وبلاگ

دسته بندی:
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 0 دقیقه

فهرست مطالب

نحوه صحیح شارژ اولیه گوشی شیائومی

یکی از مهم ترین مواردی که در زمان خرید گوشی شیائومی و تمامی گوشی های هوشمند، مورد توجه واقع می‌شود سلامت و شارژ اولیه باتری دستگاه است. در این مطلب قصد داریم درمورد اصلی ترین دلایلی که منجر به خالی شدن شارژ گوشی شیائومی می شود و علاوه بر این طریقه صحیح شارژ اولیه باتری گوشی شیائومی و مدت زمان آن توضیحات لازم را به شما کاربران گرامی ارائه نمائیم.

نحوه شارژ اولیه گوشی شیائومی

همان طور که می دانید باتری ها دارای ظرفیت های متفاوتی می‌باشند. تمام گوشی ها برای اولین بار به میزان تعیین شده ای شارژ دارند که شما قادرید با استفاده از آن شاهد عملکرد صحیح باتری و گوشی باشید. عموماً قدرت باطری در همان اوایل به شدت بالاست و همین موضوع می تواند برای کاربر قابل قبول باشد. قبل از اینکه بخواهیم درمورد بهترین روش صحیح شارژ گوشی شیائومی برای اولین بار برای ا عزیزان بیان کنیم، خوب است مواردی را توضیح دهیم که باعث کاهش شارژ باتری گوشی خواهد.

شما می توانید با در نظر گرفتن این موارد و همچنین رعایت نکات گفته شده داین مقاله، از زود خالی شدن باتری گوشی خود جلوگیری نمائید.

ردمی 10A

دلایل زود خالی شدن شارژ گوشی شیائومی

کاربر زمانی مجبور به وصل کردن گوشی خود به شارژ است که باتری آن خالی شده باشد در غیر این صورت طبیعتا اقدام به شارژ نخواهد کرد. دلایل بسیاری وجود دارد برای اینکه گوشی پس از گذر زمان شارژ اولیه خود را از دست دهد. از جمله این علائم می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • استفاده از تصاویر متحرک برای عکس پس زمنیه گوشی
 • روشن بودن موقعیت مکانی و اینترنت گوشی
 • نصب ویجت ها روی دستگاه
 • برنامه های غیرضروری فعال باشند
 • استفاده از گوشی در موقعیت هایی که آنتن دهی ضعیف است
 • قرار گفتن گوشی در محیط های خیلی سرد

خرابی باتری گوشی شیائومی

که کاربر با در نظر گرفتن هر یک از این موارد و انجام راه هایی برای جلوگیری از آن می‌تواند عمر باطری خود را تامین کند. در صورتی که با هیچ یک از این موارد به نتیجه نرسیدید، بهترین گزینه برای شما، خرید باتری شیائومی جدید می باشد.

 1. اولین شارژ گوشی چند ساعت است؟
 2. اینکه شارژ اولیه گوشی شیائومی چه مدار می‌باشد، سوال بسیاری از کاربران است. اما آیا برای شارژ اولیه، لازم است چند ساعت صبر کنیم؟

بهتر است یکبار برای همیشه این تفکر را از ذهن خود خارج نمائید.

باتری‌های لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری، مانند باتری‌های نیکل کدمیومی نمی‌باشند و اصلا نیازی نیست آنها را برای چند ساعت به شارژر متصل کنید. فقط تا زمانی در شارژ نگه دارید که شارژ اولیه باتری گوشی شیائومی شما، کامل شود. بعد از آن، می‌توانید دستگاه خود را از اتصال جدا کنید. همین قدر راحت!

درصورتی که مایلید در مورد شارژ اولیه گوشی سامسونگ نیز بدانید، این مقاله میتواند برای شما مفید باشد.

خرابی باتری گوشی شیائومی

روش صحیح شارژ باتری گوشی شیائومی

به هنگام شارژ اولیه گوشی شیائومی طبق مطالب یاد شده، گوشی ها دارای ظرفیت های متنوعی می‌باشند و هر گوشی با توجه به عملکردی که دارد قادر به این است که ظرفیت خود را کاهش دهد. به هر میزان که از گوشی بیشتر استفاده کنید، قطعاً به مرور زمان قدرت باتری کمتر خواهد شد و دیگر سلامت قبل خود را نخواهد داشت.

در برخی مواقع ممکن است گوشی شما مدت زمان طولانی به شارژ متصل باشد اما شارژ نشود. این یکی از دغدغه هایی است که برای کاربران گوشی های هوشمند رخ می‌دهد که در ادامه مطلب  تئضحات لازمه را به شما کاربران گرامی ارائه خواهیم کرد. میزان شارژ اولیه باطری شیائومی و مدت زمان شارژ جزء مواردی است که شما می توانید با در نظر داشتن آن ها به آسانی عمر باطری دستگاه خود را تضمین نمائید.

مهم ترین موضوع برای کاربران گوشی شیائومی، عمر باتری می‌باشد. درصورتی شما بتوانید به بهترین شکل گوشی خود را به شارژ متصل کنید و نکات گفته شده را رعایت نمائید، قطعا بازدهی بهتری از دستگاه خود خواهید دید.

از جمله مواردی که عامل شارژ نشدن گوشی شیائومی خواهد شد به شرح زیر می‌باشد:

 • خراب شدن باطری
 • خراب شدن کابل
 • خراب شدن آداپتور
 • نفوذ گرد و غبار در پورت

با بررسی کردن هر یک از این موارد می توانید به شارژ شدن سریع گوشی خود کمک قابل توجهی کنید. در ادامه درباره‌ی روش شارژ اولیه گوشی شیائومی و شارژ اولیه آن و همچنین مدت زمانی که باید به شارژر متصل باشد به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

شارژ گوشی شیائومی برای اولین بار

عموماً زمانی که کاربر، یک تلفن جدید خریداری می‌کند، اولین سوالی که از فروشنده می‌پرسد این است که شارژ اولیه گوشی چقدر می‌باشد؟ اکثر فروشندگان به دلیل ناآگاهی به کاربر توصیه می‌کنند که گوشی شیائومی خود را برای اولین بار، 8 ساعت به شارژ متصل کنند و سپس آن را مورد استفاده قرار دهند. اما آیا این تفکر صحیح است؟ در ادامه بصورت مفصل در مورد شارژ اولیه گوشی شیائومی توضیح خواهیم داد.

شارژ گوشی شیائومی برای اولین بار

آیا گوشی شیائومی نیاز به شارژ اولیه دارد؟

هنگامی که شما برای اولین بار گوشی شیائومی و هر گوشی دیگری را تهیه می کنید، معمولا حدودا 50 درصد شارژ اولیه دارد. عموم مرد بر این باورند که باید زمانی که گوشی را خریداری کردند همان اول به مدت چند ساعت گوشی را به شارژ متصل کنند. به نظر شما این طرز فکر درست است؟ خیر، این کار تا حدودی اشتباه به نظر می رسد و اصلا منطقی نیست. زمانی که از شما می خواهند که برای چند ساعت گوشی خود را به شارژ بزنید فقط به این دلیل است که از سلامت باتری دستگاه مطلع شوید که قطعا باتری ها در همان ابتدا سلامت 100 درصد را خواهند داشت، مگر اینکه فیک یا استوک باشند. تمام گوشی های هوشمند، از جمله گوشی های شیائومی در ابتدا دارای شارژ هستند پس نیازی نیست که شما آن را مجدد به برق متصل کنید تا 100 درصد شود. این نکته را درنظر داشته باشید که قبل از هر اقدامی باید اجازه دهید که باتری خالی شود و تا زمانی که به 20 درصد نرسیده آن را هرگز به شارژ متصل نکنید.

این روزها به دلیل اینکه باتری های لیتیوم یونی و پلیمری وارد بازار شده اند، حساسیت بیشتری به نسبت باتری های نسل قبل خود دارند. یک بار برای همیشه این موضوع را در خاطر داشته باشید که باتری‌های لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری، هیچ نیازی به شارژ اولیه ندارند. باتری‌های لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری نیازی به تعیین محدوده ندارند و در نتیجه هیچ احتیاجی به شارژ اولیه نیز نخواهد داشت. در صورتی که بتوانید صحیح ترین روش برای شارژ اولیه باتری دستگاه خود انتخاب کنید، می توانید مدت زمان طولانی تری را از دستگاه هوشمند خود استفاده نمائید.

یکی از موارد این است که زمانی که دستگاه شما به شارژ به طور مداوم طی ساعات طولانی مدت متصل می‌باشد نگران نباشید که تا 100 درصد شد، می‌بایست سریع آن را از برق خارج می‌کردید، چرا که گوشی های هوشمند شیائومی این قابلیت را دارند که به محض تکمیل شدن، متوقف شده، جریان ورود برق را قطع کنند و به شارژ دهی ادامه ندهند.

آیا گوشی شیائومی نیاز به شارژ اولیه دارد؟

جمع بندی شارژ اولیه گوشی شیائومی

ما در این مقاله سعی داشتیم  تلاش که نحوه صحیح شارژ اولیه گوشی جدید شیائومی به صورت کامل به شما عزیزان آموزش دهیم. سعی کنید زمانی که گوشی شیائومی را تهیه و خریداری می کنید، تنها از شارژر مناسب آن برای شارژ کردن باتری استفاده نمائید، چرا که استفاده از شارژر های تقلبی می تواند از عمر باتری شما بکاهد.

اجازه ندهید گوشی شما کامل شارژ شود سعی کنید به 80 درصد که رسید آن را از شارژر جدا کنید. و همینطور هنگام کم شدن شارژ برا متصل کردن به شارژر تا 1 درصد شدن باتری از گوشی خود استفاده نکنید.

این موارد بهترین و مطمئن ترین روش هایی است که به جرات میتوان گفت تضمین کننده سلامت و عمر باطری شما می‌باشد. درصورتی که موارد گفته شده را مو به مو انجام دادید مطمئن باشید که باتری گوشی هوشمند شما عمر طولانتری خواهد داشت.

اینک سوال ما از شما این است که آیا این مقاله برای شما مفید بوده است؟ لطفا نظرات خود را در بخش نظر سنجی با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید و برای حمایت از تیم 24شیائومی، مقاله نحوه صحیح شارژ اولیه گوشی شیائومی را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول شارژ اولیه گوشی شیائومی

 • برای شارژ اولیه گوشی شیائومی به چه نکاتی باید توجه داشت؟

درصورتی که مطالب بالا را بصورت کامل مطالعه کرده باشید، قطعا متوجه این نکته شده اید که شارژ اولیه، هیچ تفاوتی با سایر شارژها ندارد. لطفا پس از اینکه شارژ دستگاه به 80% رسید، دستگاه را از شارژر جدا کنید.

 • آیا گوشی‌های شیائومی شارژ اولیه می خواهند؟

خیر. نه فقط گوشی های شیائومی، بلکه تمام تلفن های هوشمند، هیچ نیازی به شارژ اولیه ندارند.

 • طریقه‌ی صحیح شارژ اولیه گوشی شیائومی چگونه است؟

فقط کافیست اصول صحیح شارژ کردن گوشی را رعایت فرمائید:

اجازه ندهید شارژ گوشی کمتر از 20% شود.

نگذارید، گوشی بیشتر از 80% شارژ شود.

هنگام شارژ شدن از گوشی استفاده نکنید.

نمایندگی شیائومی ارائه دهنده ی خدماتی همچون تعمیر گوشی شیائومی، تعمیر لپ تاپ شیائومی، تعمیر ساعت هوشمند شیائومی، تعمیر مانیتور شیائومی، تعمیر هندزفری شیائومی، تعمیر تلویزیون شیائومی، تعمیر تبلت شیائومی و حتی و تعمیر پرینتر شیائومی و… نیز می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

سبد خرید