اکنون که گوشی‌های هوشمند پشرفته تر از قبل شده‌اند، تقریبا میتوان گفت همه ی افراد خانه دارای یک تلفن همراه هوشمند. در گذشته عموماً کاربران از این قاعده مستثنی بودند اما حالا همه‌ی کاربران با رده‌های سنی مختلف به گوشی هوشمند خود وابسته اند. این وابستگی زیاد باعث می‌شود که گوشی هوشمند معمولا در نزدیک‌ترین فاصله به ما قرار گیرد و به آسانی بتوانیم به آن دسترسی پیدا کنیم. از سویی دیگر عموماً بیشتر ما در حال حاضر در منازل خود دارای تلویزیون‌های هوشمند یا حداقل تلویزیون‌های  LEDیا LCD هستیم. کیفیت صفحه نمایش گوشی یا لپ تاپ به هر میزان هم که بالا باشد در انتها تماشای یک فیلم سینمایی خوب بر روی صفحه نماش بزرگ تلویزیون لذت بخش تر است. با این حال گاهی ممکن است اتفاق بیوفتند که کنترل تلویزیون خراب شود ویا باتری آن به تمام رسیده باشد یا حتی گم شده باشد (که این اتفاق به وفور رخ می‌دهد). در چنین مواقعی چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؟ آیا می‌توان از گوشی به عنوان کنترل تلویزیون استفاده نمود؟ کدامیک از گوشی‌های هوشمند که روانه ی بازار شده اند قدرت انجام چنین کاری را دارند و کدام تلویزیون‌ها از این ویژگی استفاده می‌کنند؟ در ادامه‌ی این مقاله در 24 شیائومی میخواهیم  به همین مطلب بپردازیم و برای شما کاربران گرامی آموزش تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون را ارائه نمائیم. پس حتما لطفا تا انتهای ماله همراه ما باشید.

چگونه گوشی شیائومی را به کنترل تلویزیون تبدیل کنیم؟

چگونه گوشی شیائومی را به کنترل تلویزیون تبدیل کنیم؟

با استفاده از چند راهکار متفاوت به آسانی این اتصال برقرار خواهد شد و می‌توان از گوشی به عنوان کنترل تلویزیون بهره‌مند شد.

ابتدا باید از طریق وای‌فای گوشی و تلویزیون را به یکدیگر متصل کنید و در ادامه به کمک اپلیکیشن های موجود می‌توانید مانند کنترل به قسمت های متفاوت تلویزیون دسترسی داشته باشید (این روش در واقع تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون بدون استفاده از قابلیت مادون قرمز می‌باشد و راهکار تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون با وای فای به شمار میرود)

در روش دوم برخی گوشی‌های هوشمند مانند خیلی از گوشی‌های شیائومی به اینفرارد مجهز می‌باشند. این قابیلت دقیقا به شما همان حس کنترل ریموت را خواهد داد و در چند مرحله ساده به شما کمک خواهد کرد تا گوشی را به کنترل تلویزیون تبدیل نمائید.

روش سوم تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون با بلوتوث اجرا می‌شود. در این روشگوشی و تلویزیون به یکدیر از طریق بلتوث متصل می‌شوند و در ادامه شما از طریق برنامه امکان کنترل تلویزیون را خواهید داشت.

در ادامه به معرفی برنامه‌های مفید موجود در این زمینه خواهیم پرداخت و تمامی موارد را به طور کامل برای شما تحلیل و بررسی خواهیم کرد که در برندهای مختلف برای تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون باید چه راهکار های را می‌توان انجام داد.

کنترل تلویزیون با گوشی شیائومی

اگر شما گوشی شیائومی دارید، باید بگوییم که نیازی به دانلود هیچ برنامه‌ای نخواهید داشت و خود شرکت برنامه کنترل تلویزیون و دیگر وسایل را به صورت پیش فرض به روی گوشی شما نصب کرده است.

یک نکته جالب و قابل توجه در مورد گوشی‌های شیائومی این است که، گوشی های پر کاربرد کمپانی این امکان را دارند تا دستگاه‌های مختلفی را همچون تلویزیون و کولر گازی و… را کنترل نمایند و به کنترل دوم آن دستگاه تبدیل شوند. در اکثر گوشی‌های این کمپانی و در لبه‌ی بالایی تکنولوژی به نام اینفرارد قابل مشاهده است که به شما این امکان را می‌دهد تا همه‌ی محصولاتی که ریموت دارند را کنترل نمائید.

برای دسترسی به این قابلیت باید در ابتدا مطمئن شوید که گوشی شما از اینفرارد بهره می‌برد. برای این کار می‌تواند مدل گوشی خود را در اینترنت سرچ کرده و به دنبال جزئیات مورد نظر باشید.

کنترل تلویزیون با گوشی شیائومی

آموزش تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون با برنامه می ریموت

در واقع میتوان گفت گوشی‌های شیائومی که برنامه Mi Remote به صورت پیش فرض به روی ‌آن‌ها نصب شده است از اینفرارد پشتیبانی می‌کنند. پس در صورتی که گوشی شیائومی شما برنامه Mi Remote دارد می‌توانید از این قابلیت بهره مند شوید.

ابتدا وارد اپلیکیشن شوید و در این مرحله محصول مورد نظر خود را انتخاب نمائید. این مورد مخصوص تلویزیون طراحی شده است ولی در این مرحله این امکان را دارید که از لیست موجود دستگاه های دیگر را انتخاب کرده و گوشی خود را به کنترل دوم آن محصول تبدیل نمائید.

پس از انتخاب تلویزیون، برنامه از شما برند تلویزیون را سوال خواهد کرد. این نکته را در نظر داشته باشید که برندهای ایرانی در لیست دیده نمی‌شوند بنابراین باید برای تلویزیون‌ سام برند سامسونگ و برای کنترل تلویزیون جی پلاس با گوشی شیائومی برند الجی را انتخاب نمائید.

برای وصل شدن به تلویزیون اسنوا با گوشی شیائومی و همچنین تلویزیون ایکس ویژن با گوشی شیائومی نیز باید برندهای موجود را امتحان کنید تا ببینید که گیرنده‌ی کدام برند با تلویزیون‌های اسنوا و ایکس ویژن یکسان خواهد شد و به کمک انتخاب آن محصول قادریر با گوشی، تلویزیون خود را کنترل نمائید.

حالا که برند مد نظر خود را انتخاب کردید گوشی به یک کنترل اقعی تبدیل شده است و اپلیکیشن داخل گوشی تمامی دکمه های مختلف تلویزیون را برای شما نمایش خواهد داد و در این مرحله لطفا تک تک کمه‌ها را بر روی تلویزیون خود امتحان کنید. این درخواست را خود برنامه از شما خواستار است تا مطمئن شوید که به درستی کار میکند. بنابراین درصورتی که دکمه‌ای به روی تلویزیون شما کار می‌کرد گزینه Yes و در غیر این صورت بر روی گزینه‌ی No کلیک کنید.

اگر گزینه No را بزنید برنامه دکمه‌های دیگری برای شما نمایش خواهد داد و این کار را تا جایی ادامه خواهد داد که تمامی دکمه‌های نمایش داده شده با تلویزیون شما سازگاری داشته باشند. پس از این مرحله به روی صفحه نمایش گوشی شما کنترل تلویزیون و دکمه‌های مختلف آن ظاهر خواهند شد.

بنابراین زین پس به راحتی می‌توانید وارد اپلکیشین شده وبا انتخاب اسم تلویزیون مدنظر با گوشی شیائومی خود هر دستورالعملی را  بر تلویزیون خود اعمال نمائید. به طور مثال صدای آن را زیاد و کم کنید ویا کانال تلویزیون را تغییر دهید. این امکانات که قبلا با استفاده از کنترل میتوانستید انجام دهید نیز در این برنامه هم موجود هستند تا تجربه‌ای مشابه با کنترل خود تلویزیون برای شما به وجود بیاید. در اصل این عمل، تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون همه کاره می‌باشد.

اگر برنامه می ریموت به هر دلیلی به روی گوشی شما نصب نمیباشد ولی در عین حال مطمئن هستید که گوشی شما از اینفرارد پشتیبانی می‌کند نگران نباشید به آسانی می‌توانید این اپلیکیشن را ازبرنامه ی معتبر گوگل پلی با خیال راحت دانلود نمائید.

چگونه گوشی شیائومی را به کنترل تلویزیون تبدیل کنیم

روش نصب برنامه کنترل از راه دور Android TV

در صورتی که گوشی هوشمند شما مجهز به اینفرارد نمی‌باشد در ابتدا لازم است با تلفن هوشمند Android خود به بازار و یا گوگل پلی مراجعه کرده و برنامه Android TV Remote Control را دانلود نمائید. حجم آن ۴.۵۸ مگابایت می‌باشد؛ بنابراین دانلود برنامه خیلی زمانبر نخواهد بود. نکته ای که بسیار حائز اهمیت می‌باشد این است که گوشی و تلیزیون حتما باید به یک شبکه Wi-Fi متصل باشند. بعد از دانلود برنامه گفته شده در گوشی خود، اپلیکیشن کنترل از راه دور Android TV Remote را باز کنید و سپس روی «پذیرش و ادامه» کلیک کنید.

حال برای نصب، گوشی شما تاییده‌ی مجوزهایی را خواهد خواست، لطفا تایید کرده روی گزینه‌ی ادامه کلیک کنید. زمانی که تلویزیون شما با موفقیت یافت شد، نام آن روی نمایشگر گوشی نمایش داده خواهد شد. برروی آن کلیک کنید.

در حالی که نصب و اجرای این برنامه بسیار آسان می‌باشد، اما به دلیل این که  گوشی و تلویزیون شما در نسخه های مختلف Android اجرا می شود، احتمال دارد در همگام سازی و ایجاد رابطه بین دو دستگاه مشکلاتی به وجود آید. درصورتی که برنامه گوشی شما نتوانست تلویزیون را پیدا کند، مراحل زیر را اجرا کنید:

برنامه راه دور دیگری را دانلود و امتحان کنید. اتصالات WiFi با گوشی و تلویزیون را مجددا چک کنید اگر نشد وای فای را خاموش و روشن کنید. در حالی که برنامه جدید از قبل جفت شده است، دوباره برنامه کنترل از راه دور Android TV را انجم دهید و مرحله pair شدن را به اتمام برسانید.

در اکثر موارد، این روش باید بتواند  مشکل به وجود آمده را که ممکن است مربوط به کد جفت سازی باشد را حل کند در نتیجه با این روش، اپلیکیشن کد جدیدی تولید کرده و مشکل را برطرف خواهد کرد.

پس از پایان، رمز مشخصی در صفحه تلویزیون شما ظاهر خواهد شد رمز را در گوشی خود وارد نمائید و روی جفت شدن کلیک کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که امروزه، تعداد زیادی برنامه کنترل از راه دور Android TV وجود دارد که برنامه فوق تنها یکی از آن محسوب می‌؛ در نتیجه این موضوع به سلیقه شما بستگی دارد ولی درصورتی که هنوز هم استفاده از کنترل از راه دور را ترجیح میدهید، توصیه میا به شما این است که از روش بالا استفاده نمائید.

نمایندگی شیائومی ارائه دهنده ی خدماتی همچون تعمیر گوشی شیائومی، تعمیر لپ تاپ شیائومی، تعمیر ساعت هوشمند شیائومی، تعمیر مانیتور شیائومی، تعمیر هندزفری شیائومی، تعمیر تلویزیون شیائومی، تعمیر تبلت شیائومی و حتی و تعمیر پرینتر شیائومی و… نیز می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *