معمولا علت وصل نشدن تبلت به وای‌فای بروز ایراداتی در قسمت نرم افزاری و سخت افزاری تبلت می‌باشد. اما بعضاً در اکثر موارد، مشکل در قسمت نرم افزاری وجود دارد که مانع از اتصال تبلت به وای فای خواهد شد. علاوه بر این امکان دارد به علت خراب بودن سخت افزار مودم این اشکال برای دستگاه ایجاد شده باشد که در این حالت باید حتما سلامت دستگاه را مورد بررسی قرار داد. به صورت کلی تجربه ما به عنوان نمایندگی تعمیر تبلت شیائومی نشان داده است که دلایل وصل نشدن تبلت به وای‌فای یکی از موارد زیر است:

بررسی شبکه و مودم

قبل از هرکاری باید برای برطرف کردن مشکل وصل نشدن تبلت به وای‌فای، یک بار دستگاه مودم را خاموش و روشن کنید و کابل ها و اتصالات مودم را بررسی نمایید. امکان دارد ریستارت کردن مودم مشکل را برطرف کند. همچنین چراغ‌های ال ای دی روی مودم را مورد برسی قرار دهید تا از شرایط آنتن دهی آن آگاه شوید. کار دیگری که باید انجام دهید بررسی متصل شدن سایر دستگاه هاست. مطمئن شوید که تنها تبلت شیائومی است که برای متصل شدن به مودم با مشکل مواجه است و اغلب تبلت‌ها بدون هیچ مشکلی به Wifi متصل می شوند. اگر دیگر دستگاه ها هم برای وصل شدن به وای فای ایراد داشتند، یعنی مشکل از مودم و شبکه وای فای است و باید آنها را مورد بررسی قرار داد. در چنین موقعیتی در صورتیکه مطمئن شدید که مودم خراب نیست و ایراد ندارد بهتر است با پشتیبانی شبکه تماس حاصل کنید و علت اختلال در شبکه وای فای خود را بررسی نمائید. درصورتی که مودم ایراد دارد و خراب است و برای عیب یابی و بررسی آن باز هم با شرکت پشتیبانی مودم تماس گرفته از متخصص مربوطه راهنماییلازم را دریفت نمائید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که حتما قبل از همه این موارد از داشتن اعتبار و حجم اینترنت خود مطلع شوید و مطمئن شوید که بسته شما تمام نشده باشد.

بررسی شبکه و مودم

ریستارت کردن تبلت

بعد از بررسی مودم و شبکه اینترنت در حالی که اطمینان حاصل کردید که ایراد از مودم نیست و مشکل از تبلت می‌باشد، می‌توانید برای رفع ایراد متصل نشدن تبلت به وای فای با ریستارت کردن آن شروع نمائید. یک بار تبلت را ریستارت کنید و بعد از ری‌استارت آن دوباره تبلت را به وای فای وصل کنید. راه اندازی مجدد، اکثر ایرادات نرم افزاری موقتی را برطرف می‌کند و ممکن است که ایراد متصل نشدن به وای فای برطرف شود.

قرار دادن روی حالت پرواز

موضوع دیگری که می توانید برای رفع مشکل انجام دهید، انتخاب گزینه حالت پرواز است. یک بار دستگاه خود را روی حالت پرواز بگذارید و پس از گذشت یک تا دو دقیقه، مجدد آن را روشن کنید. این حالت هم در بسیاری از موارد می تواند به رفع ایراد وصل نشدن تبلت به وای‌فای کمک کند.

ریستارت کردن تبلت

خاموش کردن بلوتوث

اغلب اوقات بعضی از تنظیمات ساده یا استفاده از برخی موارد مانند بلوتوث می تواند در اتصال به شبکه وای فای مشکل ایجاد کند. بنابراین یکی از کا‌رهایی که توصیه می شود، خاموش کردن بلوتوث است. اگر بلوتوث تبلت روشن است، آن را خاموش کنید و مجدد عدم اتصال تبلت به وای فای را امتحان کنید. احتمالا مشکل برطرف می شود.

لغو گزینه power saving

پاور سیوینگ گزینه ای است که در تبلت‌های شیائومی برای اداره کردن باتری و بهینه سازی مصرف انرژی دستگاه بسیار کارایی دارد. اما در برخیاز موارد این قابلیت می تواند در عملکرد دستگاه مانند متصل شدن وای فای اختلال ایجاد کند. از آن جایی که برای اتصال به وای فای، دستگاه به مصرف باتری بیشتری نیاز دارد، اگر باتری شارژ زیادی نداشته باشد، سیستم برای مدیریت مصرف باتری از اتصال تبلت به Wifi جلوگیری می‌کند. بنابراین در موقعی که با مشکل متصل نشدن تبلت به وای فای مواجه شدید باید چک کنید که آیا این ویژگی در دستگاه فعال است یا خیر. در صورت فعال بودن آن را خاموش کرده و مجددا تلاش نمائید و دستگاه  را به وای فای وصل کنید.

پاک کردن شبکه های وای‌فای روی تبلت

گزینه بعدی برای رفع مشکل عدم وصل شدن تبلت به وای‌فای، حذف اسامی تمام شبکه های وای فای روی تبلت است. یک بارهمه شبکه هایی که قبلا به آن وصل شده اید را حذف کنید و مجددا نام شبکه وای فای خود را اضافه کنید. احتمال دارد که با انجام این کار مشکل وصل نشدن تبلت به وای‌فای برطرف شود.

سیستم عامل تبلت را آپدیت کنید

بروزرسانی سیستم عامل یکی دیگر از دلایلی است که می تواند در متصل شدن به شبکه وای فای ایجاد اختلال کند. بهتر است اطمینان حاصل کنید که از به روز ترین و جدیدترین نسخه سیستم عامل روی تبلت خود استفاده کرده اید. در نتیجه برای رفع مشکل وصل نشدن تبلت به وای‌فای حتما آخرین سری سیستم عامل را روی تبلت نصب نموده و بعد از به روزرسانی، مجدد متصل شدن شبکه وای‌فای دستگاه را برسی کنید.

گزینه‌ی Keep Wi-Fi on during sleep را غیر فعال نمائید

یکی از گزینه‌هایی ‌که فعال بودن آن می تواند در متصل بودن به وای فای اختلال ایجاد کند، ویژگی Keep Wi-Fi on during sleep است. با فعال کردن این قابلیت، اتصال به اینترنت دستگاه در مواقعی که نمایشگر خاموش می شود، قطع خواهد شد. از آن جایی که در بیشتر دستگاه‌ها این ویژگی به صورت پیش فرض فعال است شاید دلیل متصل نشدن تبلت به وای فای، فعال بودن وِیژگی Keep Wi-Fi on during sleep باشد. در نتیجه باید آن را غیر فعال کنید تا ایراد اتصال به وای فای در دستگاه برطرف شود. در بخش تنظیمات Wi Fi، شما باید وارد قسمت Advanced شوید و در آن بخش گزینه Keep Wi-Fi on during sleep را در پایین لیست روی حالت خاموش قرار دهید.

وصل نشدن تبلت به وای‌فای

تنظیمات Wifi تبلت

فاصله مودم و دستگاه را کم کنید اگر تبلت در فاصله ای دور از وای‌فای قرار دارد یا هنگامی که موانعی مانند دیوار و… بین مودم و دستگاه باشد این احتمال هست که تبلت به WIfi وصل نشود و در اتصال مشکلاتی وجود داشته باشد. بنابراین بهتر است یک بار برای بررسی علت بروز مشکل وصل نشدن تبلت به وای‌فای، تبلت را در فاصله ای مناسب از وای‌فای قرار دهید و مجدد اتصال را بررسی کنید.

تعویض اتصالات و کابل‌های وای‌فای

در بعضی از مواقع امکان دارد آداپتور یا کابل ها و اتصالات شبکه دچار پارگی یا خراب شدگی باشد و به همین علت ممکن است تبلت به مودم وصل نشود. برای رفع ایراد متصل نشدن تبلت به وای فای اولین اقدام این است که همه کابل ها و اتصالات و حتی پریز برق را چک کنید و در صورت نیاز آنها را تعویض نمائید تا مشکل متصل نشدن تبلت به وای فای برطرف شود.

بازنشانی کردن تبلت

یکی از گزینه هایی که برای رفع مشکل وصل نشدن تبلت به وای‌فای میتوان انجام داد، ریست فکتوری کردن دستگاه است. البته این کار را می توان برای wifi هم انجام داد. با این کار تمامی تنظیمات پاک می‌شود و به حالت اولیه بر می‌گردد. در نتیجه هر آنچه موجب عدم اتصال باشد، به احتمال زیاد بعد از بازنشانی تبلت یا مودم مشکل برطرف خواهد شد. در نظر داشته باشید که به علت از بین رفتن تمامی اطلاعات و تنظیمات تبلت شیائومی، بهتر است قبل از ریست فکتوری یک نمونه پشتیبان از تبلت بگیرید.

رفع مشکلات سخت افزاری

در نهایت اگر هیچ عامل نرم افزاری برای وجود مشکل وصل نشدن تبلت به وای‌فای یافت نشد و هیچ راه و روشی نتوانست مشکل را برطرف سازد، باید نقص‌های سخت افزاری تبلت و حتی مودم را مد نظر قرار داد. در این هنگام باید برای بررسی و عیب یابی دقیق و تخصصی، از یک مرکز تعمیرات تبلت شیائومی کمک گرفت تا با بررسی دقیق دستگاه هر گونه ایراد سخت افزاری را شناسایی و برطرف کنند.

نمایندگی شائومی

گرچه قصد خرید گوشی موبایل شیائومی یا حتی تعمیر گوشی شیائومی، تعمیر لپتاپ شیائومی، تعمیر ساعت هوشمند شیائومی، تعمیر تبلت شیائومی، تعمیر مانیتور شیائومی را دارید می‌توانید به نمایندگی رسمی شیائومی در غرب تهران مراجعه کنید. برای ارتباط با کارشناسان فروش و تکنسین‌های تعمیرات با شماره تلفن:02145102 و همچنین برای مراجعه حضوری می‌توانید به آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، برج گلدیس، طبقه 11، واحد 14 مراجعه کنید. ممنون که ما را تا انتهای مطلب همراهی کردید،؛ برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با تکنسین‌های ما در تماس باشید.

نمایندگی شیائومی ارائه دهنده ی خدماتی همچون تعمیر گوشی شیائومی، تعمیر لپ تاپ شیائومی، تعمیر ساعت هوشمند شیائومی، تعمیر مانیتور شیائومی، تعمیر هندزفری شیائومی، تعمیر تلویزیون شیائومی، تعمیر تبلت شیائومی و حتی و تعمیر پرینتر شیائومی و… نیز می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *