در سال‌های اخیر، شاهد افزایش نگران‌کننده‌ای در گزارش‌های مربوط به خم شدن دستگاه‌های موبایل شیائومی بوده‌ایم. این مشکل که بیشتر در سری گوشی‌های میان‌رده و پرچم‌دار این برند دیده می‌شود، ظاهری ناخوشایند به دستگاه می‌دهد و می‌تواند کارایی آن را نیز تحت تاثیر قرار دهد. در این متن، به بررسی کامل این مشکل می‌پردازیم و روش‌های مختلفی برای تعمیر گوشی خم شده شیائومی ارائه می‌دهیم.

کارها و عواملی که باعث خم شدن گوشی شیائومی می‌شود

فشار کم قاب و شاسی: پنل و شاسی دستگاه‌های موبایل شیائومی، به‌خصوص در سری گوشی‌های میان‌رده، از جنس پلاستیک یا آلومینیوم ساخته می‌شوند که مقاومت نسبتا بالایی در برابر فشار ندارند. نشستن یا فشار دادن دستگاه در جیب یا کیف می‌تواند باعث خم شدن پنل پشتی و شاسی شود.

ضربه: افتادن دستگاه موبایل از ارتفاع یا ضربه خوردن آن می‌تواند به خم شدن قاب و شاسی منجر شود.

گرمای خیلی زیاد و کنترل نشده: قرار گرفتن دستگاه موبایل در مقابل گرمای شدید می‌تواند یکی از عوامل خم شدن قاب و شاسی باشد.

نشانه‌های خم شدن گوشی

تاب برداشتن قاب یا شاسی: بهترین و راحت ترین روشی که می‌توانیم متوجه این موضوع شویم خم شدن فیزیکی قاب و فریم دستگاه است. علامت خم شدن دستگاه موبایل شیائومی، تاب برداشتن قاب یا شاسی آن است. یا وقتی که دستگاه را روی یک سطح صاف قرار میدهید شاهد تاب برداشتن آن خواهید شد.

ایجاد خطاها یا ترک روی درب پشتی یا فریم: خم شدن دستگاه موبایل شیائومی می‌تواند باعث ایجاد خطوط یا ترک روی درب پشتی یا فریم شود.

کار کردن نامناسب دکمه‌ها: خم شدن درب پشتی یا فریم دستگاه موبایل شیائومی می‌تواند کارایی دکمه‌های دستگاه موبایل را تحت تاثیر قرار دهد. این موضوع به راحتی در دستگاه‌های شیائومی بعد از آسیب  دیدن قاب و فریم مشخص است. کلید های کم و زیاد کردن صدا و خاموش و روشن کردن دستگاه عملکرد سابق خود را از دست می‌دهند.

مشکلات مربوط به نمایشگر: در بعضی از موارد، خم شدن دستگاه موبایل می‌تواند سبب ایجاد مشکلاتی در نمایشگر، مانند خطوط عمودی یا افقی، شود. گاها برخی از مخاطبان دستگاه موبایل شیائومی از سفید شدن نمایشگر دستگاه موبایل حین کار کردن به صورت تصادفی شکایت میکنند که این موضوع شاید با آسیب دیدن قاب و فریم دستگاه رابطه‌ی مستقیم دارند.

 

گوشی خم شده شیائومی
گوشی خم شده شیائومی

 

روش‌های تعمیر دستگاه موبایل خم شده شیائومی

مراجعه به مراکز تعمیرات مجاز: اگر دستگاه شما تحت گارانتی است، می‌توانید برای رفع مشکل آن به شرکتی که گوشی شما را گارانتی کرده مراجعه کنید. اگر هم گوشی شما از گارانتی خارج شده است می‌توانید به نمایندگی رسمی شیائومی مراجعه کنید.

استفاده از ابزارهای مخصوص: در بعضی از موارد، می‌توان با استفاده از ابزارهای مخصوص، پنل و فریم خم شده دستگاه موبایل را صاف کرد. این مورد به صورت تخصصی توسط تکنسین‌های مجرب نمایندگی تعمیر گوشی شیائومی صورت می‌گیرد.

تعویض پنل و شاسی: اگر خم شدن دستگاه موبایل شما شدید باشد، احتمال دارد نیاز به تعویض قاب و فریم باشد. اگر میزان آسیب دیدن پنل پشتی دستگاه شما به حدی باشد که با سرویس و تعمیر قابل برطرف شدن نباشد احتمالا مجبور به تعویض قاب خواهید شد. این روش شاید هزینه بیشتری نسبت به تعمیر داشته باشد اما در آخر با کیفیت اولیه از دستگاه موبایل خود بهره خواهید برد.

رنج قیمتی تعمیر دستگاه خم شده شیائومی

رنج قیمتی تعمیر دستگاه خم شده شیائومی به عوامل گوناگونی، مثل مدل دستگاه شما، شدت خم شدن و نوع تعمیر مورد نیاز، بستگی دارد. به صورت کلی، قیمت تعمیر دستگاه موبایل خم شده شیائومی به این عوامل بستگی دارد و نمی‌توان قیمت دقیق برای آن در نظر گرفت. اما پیشنهاد می‌کنیم که یا به نمایندگی تعمیر گوشی شیائومی در غرب تهران مراجعه نمایید و یا عکس دستگاه خود که آسیب دیده را از طریق شبکه های اجتماعی برای کارشناسان فنی ما ارسال نمایید. متخصصان ما با بررسی ظاهری وضعیت دستگاه شما هزینه احتمالی را اعلام خواهند کرد.

چگونه دستگاه موبایل کج شده را صاف کنیم

با استفاده از سشوار: شما می‌توانید با استفاده از سشوار و گرم کردن درب پشتی و فریم دستگاه، سعی کنید آن را صاف کنید. این موضوع فقط و فقط باید توسط تکنسین‌های متخصص انجام شود و بعد از اینکه همه‌ی قطعات دستگاه  باز شد اقدام به انتقال حرارت از طریق سشوار شود، تا به سایر قطعات اسیبی وارد نشود.

استفاده از گیره: می‌توانید با استفاده از یک گیره مخصوص، درب پشتی و فریم دستگاه موبایل خود را صاف کنید. این ترفند هم نیاز به تجربه زیادی دارد تا در حین انجام این کار دستگاه آسیب‌های جدی نبیند. در بعضی از سری‌هایی که قاب و فریم آن‌ها کمیاب است ارزنده ترین راهکار تعمیر قاب خم شده است.

استفاده از ابزارهای مخصوص: در بعضی از موارد، می‌توان با استفاده از ابزارهای مخصوص، درب پشتی و فریم خم شده دستگاه را صاف کرد. در چند سال اخیر ابزار های مخصوص و خاصی جهت احیا موبایل‌های آسیب دیده و قاب خم شده ارائه شده که از آن ها در نمایندگی تعمیر گوشی Xiaomi استفاده می‌شود.

 

گوشی خم شده شیائومی
گوشی خم شده شیائومی

 

نکاتی برای پیشگیری از خم شدن گوشی

از قاب و کاور محافظ استفاده کنید: استفاده از قاب و کاور محافظ می‌تواند از خم شدن دستگاه موبایل شما در اثر ضربه یا فشار جلوگیری کند. بیشتر دستگاه‌ها از هارد کیس های مناسبی بهره میبرند که فشار و ضربه را تا حد خیلی زیادی کنترل می‌کند.

از قرار دادن دستگاه موبایل خود در جیب‌های کوچک و تنگ خود داری کنید: قرار دادن دستگاه موبایل در جیب‌های تنگ می‌تواند باعث خم شدن قاب و فریم دستگاه شود. شاید به جرات بتوان گفت علت اصلی خم شدن دستگاه موبایل شیائومی قرار دادن آن در جیب های تنگ و همزمان نشست و برخواست است که میزان فشار به دستگاه و فریم را دو برابر می‌کند. شاید حتی برای شما پیش آمده باشد که دستگاه موبایل را سهوا و به مدت کوتاهی در جیب عقب شلوار خود قرار داده باشید و در هنگام نشستن به دستگاه موبایل خود آسیب وارد کنید.

از دستگاه موبایل در برابر گرمای خیلی زیاد محافظت کنید: قرار دادن دستگاه موبایل شیائومی در معرض گرمای شدید می‌تواند باعث خم شدن قاب و شاسی شود. از قرار دادن موبایل خود جلوی داشبورد خودرو و یا صندوق عقب در روزهای گرم خود داری کنید.

نکته: قبل از هر گونه اقدام برای تعمیر دستگاه موبایل، از اطلاعات خود یه کپی یا بک آپ تهیه کنید.

اگر تجربه کافی در تعمیر موبایل ندارید، به نمایندگی‌های معتبر شیائومی مراجعه کنید.

کلام آخر

خم شدن دستگاه موبایل شیائومی مشکلی رایج است که می‌تواند ظاهر و کارایی دستگاه موبایل را تحت تاثیر قرار دهد. در این مقاله، به بررسی کامل این مشکل و راهکارهای مختلفی برای تعمیر دستگاه موبایل خم شده شیائومی پرداختیم. در نهایت ممکن است شما هم بدشانس باشید و دستگاه موبایل شیائومی شما دچار خم شدن و یا آسیب دیدن پنل دستگاه شود. کارشناسان متخصص نمایندگی شیائومی این آمادگی را دارند تا در صورت لزوم ابتدا اقدام به تعمیر فریم دستگاه موبایل شیائومی شما نمایند. در آخر همان طور که اشاره شد اگر میزان آسیب دیدگی دستگاه موبایل شما به حدی بود که تعمیر دستگاه موبایل شیائومی کارساز نباشد، اقدامات لازم جهت تعویض قاب و فریم دستگاه شیائومی انجام خواهد شد.

نمایندگی شیائومی ارائه دهنده ی خدماتی همچون تعمیر لپ تاپ شیائومی، تعمیر ساعت هوشمند شیائومی، تعمیر مانیتور شیائومی، تعمیر هندزفری شیائومی، تعمیر تلویزیون شیائومی، تعمیر تبلت شیائومی و حتی و تعمیر پرینتر شیائومی و… نیز می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *