دسته بندی:
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

فهرست مطالب

علت داغ شدن گوشی شیائومی

شیائومی یک شرکت تولیدکننده گوشی های هوشمند چینی است که در زمینه فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند. این شرکت با تولید گوشی‌های هوشمند با قابلیت‌ها و امکانات متنوع، توانسته است نقش بزرگی در بازار جهانی پیدا کند. از زمان تأسیس تا به امروز، شیائومی با محصولات متنوع خود، توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است.

گوشی‌های شیائومی از جمله محصولات پرطرفدار در بازار تلفن همراه به شمار می‌آیند. این گوشی‌ها با ویژگی‌ها و امکانات فوق‌العاده‌ای که ارائه می‌دهند، موجب داغ شدن گوشی و جلب توجه مصرف‌کنندگان شده‌اند.

دلایل داغ شدن گوشی شیائومی

اجزایی همچون پردازنده(CPU) باتری، ال سی دی، رم در گوشی موبایل شیائومی گرما تولید و باعث داغ شدن گوشی شیائومی میشوند به همین علت نمیتوان یک دلیل تنها جهت داغ شدن بیش از حد گوشی شیائومی نام برد همچنین برنامه های گوشی موبایل مثل بازی ها و یا برنامه های بانکی و کاربردی میتوانند پردازنده و رم گوشی را درگیر کنند و باعث ایجاد گرما و حرارت شوند.

در گزارشاتی که از نمایندگی تعمیرات شیائومی داشتیم در بعضی موارد افراد برنامه هایی مضر نصب کرده اند که سبب داغ شدن بیش از حد گوشی شیائومی میشود که با حذف برنامه این مشکل برطرف خواهد شد، همچنین شما اگر به تازگی برنامه ایی را نصب کرده اید و بعد از نصب آن برنامه گوشی داغ شدن بیش از حد دارد اگر نیاز به آن اپلیکیشن ندارید برنامه را حذف نصب کنید.

در ادامه لیست دلایل مختلف داغ شدن گوشی شیائومی را نام میبریم و توضیحاتی را ارائه میدهیم.

آداپتور شارژ و کابل شارژ

قاب یا کیف گوشی موبایل

تابش مستقیم نور خورشید

اپلیکیشن های نصب روی گوشی

استفاده زیاد از دوربین

ویروسی شدن موبایل

زیاد بودن نور صفحه نمایش

آپدیت نبودن گوشی شیائومی

استفاده کردن از گوشی حین شارژ شدن

خرابی باتری گوشی موبایل

خراب بودن آداپتور و کابل شارژ

اگر موبایل خود را به شارژ متصل کردید و شاهد داغ شدن بیش از حد موبایل خود شده اید باید به کابل و آداپتور خود شک کنید. توجه کنید که مدار شارژ موبایل های شیائومی بسیار حساس می باشد و باید حتما از کابل و آداپتور اصلی استفاده کنید تا به مدار شارژ گوشی آسیبی نزند و سبب داغ شدن گوشی نشود.

خراب بودن آداپتور و کابل شارژ

قاب گوشی، علت داغ شدن گوشی شیائومی

قاب هایی که برای گوشی استفاده میشوند میتواند یکی از دلایل اصلی داغ شدن گوشی شیائومی باشند زیرا قاب جلوگیری میکنند از رد شدن هوا از گوشی و در نتیجه گوشی داغ میشود از طرفی نمیتوان از قاب و گارد برای گوشی استفاده نکرد زیرا تاحدی از ضربه و آسیب به گوشی جلوگیری میکند، پیشنهاد میکنیم در زمان شارژ کردن گوشی و یا اجرای بازی سنگین حتما قاب گوشی را جدا کنید.

علت داغ شدن گوشی شیائومی: نور مستقیم آفتاب

در بسیاری از موارد دیده شده که گوشی موبایل با تابش مستقیم نور آفتاب و گرما دیدن انفجار رخ داده به همین سبب نور و گرمایی که آفتاب به موبایل وارد میکند هم میتواند دلیل داغ شدن گوشی شیائومی و آسیب به قطعات دیگه ای مثل باتری شود. پس حواستان باشد که گوشی را در معرض نور آفتاب قرار ندهید!

اپلیکیشن های نصب شده روی گوشی

اپلیکیشن های فعال در پس زمینه همگی حجم زیادی از cpu را درگیر خواهند کرد و همین سبب خواهد شد که پردازنده گوشی داغ شود حتما پس از استفاده از هر اپلیکیشن گوشی آن را در پس زمینه ببندید تا از سی پی یو گوشی استفاده بیهوده نشود.

استفاده زیاد از دوربین و فیلم گرفتن

یکی دیگه از دلایل اصلی داغ شدن موبایل شیائومی استفاده از دوربین مخصوصا در زمان فیلم گرفتن می باشد اگر علاقه به فیلم گرفتن و عکس گرفتن با موبایل خود را دارید رزولوشن فیلم برداری را کمتر نمایید تا فشار خیلی کمی به گوشی وارد شود!

ویروسی شدن گوشی شیائومی

یکی دیگه از سبب های داغ شدن گوشی شیائومی ویروسی شدن هارد موبایل است، اگر گوشی شیائومی شما علائم ایی همانند داغ شدن و هنگ کردن دارد به ویروسی شدن موبایل خود شک کنید چون ویروسی شدن گوشی دلیل داغ شدن بیش ازحد شیائومی خواهد شد چون نرم افزار های نامعتبر و بدافزار سبب ایجاد ویروس و خرابی در موبایل خواهد شد.

زیاد بودن نور صفحه نمایش

زیاد بودن نور صفحه نمایش

تنظیمات نور موبایل شیائومی خیلی مهم می باشد چون با زیاد بودن نور موبایل شیائومی گوشی داغ خواهد شد زیرا مصرف باتری زیاد خواهد شد و سبب اصلی آن باتری است، پیشنهاد می نماییم که نور گوشی خود را به صورتی تنطیم کنید که باعث فشار به باتری و در نتیجه داغ شدن گوشی شیائومی نشود.

آپدیت نبودن ، علت داغ شدن گوشی شیائومی

ورژن سیستم عامل موبایل شیائومی در کارکرد و کیفیت آهن تاثیر مستقیمی خواهد داشت برای مثال مواردی هستند که با مشکل داغ شدن موبایل شیائومی مواجه بوده اند که با آپدیت کردن سیستم عامل گوشی خود این مشکل بصورت کامل حل شد.

استفاده کردن از گوشی حین شارژ شدن

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که در بین افراد رایج می باشد و افراد بدون توجه خاصی آن را انجام میدهند استفاده کردن از گوشی در حین شارژ شدن میباشد زیرا این کار به شدت به گوشی آسیب میزند، آسیب هایی همچون خراب شدن باتری گوشی، داغ شدن گوشی شیائومی، خراب شدن پردازنده گوشی و آسیب به مدار شارژ به گوشی وارد میکند. پیشنهاد ما به شما کاربران عزیز این می باشد که در حین شارژ شدن موبایل خود به هیچ وجه از موبایل استفاده نکنید.

خرابی باتری و تعویض باتری شیائومی

باتری موبایل های شیائومی از کیفیت و ساختار منحصر به فردی برخوردار می باشند و عمر و کارایی بسیار بالایی دارند همچنین بصورت کلی باتری عمر محدودی خواهد داشت و دارای قطعات مصرفی در لوازم الکترونیکی میباشند که خراب شدن آنها بعد از گذشت مدتی دور از باور نیست.یکی از دلایل داغ شدن گوشی شیائومی خراب شدن و یا به پایان رسیدن عمر مفید باتری باشد و همچنین طبق گزارشات ما مشاهده شده است که در بعضی موارد مشکل داغ شدن موبایل شیائومی با تعویض باتری حل شده است، پیشنهاد میشود که اگر با مشکل داغ شدن بیش از حد گوشی شیائومی خود برخورده ایید به باتری گوشی شک کنید!

علت داغ شدن بیش از حد گوشی شیائومی

گوشی های جدید شیائومی باگ داغ شدن بیش از حد آنها حل شده است و دیگر این مشکل در گوشی های نسل جدید شیائومی دیده نمیشود ولی بسیاری از کاربران نگرانی هایی را جهت داغ شدن گوشی شیائومی خود دارند، درگوشی های قدیمی شیائومی مشکل در پردارنده های آنها وجود داشت و علت داغ شدن گوشی شیائومی آنها CPU بوده زیرا در ساخت گوشی های خود از پردازنده 28 نانومتری استفاده کرده بود که در ابتدای کار عملکرد خوبی داشته و بعدازگذر مدت زمانی مشکل داغ شدن بیش از حد گوشی شیائومی برمیخورد. اگر از گوشی های نسل جدید شیائومی استفاده میکنید به احتمال زیاد روش های زیر برای شما کارآمد باشد.

راه حل مشکل داغ شدن گوشی شیائومی

راه حل مشکل داغ شدن گوشی شیائومی

گوشی شیائومی را از تنطیمات بروزرسانی کنید.

حافظه داخلی گوشی را خالی کنید.

برنامه های پس زمینه را غیرفعال کنید.

از بازی های سنگین در گوشی های پایین و میان رده استفاده نکنید.

Gps وای فای و بلوتوث را خاموش کنید.

قاب گوشی شیائومی را جدا کنید

برنامه های پر مصرف را غیرفعال کنید

عکس و فیلم و نرم افزارهایی که ضروری نیستن را حذف کنید.

باتری سیو (Battery save) را فعال کنید

باتری گوشی را تعویض کنید.

سبد خرید