گوشی‌های هوشمند وسایل مهمی در زندگی ما محسوب میشوند و برای این که بتوانیم بهترین استفاده را از این محصولات داشته باشیم باید با همه قابلیت‌های نرم افزاری این دستگاه‌ها آشنا شویم. یکی از این قابلیت‌های کاربردی که در گوشی‌های شیائومی و پوکو دیده می‌شود فضای دوم یا Second Space می‌باشد. در این مقاله قصد داریم به فضای دوم شیائومی و نحوه فعال سازی و استفاده از فضای دوم گوشی شیائومی برای شما کاربران گرامی به طور کامل توضیح دهیم.

فضای دوم گوشی شیائومی چیست و چطور آن را فعال کنیم؟

فضای دوم شیائومی چیست؟

در گوشی‌های شیائومی قابلیتی به نام فضای دوم یا Second Space وجود دارد که می‌تواند برای کاربران بسیار جذاب، مفید و کاربردی باشد. استفاده از فضای دوم کار سختی نیس. درصورتی که قبلا با ویندوز کار کرده باشید میدانید که گاهاً کاربران متصل به دو اکانت متفاوت دریک سیستم میشوند که این امکان در محیط کاری بسیار کاربردی به شمار میرود که آنها میتوانند فضای مخصوص به خود را داشته باشند.

دقیقا همین قابلیت در گوشی‌های شیائومی با نام فضای دوم برای کاربران ارائه شده است. در صورتی که فضای دوم شیائومی را فعال سازی کنید، فضایی را خواهید داشت که هیچگونه  دسترسی به فضای اصلی شما نخواهد داشت و همه چیز در آن جدید خواهد بود و در نظر داشته باشید که این فضای دوم کاملا مستقل بوده، به هیچ یک از دیتایی های فضای اصلی گوشی شما دسترسی نخواهد داشت.

به هر دلیلی ممکن است شما مایل باشید به در گوشی خود یک فضای شخصی و یک فضای کاری داشته باشید و این دو فضا کاملا از هم جدا باشند. به لطف این قابلیت می‌توانید فضای اصلی را به اکانت شخصی خود اختصاص دهید و از Second Space به عنوان اکانت کاری استفاده نمائید و نرم افزارهای متفاوتی را بر روی آن نصب کنید و دیتای مجزا و متفاوت از اکانت شخصی خود را بر روی آن داشته باشید و مورد استفاده قرار دهید.

یا به عبارتی دیگر با این قابلیت عملا دو نفر می‌توانند از یک گوشی شیائومی استفاده کنند بدون این که دسترسی به اکانت‌ها و اطلاعات شخصی یکدیگر داشته باشند. در ادامه میخواهیم نحوه فعال سازی فضای دوم شیائومی را به شما عزیزان آموزش دهیم.

فضای دوم شیائومی چیست؟

اموزش فضای دوم گوشی شیائومی

اموزش فضای دوم شیائومی

برای استفاده از فضای دوم شیائومی باید ابتدا آن را فعال کنیم. برای فعال سازی مراحل زیر را دبال کنید.

ابتدا وارد تنظیمات گوشی شده

سپس وارد بخش Special features یا قابلیت‌های ویژه شوید؛

در صفحه جدید به روی گزینه second space یا فضای دوم ضربه بزنید؛

بسته به نسخه MIUI که به روی گوشی دارید ممکن است مجبور شوید از قسمت Additional settings به این تنظیمات دسترسی پیدا کنید. برای راحتی بیشتر می‌توانید فضای دوم یا Second space را در منوی تنظیمات و از بالای صفحه سرچ نمائید؛

به روی گزینه Turn on Second Space ضربه بزنید؛

زمانی که عبارت Create Successfully نمایش داده شد به روی Continue ضربه بزنید؛

حال در مرحله بعدی باید تعیین کنید که چگونه مایلید به فضای دوم دسترسی داشته باشید، از از طریق پسورد یا میانبر؛

اگر گزینه پسورد را انتخاب کنید در ادامه باید برای اکانت جدید رمز انتخاب کنید. برای انجام این کار ابتدا باید رمز فضای اصلی را زده و سپس رمز اکانت دوم را وارد کنید؛

شما پس از ایجاد رمز می‌توانید از طریق هر رمزی همچون پین کد ویا اثر انگشت و… نیز وارد فضای دوم شوید. اما به یاد داشته باشید که این کار با یک اثر انگشت امکان پذیر نیست. برای مثال می‌توانید این رمز هارا به گونه‌ای تنظیم کنید که انگشت شصت شما را وارد فضای اصلی گوشی و انگشت اشاره شما را وارد فضای دوم کند؛

تمام! حال شما می‌توانید به روی فضای دوم نرم افزارهای متفاوت و دیتای متفاوتی داشته باشید بدون این که این دیتاها وارد فضای اول و اصلی شما شوند.

اموزش فضای دوم گوشی شیائومی

چگونه میتوان به فضای دوم شیائومی رفت؟

زمانی که در حال روشن کردن فضای دوم هستید می‌توانید بین shortcut یا همان میان‌بر یا پسورد یکی را انتخاب نمائید. اگر گزینه shortcut را بزنید هر بار با انتخاب این گزینه به روی صفحه می‌توانید وارد فضای دوم شوید اما اگر برای فضای دوم رمز تأیین کنید کار به مراتب ساده‌تر خواهد شد.

تصور کنید که برای ورود به گوشی انگشت اشاره دست راست را قرار داده‌اید و برای ورود به فضای دوم انگشت شصت را انتخاب کرده‌اید. زمانی که گوشی قفل است اگر از انگشت اشاره دست راست استفاده کنید به طور مستقیم وارد فضای اصلی گوشی شیائومی خود خواهید شد و در صورتی که از انگشت شصت استفاده کنید به طور خودکار فضای دوم در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

همین گفته در مورد الگو و پین کد نیز صدق خواهد کرد و زمانی که گوشی قفل است پترن هر فضا را که وارد کنید به صورت خودکار وارد همان فضای مجزا خواهید شد. پس در صورتی که برای فضای دوم رمز گذاشته‌اید کافیست گوشی خود را قفل کنید و با رمز فضای دوم گوشی را وارد نمائید تا وارد فضای مدنظر خود شوید.

چگونه میتوان به فضای دوم شیائومی رفت؟

انتقال برنامه به فضای دوم شیائومی

یکی از تنظیماتی که می‌توانید پس از روشن کردن فضای دوم در تنظیمات این فضا مشاهده کنید انتقال اطلاعات بین فضای اول و دوم می‌باشد. از طریق این بخش به طور مثل می‌توانید برخی از تصاویر یا موزیک های خود ویا هر موردی که مدنظر شما میباشد را به راحتی از فضای اصلی به فضای دوم انتقال دهید.

انتقال برنامه به فضای دوم شیائومی 

حذف فضای دوم شیائومی

هنگامی که طبق گفته‌های بالا فضای دوم را فعال کردید درصورتی که مجدد از طریق تنظیمات وارد Second space شوید می‌توانید تنظیمات آن را تغییر داده از نو تنظیم نمایید. یکی از گزینه‌هایی که در این صفحه برای شما به نمایش گزاشته شده است Delete Second Space می‌باشد و برای پاک کردن فضای دوم باید این گزینه را انتخاب کنید و رمز این فضا را وارد نمائید.

بازیابی رمز فضای دوم شیائومی

از طیق تنظیمات و سپس second space همانند مراحل گفته شده را مجدد وارد شوید و بر روی گزینه فراموش کردن رمز یا Forget password ضربه بزنید. در ادامه وارد اکانت شیائومی خود شوید و میتوانید رمز را به راحتی ریست کنید.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم به طور کامل شما را با فضای دوم شیائومی آشنا سازیم و توضیح دهیم که چگونه میتوانید به راحتی از این قابلیت کاربردی در گوشی های هوشمند شیائومی استفاده کنید و توضیح دادیم که کاربرد آن چیست. این قابلیت کاربردی می‌تواند برای بسیاری از کاربران کار راه انداز ومهم باشد و کار آن‌ها را در مدیریت یک کسب و کار و یا هر مورد دیگر بسیار ساده‌تر کند.

سوالات متداول

فضای دوم شیائومی قابلیتی است که به شما اجازه می‌دهد تا به روی گوشی به غیر از فضای اصلی یک فضای دوم نیز ایجاد سازیم که در این فضا همه‌چیز از فضای اصلی گوشی مجزا بوده و می‌توانید دیتا و برنامه‌های متفاوتی را به روی این دو فضا هم زمان در حال اجرا داشته باشید.

پس از این که این قابلیت را فعال کردید به دو حالت می‌توانید وارد این فضای جدید شوید. یکی از طریق از طریق وارد کردن رمز فضای دوم زمانی که گوشی قفل است و دوم از طریق آیکون جابجایی یا switch که بر روی صفحه اصلی نمایش داده می‌شود.

نمایندگی شیائومی ارائه دهنده ی خدماتی همچون تعمیر گوشی شیائومی، تعمیر لپ تاپ شیائومی، تعمیر ساعت هوشمند شیائومی، تعمیر مانیتور شیائومی، تعمیر هندزفری شیائومی، تعمیر تلویزیون شیائومی، تعمیر تبلت شیائومی و حتی و تعمیر پرینتر شیائومی و… نیز می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *