت دچار مشکل شوند. بدین ترتیب ممکن است گوشی نتواند سیم‌کارت را به درستی بخواند.

آسیب فیزیکی یا خیس شدن

درصورتی که دستگاه شما دچار آسیب‌دیدگی فیزیکی شده باشد ویا در معرض نفوز گرد و غبار و نفوز آب و رطوبت قرار گرفته باشد به احتمال بالا مشکل پریدن آنتن گوشی شیائومی شما به همین عامل مرتبط است. خیس شدن سیم کارت، شیار یا سینی کارت و یا هر یک از قطعات سخت افزاری گوشی و یا بروز آسیب فیزیکی می‌تواند عامل از کار افتادن گوشی شما باشد.

خراب شدن سیم کارت

در صورتی که در چند روز اخیر گوشیتان خیس شده است و از روش‌های غلطی مانند قرار دادن گوشی در کیسه برنج برای خشک کردن دستگاه استفاده کرده‌اید ویا برای خشک کردن گوشی از دستمال پرز دار استفاده کرده باشید، به احتمال زیاد سیمکارت شما کثیف شده یا اینکه تحت فشار قرار گرفته است.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که اگر ظاهر سیمکارت کاملا تغییر کرده است باید به فکر تعویض آن باشید. می‌توانید برای اطمینان از سلامت سیمکارت خود یک گوشی دیگر را برای تست سلامت آن به کار گیرید. در برخی مواقع مشکل انتن دهی شیائومی، مربوط به سیمکارت می‌باشد. البته فرسوده شدن اسلات سیمکارت دستگاه نیز می‌تواند در نشناختن سیمکارت موثر واقع شود.

مشکلات سخت افزاری آنتن دهی

در صورتی که معتقدید به دستگاه ضربه شدیدی وارد شده لازم است این احتمال را در نظر داشته باشید که به احتمال زیاد بخش آنتن گوشی شما آسیب دیده باشد. مهم ترین نشانه‌های خرابی آنتن گوشی ضعف شدید آنتن و در مواقعی عدم آنتن دهی آن می‌باشد.

حل مشکل آنتن دهی گوشی شیائومی

در صورتی که اطمینان دارید که در محدوده پوشش ارائه‌دهنده شبکه خود قرار گرفته اید، اما با مشکل آنتن دهی مواجه هستید، می‌توانید از روش‌های گفته شده برای عیب‌یابی مشکل به وجود آمده استفاده کنید.

حالت هواپیما را روشن و خاموش کنید

یکی از روش های کاربردی دیگر برای رفع مشکل پریدن آنتن گوشی شیائومی استفاده از حالت پرواز میباشد. به مدت 30 ثانیه این حالت را فعال کرده و مجدداً آن را خاموش نمائید. همان طور که اطلاع دارید با فعال شدن این حالت فرکانس های لازم برای ایجاد ارتباط با گوشی قطع خواهند شد. البته باید این را در نظر داشت که روشن شدن حالت پرواز تمامی راه‌های ارتباطی دستگاه شما مانند Wi-Fi و بلوتوث را نیز غیرفعال خواهد کرد.

حل مشکل آنتن دهی گوش شیائومی

گوشی را ریستارت کنید

راه کار دیگری که عموماً در چنین مواقعی کاربردی به شما ر میرود راه‌اندازی مجدد دستگاه است که به رفع اشکالات جزئی نرم‌افزاری که احتمال دارد باعث بروز اختلال شده باشد کمک می‌کند. برای راه‌اندازی مجدد یا تنظیم مجدد نرم افزار، دکمه پاور را تا چند ثانیه نگه دارید. هنگامی که منو بر روی صفحه ظاهر شد، گزینه Power off یا Restart را انتخاب نمائید سپس OK را لمس کنید. پس از روشن شدن دستگاه آنتن دهی آن را مورد بررسی قرار دهید که آیا خطای عدم سرویس یا مشکل انتن دهی شیائومی برطرف شده است یا نه؟

سیمکارت را جابجا کنید

علت آنتن‌دهی بد گوشی شیائومی می‌تواند به دلیل جایگذاری نادرست سیمکارت درجایگاه آن باشد. برای حل این مشکل سیمکارت را با دقت از اسلات خارج کنید و آن را از نظر وجود هرگونه نشانه احتمالی مورد بررسی قرار دهید.

در صورت لزوم، میتوانید پین‌های سیم‌کارت را با پنبه‌ آغشته به الکل، یک پاک‌کن سفید ویا پارچه میکروفایبر با دقت و با آرامش تمیز کنید. سپس به آن زمان دهید تا خشک شود و در آخر سیم کارت را به اسلات خود بازگردانید و سینی را به آرامی در جای خود فشار داده و گوشی خود را دوباره روشن نمائید.

به روز رسانی سیستم عامل گوشی

آپدیت رابطکاربری گوشی نیز قادر است  بسیاری از مشکلات به وجود آمده را رفع و رجوع کند، به خصوص درصورتی که ایراد آنتن دهی گوشی شیائومی توسط برخی لگ وباگ‌های نرم‌افزاری به وجود آمده باشد. به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری هم‌چنین حاوی رفع اشکال‌های مربوط به شبکه می‌باشند. درصورتی که مایلید این روش را تست کنید، جدیدترین نسخه رام رسمی MIUI برای گوشی خود را دانلود کنید یا به طور مستقیم از طریق خود گوشی نسبت به بروزرسانی رابطکاربری خود اقدام نمائید.

بازگشت به تنظیمات کارخانه

در بسیاری از مواقع این روش معجزه کرده است و تمامی تنظیمات را به حالت اولیه خود بازگردانی میکند. درصورتی که تنظیمات گوشی بهم ریخته یا دچار اختلال شده است، می‌توانید از این راه به رفع مشکل پریدن آنتن گوشی شیائومی خود بپردازید در غیر این صورت برای رفع مشکل آنتن دهی شیائومی خود لازم است به مرکز تخصصی تعمیرات گوشی  شیائومی مراجعه نمائید.

رفع ایراد پریدن آنتن گوشی با تنظیم APN

این روش نیز برای رفع لگ وباگ انتن شیائومی کاربردی می‌باشد. برای حل مشکل علامت ضربدر روی آنتن گوشی شیائومی از طریق تنظیمات گوشی APN را جستجو کنید. روی Access Point Names بزنید.

در این قسمت از طریق تنظیمات گوشی وارد Mobile data interface ‌شوید. بر روی گزینه‌ی Access Point Names  کلیک نمائید. در قسمت بالایی و سمت راست نمایشگر روی منوی سه خط همبرگری کلیک کنید و گزینه Reset to default را انتخاب کنید.

جمع‌بندی

در این محتوا تیم سایت 24 شیائومی تمام تلاش خود را داشتند تا تمامی روش های ممکن برای رفع این اختلال به وجود آمده در گوشی را به شما کابران گرامی به طور مفصل آموزش داده تمامی راهکار ها را مو به مو مورد بررسی قرار دادند. جالب است بدانید که مشکل پریدن آنتن و شبکه در میان گوشی های کمپانی شیائومی اتفاقی رایج به شمار می‌رود. نظر شما در مورد حل مشکل عدم آنتن دهی گوشی شیائومی چیست؟ لطفاً تجربه خود را در بخش نظرات با سایر کاربران در میان بگذارید.

نمایندگی شیائومی ارائه دهنده ی خدماتی همچون تعمیر گوشی شیائومی، تعمیر لپ تاپ شیائومی، تعمیر ساعت هوشمند شیائومی، تعمیر مانیتور شیائومی، تعمیر هندزفری شیائومی، تعمیر تلویزیون شیائومی، تعمیر تبلت شیائومی و حتی و تعمیر پرینتر شیائومی و… نیز می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

سبد خرید